Rakousko- jezera solné komory
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Krajina plná jezer obklopená horami je jako stvořená pro výlety na kole. Okouzlí nás výhledy na alpské velikány i jejich odrazy na hladinách jezer. Poznáme idylická městečka s historickými jádry, která nás budou lákat k příjemnému posezení – třeba u kávy a jablečného štrúdlu se šlehačkou. K Solné komoře také patří kvetoucí muškáty zavěšené pod okny domů. Pojedeme cyklostezkami nebo vedlejšími silničkami podél jezer a řek, okolo soutěsek, zelených luk s pasoucími se kravami. Navštívíme i Mozartovo město – majestátný Salcburk s malebnými uličkami i náměstími pod mohutnou pevností

 

Program

1. den – v ranních hodinách odjezd z Ostravy (cca v 8:00). Průjezd nástupními místy ČR. Cesta Rakouskem na ubytování nedaleko Salcburku. Večeře.

2. – 5. den – výlety na kolech s podporou autobusu v oblasti Solné komory. Projedeme se kolem Halštatského jezera a také známého krásného jezera Wolfgangsee. Využijeme cyklostezek mezi rozkvetlými alpskými loukami. Projedeme se pod majestátním Dachsteinem kolem jezera Gosausee. Navštívíme nádhernou soutěsku Lammerklamm i s její temnou komorou a cestou se zajedeme podívat na romantický Gollingský vodopád. Nezapomeneme ani na Salcburk a na zámek Hellbrunn na předměstí Salcburku. Polopenze.

6. den – snídaně, poslední výlet na kolech v oklí jezera Mondsee. Odpoledne odjezd a večer příjezd do ČR.

 

TermínPočet dnů Cena 
03.07. - 08.07. 2021 6   14 200 Kč  
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno

 

 

Charakteristika výletů

Zájezd vede do jezerní oblasti Solné komory, kde trasy výletů vedou nejčastěji údolími a kolem jezer a odpovídají schopnostem běžného cyklo turisty. Jezdit budeme většinou po asfaltových cyklostezkách a vedlejších silnicích. Zájezd je vhodný pro rodiny s dětmi, jsou-li zvyklé na cykloturistické výlety. Počasí je obdobné střední Evropě, ovšem může se projevit vliv nedalekých Alp. 

 

Cena zahrnuje: 

Ubytování

5x v Rakousku v penzionu ve 2 a 3lůžkových pokojích se sociálním zařízením. Sleva za ubytování v penzionu v plně obsazených 4lůžkových (3 a 1lůžkový pokoj) neprůchozích apartmánech 600 Kč/osoba/pobyt.
Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou
2000 Kč/osoba/pobyt.

Stravování

5x rakouská polopenze v restauraci. Snídaně formou švédských stolů, večeře servírované, 3 chody.

Dopravu

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A další

Připravený denní program výletů po trasách 30–60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Cestovní zdravotní pojištění a pojištění CK.

CK Eurocykl

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Rakousko solná Komora

10.7.-14.7.2021   od 8600 Kč

 

 

1. den sobota

 

Odjezd z ČR  po půlnoci, příjezd v dopoledních hodinách do St. Gilgenu u jezera Wolfgangsee.  Ubytování, pro zájemce lehká etapa kolem jezera Wolfgangsee do jednoho z nejkrásnějších měst Solné Komory – St. Wolfgangu. Zpět přívozem přes jezero a po cyklostezce do místa ubytování. Cca 30 km.

 

Varianta bez kol: prohlídka St.Gilgenu a možnost si vyjet lanovkou na vyhlídkový vrchol nad St.Gilgenem Zwölferhorn.

 

2. den neděle

 

Ze St.Gilgenu k jezeru Fuschlsee se zámkem Fuschl na břehu jezera. Odtud 2 varianty tras:

 

1. Dále k jezeru Hintersee přes EbenauTalgau, podél jezera Mondsee zpět do St. Gilgenu. Cca 45 – 60 km.

 

2. Z Fuschl am See vystoupáme nad jezero Fuschl, dále do Talgau po cyklostezce do města Modsee s krásným barokním kostelem, objedeme jezero Irrsee a zpět kolem jezera Mondsee do St.Gilgenu. Cca 60 – 70 km

 

3. den pondělí

 

Ze St. Gilgenu po cyklostezce do Stroblu, přes Russbach k jezeru Schwarzensee, přes horské louky, prudkým sjezdem k jezeru Attersee. Přejedeme k jezeru Mondsee a zpět do St.Gilgenu.  Cca 45 km  Možnost prodloužení kolem jezera Attersee nebo Mondsee.

 

Varianta II. – objezd hory Schafberg, přes horské louky a s občerstvením na horské salaši Buchberghütte. Cca 45 km

 

4. den úterý

 

Autobusem do Altaussee a odtud přes horské salaše Blaalm, údolím Rettenbachtal do císařského Bad Ischlu, známého díky sídla císařovny Sissi. Zajedeme do starobylého St.Wolfgangu na úpatí hory Schafberg. Odsud se můžeme přeplavit výletní lodí na druhou stranu jezera Wolfgangsee a zpět do St. Gilgenu. Cca 40 – 50 km

 

Tuto etapu lze výrazně ztížit výjezdem po panoramatické cestě pod vrchol Loser, odkud je nádherný výhled na celou Solnou komoru (výjezd 12 km – sjezd stejnou cestou).

 

5. den středa

 

Po snídani odjedeme autobusem do Hallstattu . Prohlédneme si kouzelné městečko nad jezerem, známé svými solnými doly. Nálezy z 8 – 4 stol.př.n.l. daly jméno celé epoše v dějinách střední a západní Evropy – „hallstattská kultura“. Odtud kolem jezera do Obertraunu, a objedeme Hallstattské jezero po cyklostezce – místy po lávkách přímo nad vodou. Odjezd z parkoviště u jezera v odpoledních hodinách. 

 

Varianta II. bez kol – možnost navštívit světoznámé solné doly a nebo věnovat delší čas prohlídce Hallstattu.

 

 Náročnost :

 

Solná Komora je protkaná velkým množstvím cyklostezek různé obtížnosti. Stezky kolem jezer nejsou příliš obtížné, ale vyjedeme i do kopců. Vždy budou doporučeny různé varianty zkrácení či prodloužení etap. Cyklistické etapy lze vždy zaměnit za relax u jezera.

 

Vhodné pro všechny druhy kol, na etapu údolím Rettenbachtal je nutné trekové či horské kolo.

 

Ubytování: 

4 x nocleh ve 4 – lůžkových pokojích v mládežnickém resortu v St.Gilgenu na břehu jezera Wolfgangsee, rakouská polopenze. Za příplatek 1 000 Kč lze domluvit 2-lůžkové pokoje (omezený počet). 

Stravování: 

Rakouská polopenze – bohatá snídaně formou bufetu,  k večeři výběr ze dvou variant – masitá a bezmasá. 

Cena zahrnuje
 • Doprava osob a přeprava kol v cyklovleku
 • 4 x nocleh v mládežnickém hostelu
 • Rakouská polopenze
 • Informační materiály
 • Průvodce
 • Pojištění CK proti úpadku
 • DPH
Cena nezahrnuje
 • Pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění)
 • Vstupné do památek
 • Lanovky a lodní lístky
 • Vše co není uvedeno v odstavci "cena zahrnuje"
 • ck vlha

 

 

 

 

 

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

10.7.2021 14.7.2021 od 8600 Kčobjednat
3.7.2021 8.7.2021 14200 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Salzburg
Copyright © 2017  VARIETA Travel