RAKOUSKÉ PODYJÍ
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Na česko–rakouském pomezí se nachází turisticky zajímavá oblast, kterou protéká řeka Dyje, v Rakousku nazývaná Thaya. Jádro cyklozájezdu tvoří výlety po cyklostezkách vybudovaných na tělesech zrušených železnic a spolu s dalšími cyklotrasami vytvářejí okruh zvaný Thayarunde. Stavitelé železnic postavili tratě pro parní lokomotivy pouze s mírným převýšením a pro cyklisty jsou dnes tyto zrušené železnice svým profilem velmi příjemné. Mosty poskytují pohled na klidnou řeku Dyji, městečka na trase zase možnosti posezení a občerstvení. Spatříme i další stavby, které sloužily původní železnici, jako jsou bývalá nádraží, ale i staré kamenné kilometrovníky značící počet ujetých kilometrů. Cyklostrasy na okruhu Thayarunde spolu s výletem do vinařské oblasti v okolí města Retz nabízejí příjemné svezení na kole.

PROGRAM

1. den – odjezd z Ostravy nebo z Plzně v ranních hodinách (cca v 7:00). Průjezd nástupními místy ČR. Odpolední výlet na kole začínající v jižním Česku a vedoucí do Rakouska k řece Dyji do místa ubytování. Večeře.

2.  – 4. den – výlety na kole po okruhu Thayarunde s podporou autobusu. Trasy výletů povedou malebnou krajinou především po tělesech zrušených železnic. Navštívíme městečko Raabs an der Thaya s dominantou stejnojmenného hradu Raabs. Trasa okruhu Thayarunde vede přes Gross Siegharts se zámkem a textilním muzeem. Pojedeme přes Waidhofen, kde uprostřed náměstí stojí bíločervená radnice a na kraji města největší světová voliéra ibisů. Navštívíme obec Thaya nazvanou podle řeky Dyje. Zavítáme do Waldkirchenu, ležícího uprostřed lesů, kde na bývalém nádraží dodnes stojí historické železniční vagóny vytvářející kulisu pro zajímavou fotografii. Na vyvýšeném místě obklopeném meandrem řeky Dyje spatříme Drosendorf se zachovalým středověkým opevněním. Trasou zvanou Knedlíková pojedeme tzv. Krajem knedlíků, kde vaří různé druhy této místní speciality. Nevynecháme ani Schwarzenau s renesančním zámkem. V malé obci Echsenbach lze objevit netradiční muzeum skleniček na šnaps. Jeden z výletů po zrušených železnicích nás zavede do českých renesančních Slavonic se zachovalými měšťanskými domy s pestře malovanými fasádami. Polopenze.

5. den – snídaně. Výlet na kole vinařskou oblastí po cyklotrase nazvané Vinná cyklotrasa Chardonnay. Zavítáme do historického města Retz s malebným náměstím, netradiční radnicí a s českou stopou v podobě Znojemské brány. Nachází se zde i cyklistické muzeum. V odpoledních hodinách odjezd do ČR a ve večerních hodinách příjezd do Ostravy nebo Plzně.

 

CHARAKTERISTIKA VÝLETŮ

Trasy výletů na kole vedou zvlněnou krajinou po cyklostezkách s asfaltovým povrchem vybudovaných na tělesech zrušených železnic a také po vedlejších silnicích a cestách, také z velké části asfaltových. Zájezd je vhodný i pro rodiny s dětmi, jsou-li zvyklé na cykloturistické výlety. Počasí bývá obdobné jako u nás s možností dešťových srážek. Příjemná je možnost každodenní relaxace v blízkém bazénovém komplexu.

 

TermínPočet dnů Cena 
02.07. - 06.07. 2021 5   13 600 Kč  
Nástupní místa u dálnice na trase: Plzeň – Praha – Jihlava
21.07. - 25.07. 2021 5   13 600 Kč  
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno
18.09. - 22.09. 2021 5   13 600 Kč  
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno

 

CENA ZAHRNUJE: 

UBYTOVÁNÍ

4x v *** hotelu ve 2 a 3lůžkových pokojích se sociálním zařízením.
V hotelu je k dispozici sauna.
Každodenní vstupné do bazénového komplexu (cca 1 km od hotelu).
Další wellness služby za poplatek.
Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 2000Kč /osoba/pobyt.

STRAVOVÁNÍ

4x rakouská polopenze formou švédských stolů. 

DOPRAVU

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A DALŠÍ

Připravený denní program výletů po trasách 25– 60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Cestovní zdravotní pojištění a pojištění CK.

ck eurocykl

 

Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel