Mazurská jezera
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Vypravíme se do zajímavé a oblíbené polské turistické oblasti Mazurských jezer. Spatříme desítky jezer a jezírek spojených kanály, jejichž hladiny brázdí plachetnice. Během rovinatých výletů pojedeme jak okolo lesknoucích se hladin jezer připomínajících malá sladká moře, tak hlubokými smíšenými lesy a pralesy. Na mírných návrších Mazur stojí malé zemědělské usedlosti a na březích jezer lákají k návštěvě i k posezení u místních specialit malá městečka a vesnice s přístavy. Krajinu obývají hejna ptáků včetně čápů. Právem se tomuto kraji říká zelené plíce Polska, neboť se zde zelené hluboké lesy střídají s modrými hladinami rozlehlých jezer, která v létě nabízí možnost koupání

Program

1. den – odjezd z Plzně v nočních hodinách, průjezd nástupními místy. Ostrava v ranních hodinách. Denní cesta Polskem. Večer dojezd autobusem na ubytování v oblasti Mazurských jezer. Večeře.
2. – 6. den – výlety na kole s podporou autobusu v oblasti Mazurských jezer. Spatříme desítky jezer a jezírek včetně velkých jezer Niegocin, Mamry a Dargin. Navštívíme v hlubokých lesích ukryté Vlčí Doupě – Hitlerův válečný bunkr. K posezení nás bude lákat „srdce Mazur“ město Gyžicko ležící na břehu jezera Niegocin a u Lučanského vodního kanálu, přes který vede otáčivý most. Uvidíme mohutnou pevnost Boyen, která stráží město Gyžicko. Nad městem Ryn u Rynského jezera nás uvítá křižácký hrad. V Boreckém pralese v oplocené rezervaci lze spatřit zubry. Pojedeme okolo největšího polského jezera Sniardwy, kde se rozprostírá Pisžský prales. Ubytování v hotelu na stejném místě. Polopenze.
7. den – snídaně. Ráno odjezd do ČR. Cesta Polskem. Večer příjezd do Ostravy. Po půlnoci příjezd do Prahy a Plzně v časných nočních hodinách.

 

 

TermínPočet dnů Cena 
09.07. - 15.07. 2021 7   16 200 Kč  
Nástupní místa u dálnice na trase: Plzeň – Praha – Brno – Ostrava
05.08. - 11.08. 2021 7   16 200 Kč  
Nástupní místa u dálnice na trase: Plzeň – Praha – Brno – Ostrava

 

 

Cena zahrnuje:

Ubytování

6x v hotelu u jezera ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením.
Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 1700 Kč/osoba/pobyt.

Stravování

6x polská polopenze v hotelové restauraci. Snídaně formou švédských stolů, večeře servírované, 3 chody.

Dopravu

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A další

Připravený denní program výletů po trasách 25-60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Cestovní zdravotní pojištění a pojištění CK

CK EUROCYKL

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Na kole kolem Mazurských jezer

 

10.7.-16.7.2021   12900 Kč

 

1. den sobota

Odjezd z ČR ve večerních hodinách

2. den neděle

Příjezd do místa ubytování u města Gizycko. Návštěva města, pevnost Boyen, krátké vyjížďky do okolí.

3. den pondělí

Z Pozezdrze kolem jezera Goldopivo, do Woliska - středisko chovů zubrů. Kolem jezer Źyvy, Źyvky až do místa ubytování. Cca 50 - 65 km.

4. den úterý

Z Pozezdrze (nedaleko polní sídlo SS), mezi jezery Mamry a Dargin do Sztynort s jeho zámkem, zajížďka k "Vlčímu doupěti" - bunkr Adolfa Hitlera, okolo jezer Dobskie, Kisajno a zpět do místa ubytování. Cca 55 - 70 km

5. den středa

Plavba lodí přes jezera Niegocin, Jagodne a soustavou kanálů do městačka Mikolajki. Prohlídka historického města. Na kole zpět do místa ubytování. Cca 40 km.

6. den čtvrtek

Z místa ubytování přes Gorazdovo, Stará Rudowka do města Ryn s křižáckým hradem, přes hradiště v Orlo, zpět. Cca 50 km.

7. den pátek

Kolem největšího polského jezera Śniardwy. Z městečka Mikolajki přírodní rezervaci divokých labutí Luknajno na Suchy Rog, Okartowo (kostel Panny Marie), Nowe Guty do Karwiku a Niedzwiedzi Rog a zpět do Mikolajki. Po cestě několik možností koupání.  Cca 50 - 70 km (zkrácení trasy autobusem).

8. den sobota

Po snídani odjezd zpět do ČR. Návrat v nočních hodinách.

Náročnost :

Oblast Mazurských jezer je rovinatá. Trasy povedou většinou po místních komunikacích, případně lesních cestách. Povrch cest je asfaltový, písečné cesty, někdy dlažba. I když je období vrcholícího léta, je nutné počítat s možností proměnlivého, větrného počasí, s možností dešťových přeháněk. Samozřejmostí je podpora autobusu, k navezení na začátek či návrat z etap.

Doporučujeme: treková a horská kola.

Ubytování:

6 nocí v dřevěných chatkách u jezera Niegocin. Chatky jsou umístěny v lese, u jezera s přístupem k vodě.

Chatky jsou dvoupatrové s terasou. 1. patro: 2 x 2-lůžkové ložnice, přízemí: obývací pokoj s rozkládacím lůžkem, vybavenou kuchyňkou (lednice, rychlovarná konvice, indukční sporák, nádobí), WC se sprchou, TV. Wi-fi připojení. Výhled do lesa a nebo na jezero. Chata je určena až pro 6 osob. Předpokládáme obsazení 4 - 5 osobami.

V areálu ubytování je bistro se sezónními čerstvými rybami. Možnost venkovního posezení s ohněm.

Stravování:

Snídaně a večeře formou bufetu v místní restauraci.  

Nástupní místa:

Prostějov, Olomouc, Ostrava.

Podle počtu přihlášených z jiných měst (Brno, Vyškov), domluvíme svoz autobusem, mikrobusem.

Cena  12900 Kč zahrnuje:

Doprava osob a přeprava kol v cyklovleku, 6 nocí v cahtkách (viz odstavec "ubytování"), polopenze formou bufetu, plavba přes jezera a kanály do městečka Mikolajki, informační materiály, průvodce, pojištění CK proti úpadku, DPH.

Cena nezahrnuje:

 pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění), vstupy do kulturních památek a vše co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje".

CK VLHAZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

10.7.2021 16.7.2021 12900 Kčobjednat
9.7.2021 15.7.2021 16200 Kčobjednat
5.8.2021 11.8.2021 16200 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Mazur.jezera
Copyright © 2017  VARIETA Travel