okolo Bodamského jezera
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Bodensee, vodní klenot pod Alpami a údajně jedno z nejčistších jezer v Evropě. Podél jeho průzračné modrozelené hladiny vede jedna z nejúžasnějších evropských cyklostezek, která nás provede územím tří států a my tak budeme mít možnost porovnat si v relativně krátkém čase kulturní i přírodní odlišnosti těchto alpských zemí. Švábské moře, jak jezero hrdě nazývají Němci i moře rakouské, nám poskytne kromě skvělého poježdění v sedle kola také četné příležitosti  k vykoupání  i k návštěvě památek, kterými celá oblast bohatě oplývá.

PROGRAM

1. den – v nočních hodinách odjezd z Ostravy (cca v 2:00), průjezd nástupními místy. V brzkých ranních hodinách Brno, v ranních hodinách Praha, dopoledne Plzeň. Cesta Německem k Bodamskému jezeru. Ubytování v hotelu. Večeře.

2. – 6. den – výlety na kole s podporou autobusu po cyklostezkách v okolí a po břehu Bodamského jezera. Jeden výlet prochází Friedrichshafenem, letoviskem na břehu Bodamského jezera, u nějž byly zkonstruovány slavné vzducholodě, např. Zeppelin. Projedeme známými lázeňskými městečky Meersburg, Überlingen, Bodman, Radolfzell prodchnutými atmosférou pohody. Cyklostezkou, která vede podél Rýna, se dostaneme do Švýcarska k vodám proslulého Rýnského vodopádu u Schaffhausenu. Další výlet zakončíme u ostrova Mainau spojeného s pevninou pouze dřevěným mostem, po němž procházejí tisíce návštěvníků do nádherných zahrad pokrývajících celý ostrov. Jeden den strávíme výletem po cyklostezce kolem řeky Dunaje, v místech ne příliš vzdálených od pramene, kde je Dunaj ještě malou řekou. Podél řeky Rýna dojedeme do města Kostnice, které se tak pohnutě zapsalo do našich dějin upálením mistra Jana Husa. Polopenze.

7. den – po snídani odjezd do ČR. Příjezd do ČR v odpoledních hodinách, do Ostravy v pozdních večerních hodinách.

 

 

TermínPočet dnůKódCena 
21.06. - 27.06. 2023 7 BOD123 23 700 Kč OBSAZENO
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno – Praha – Plzeň
20.09. - 26.09. 2023 7 BOD223 23 700 Kč PŘIHLÁSIT SE
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno – Praha – Plzeň
Děti do 6 let – sleva 50 % z ceny zájezdu.
Děti 7–18 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.
Cestovní pojištění včetně pojištění léčebných výloh a pojištění storna zahrnuto v ceně zájezdu.
 

CHARAKTERISTIKA VÝLETŮ

Trasy výletů na kole vedou značenými cyklotrasami mírně zvlněnou krajinou v okolí Bodamského jezera. Střídají se zde samostatné cyklostezky většinou s asfaltovým povrchem a vedlejší silnice. Zájezd je vhodný pro rodiny s dětmi, jsou-li zvyklé na cykloturistické výlety. U Bodamského jezera obvykle panuje příjemně teplé klima.

 

CENA ZAHRNUJE:

UBYTOVÁNÍ

6x v *** hotelu ve 2 a 3lůžkových pokojích se sociálním zařízením (třetí lůžko formou přistýlky, rozkládací gauč 80x200cm).

Příplatek 2900 Kč/osoba/pobyt za obsazení pokoje jednou osobou pouze při vyžádání, jinak bez příplatku.

STRAVOVÁNÍ

6x polopenze v hotelové restauraci. Snídaně formou švédských stolů, večeře servírované, 3 chody.

DOPRAVU

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A DALŠÍ

Připravený denní program výletů po trasách 25–60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Kompletní cestovní pojištění a pojištění CK.

ck eurocyklZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

20.9.2023 26.9.2023 23700 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Bodam.jezero
Copyright © 2017  VARIETA Travel