OKOLÍ MOSELY
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Oblast v okolí romantického a malebného údolí řeky Mosely nabízí určitě příjemné trasy pro cykloturisty. Na západě Německa, v Porýní-Falcku, se totiž nalézá několik zrušených železnic, které byly dnes upraveny na cyklostezky. Na kole se tak jede malebnou krajinou přes četné mosty rozličné výšky i osvětlenými tunely různé délky. Tyto stavby, dříve sloužící  výhradně vlakům, dnes poskytují cykloturistům pohodlné překonání údolí i kopců. Jízda po mostech a přes tunely se stává jedinečným zážitkem i příjemným zpestřením výletů. Na trasách čekají na cykloturisty malebné vesničky, historická městečka i starobylé hrady. Některá nádraží jsou přebudována na výletní restaurace, které lákají především okolo jedoucí cykloturisty k posezení a občerstvení.

PROGRAM

1. den – v nočních hodinách odjezd z Ostravy (cca v 0:30), průjezd nástupními místy. V brzkých ranních hodinách Brno, v ranních hodinách Praha, dopoledne Plzeň. K večeru dojezd na ubytování. Večeře.

2. – 6. den – výlety na kole po cyklostezkách s podporou autobusu. Trasy výletů vedou především po tělesech zrušených železnic, přes mosty i tunely. Pojedeme klidnou přírodou Středoněmeckých vrchovin. Spatříme maary – vodou zatopené krátery dávných sopek ve vulkanické oblasti Eifel. Navštívíme Trevír, nazývaný německým Římem – nejstarší německé město s římskými památkami: Porta Nigra (Černá brána), římský most a amfiteátr. Jeden výlet podnikneme romantickým údolím řeky Mosely okolo strání pokrytých vinohrady, kde se rodí vynikající víno. Spatříme i překrásné hrázděné městečko Cochem, nad kterým se tyčí hrad Reichsburg. K posezení nás bude lákat hrázděný klenot dvojměstí Bernkastel- Kues ležící v zákrutech Mosely. Výlet na kole po cyklostezce vedoucí po tělese zrušené železnice, ze které zajedeme na vyhlídku na údolí meandrující řeky Mosely i na pohádkový hrad Eltz. Polopenze.

7. den – snídaně. Ráno odjezd do ČR. Cesta Německem. Večer příjezd do Plzně. 8. den příjezd do Ostravy v časných nočních hodinách.

 

CHARAKTERISTIKA VÝLETŮ

Trasy výletů na kole vedou zvlněným terénem většinou po cyklostezkách vybudovaných na tělesech zrušených železnic nebo údolími řek. Povrch cyklostezek je většinou asfaltový. Zájezd je vhodný pro rodiny s dětmi, jsou-li zvyklé na cykloturistické výlety. Počasí bývá obdobné jako u nás s možností dešťových přeháněk.

 

TermínPočet dnůKódCena 
19.07. - 25.07. 2023 7 MOS123 19 900 Kč PŘIHLÁSIT SE
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno – Praha – Plzeň
Děti do 6 let – sleva 50 % z ceny zájezdu.
Děti 7–18 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.
Cestovní pojištění včetně pojištění léčebných výloh a pojištění storna zahrnuto v ceně zájezdu.

 

CENA ZAHRNUJE:

UBYTOVÁNÍ

6x v penzionu ve 2 a 3lůžkových pokojích se sociálním zařízením.
V penzionu k dispozici vnitřní bazén. Sauna k dispozici za poplatek.
Příplatek 1800 Kč/osoba/pobyt za obsazení pokoje jednou osobou pouze při vyžádání, jinak bez příplatku.

STRAVOVÁNÍ

6x polopenze v restauraci penzionu. Snídaně formou švédských stolů, večeře servírované, 3 chody.

DOPRAVU

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A DALŠÍ

Připravený denní program výletů po trasách 30–60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Kompletní cestovní pojištění a pojištění CK.

ck eurocyklZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

19.7.2023 25.7.2023 19900 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel