ALTMÜHLTAL A DUNAJ
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Krajinou mezi historickými městy Ingolstadt a Regensburg protéká řeka Dunaj a také se kroutí malebné údolí Altmühltal. Místní cyklostezky nabízí pohodlné výlety na kolech. Na březích řek leží malebná upravená města a městečka, která lákají k návštěvě i posezení. Jeden výlet pojedeme po tělese zrušené železnice – dnes ideální cyklostezce. Projíždět budeme i přes chmelnice, a snad i proto lze v tomto kraji objevit mnoho malých pivovarů, kde se vaří lahodná piva různých druhů. Bavorsko nabízí cykloturistům především příjemné výlety na kole.

PROGRAM

1. den – ráno odjezd z Ostravy (cca v 7:00) . Průjezd nástupními místy ČR. Večer dojezd do místa ubytování v Bavorsku. Večeře.

2. – 5. den – výlety na kolech s podporou autobusu. Svezeme se údolími řeky Dunaj, říčky Abens a také údolím Altmühltal, které je v navštívené části upraveno na vodní plavební kanál spojující řeky Dunaj a Main. Na břehu Dunaje leží ukrytý klášter Weltenburg. Na vyhlídkové lodi se budeme moci svést po Dunaji soutěskou Donaudurchbruch. Při výletu vedoucím přes chmelnice spatříme i vyhlídkovou věž netradičních tvarů od architekta Hundertwassera, zdobící nádvoří jednoho z mnoha místních bavorských pivovarů. Odpočinout si budeme moci v termálních lázních Bad Gögging. Navštívíme historické město Kelheim, nad kterým se u soutoku řek Dunaj a Altmühl tyčí mohutná kruhová rotunda Befreiungshalle (Hala osvobození) postavená na památku válek proti Napoleonovi. Během výletu vedoucího po cyklostezce vybudované na tělese zrušené železnice navštívíme historický Ingolstadt. Dunajská cyklostezka nás zavede do Regensburgu – malebného historického města se zachovalými středověkými domy, kamenným mostem a impozantní katedrálou. Spatříme „antický“ chrám Walhala, který slouží jako síň slávy postav německé historie. Polopenze.


6. den – snídaně. Návrat do ČR. Příjezd do Ostravy ve večerních hodinách.

 

CHARAKTERISTIKA VÝLETŮ

Trasy výletů na kole vedou mírně zvlněnou krajinou značenými cyklotrasami, často upravenými jako samostatné cyklostezky, údolími podél vodních toků a po tělese zrušené železnice, převážně s asfaltovým povrchem. Zájezd je vhodný pro rodiny s dětmi, jsou-li zvyklé na cykloturistické výlety. Počasí bývá obdobné jako u nás.

 

      6.8.-11.8.2021         14 200 Kč  
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno – Praha – Plzeň

 

 

 

 

 

 

 

CENA ZAHRNUJE:

UBYTOVÁNÍ

5x v rodinném penzionu ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením.
Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 1900 Kč /osoba /pobyt.

STRAVOVÁNÍ

5x německá polopenze. Snídaně formou švédských stolů, večeře servírované, 3 chody.

DOPRAVU

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A DALŠÍ

Připravený denní program výletů po trasách 25–60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Cestovní zdravotní pojištění a pojištění CK.

ck eurocyklZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

6.8.2021 11.8.2021 14200 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel