OKOLÍ TOKAJE
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Kolem vápencového pohoří Bükk ve východním Maďarsku se nalézá několik termálních pramenů a v některých z nich se budeme moci koupat a odpočívat. Navštívíme jeskynní termální lázně Miskolc-Tapolca nebo rozsáhlý komplex Zsóryfürdo u Mezőkövesd. Roviny řeky Tiszy pokryté lány kukuřice a slunečnic tvoří kontrast s hlubokými bukovými lesy v pohoří Bükk. Přírodní pestrost dotváří pak hora Tokaj, z velké části pokrytá vinicemi plodícími hrozny pro vynikající tokajské víno.

PROGRAM

1. den – v ranních hodinách odjezd z Ostravy (cca v 7:30). Průjezd nástupními místy v ČR, k večeru příjezd do Mezőkövesd. Ubytování v hotelu. Večeře.

2. – 5. den – výlety na kole s podporou autobusu na východě Maďarska. Vypravíme se do pohoří Bükk, kde se po silničce dostaneme do lázeňského místa Lillafüred na břehu kouzleného jezera Hámori-tó. Zájemci se budou moci vykoupat v originálních jeskynních termálních lázních Miskolc-Taplolca, kde jsou bazény s teplou vodou schované přímo v nitru jeskyně. Pojedeme přes hluboké bukové lesy do oblíbeného turistického a výletního místa Szilvásvárad, ze kterého vychází romantické údolí Szalajka-völgy s malými vodopády a kaskádami. Při výletu podél řeky Tiszy navštívíme známou vinařskou oblast a městečko Tokaj. Zde výlet zakončíme a bude čas ochutnat maďarskou specialitu, rybí polévku halaszlé i originální tokajské víno. Během cyklozájezdu navštívíme i starobylé a honosné lázeňské město Eger, proslavené boji s Turky, štíhlým minaretem a opevněným hradem. Z Egeru se vypravíme do Zsóryfürdo – termálních lázní s kruhovým bazénem v sousedství hotelu. Polopenze.

6. den – po snídani odjezd zpět do ČR. V odpoledních hodinách příjezd do ČR.

 

 

CHARAKTERISTIKA VÝLETŮ

Trasy výletů vedou částečně v zalesněném pohoří Bükk, částečně v jeho podhůří a rovině kolem řeky Tiszy. Ať tam či onde, výlety jistě cykloturisty uspokojí svou pestrostí a přiměřenou délkou. Trasy vedou po asfaltovaných cestách. Východní Maďarsko je sušší a teplejší než střední Evropa, i když i tady může počasí překvapit. Po výletech budeme moci odpočívat v hotelových termálních bazénech.

 

 

 

TermínPočet dnůKódCena 
03.09. - 08.09. 2023 6 TOK123 17 900 Kč  
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno

 

Děti do 6 let – sleva 50 % z ceny zájezdu.
Děti 7–18 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.
 

CENA ZAHRNUJE:

UBYTOVÁNÍ

5x v **** hotelu ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením.
V hotelu bazény včetně termálního, sauny, pára a solná místnost.
Povinný příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 3900 Kč /osoba /pobyt.

STRAVOVÁNÍ

5x polopenze v hotelové restauraci formou švédských stolů.

DOPRAVU

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A DALŠÍ

Připravený denní program výletů po trasách 30–50 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Kompletní cestovní pojištění a pojištění CK.

ck eurocykl

 
 

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

3.9.2023 8.9.2023 17900 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel