Korsika- ostrov plný barev
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Připravili jsme pro vás další část ostrova. Tentokráte zavítáme na jihovýchod Korsiky, kde pobřeží v okolí Porto–Vecchio lemují dlouhé písečné pláže s tyrkysově modrým mořem – tyto scenérie mohou připomínat Karibik či Seychely. V zalesněných horách se ukrývají skalní útvary, kaskády na horských říčkách a zapomenuté vesničky. Během výletů na kole se otevírají nádherné výhledy na korsickou přírodu plnou bujné vegetace. Perlu jižní části Korsiky představuje historické město Bonifacio, které se tyčí na křídových útesech nad mořem. Město Bonifacio a jeho jedinečnou polohu spatříme během vyhlídkové plavby. Přesvědčte se na vlastní oči a v sedle kola, proč je Korsika jedním z nejkrásnějších středomořských ostrovů. I pokud jste s námi již Korsiku v minulosti navštívili, tento cyklozájezd vám nabídne další krásná místa v jiné části ostrova.

 

KORSIKA JIH

 

PROGRAM

1. den – v pozdních odpoledních hodinách odjezd z Ostravy (cca v 17:00). Průjezd nástupními místy ČR ve večerních a nočních hodinách. 

2. den – cesta Německem a Rakouskem do Itálie. V odpoledních hodinách ubytování v tranzitním hotelu v Itálii.

3. den – dopoledne plavba na Korsiku. Dojezd autobusem do místa pobytu na Korsice nedaleko Porto-Vecchio. Seznamovací výlet na kole. Večeře.

4. – 9. den – výlety na kole s podporou autobusu po Korsice. Při trase vedoucí pobřežím zavítáme i na vyhlášenou písečnou pláž Palombaggia. Projedeme úzkými uličkami historického města Porto–Vecchio, kde se z hradební věže otevírá výhled na mořský záliv. V horách za pomoci autobusu nevynecháme sedlo Col de Bavella, které lemují zubaté štíty skal Aiguilles de Bavella. Spatříme kaskády Polischeu s jezírky plnými třpytící se vody. Navštívíme horské vesnice Zonza, Levie, Carbini či Orone, kde lze nasát pravou atmosféru korsického vnitrozemí. Pojedeme okolo mohutného vrcholu Diamante, který svým tvarem připomíná zatím nebroušený drahokam. Na samém jihu ostrova na skalním výběžku leží jedno z nejpůsobivějších míst ostrova, opevněné městečko Bonifacio. Projdeme jeho uličkami, svezeme se výletní lodí a budeme se kochat výhledy na bílé křídové útesyjeskyně i samotné městečko. Polopenze.

10. den – snídaně, Cesta autobusem do přístavu Bastie. Trajekt do Itálie. Cesta do severní Itálie. V pozdních večerních hodinách ubytování v tranzitním hotelu.

11. den – snídaně. Cesta z Itálie do ČR. Ve večerních hodinách příjezd do ČR. 12. den – příjezd do Ostravy v časných ranních hodinách.

 

CHARAKTERISTIKA VÝLETŮ

Přestože se pohybujeme po hornatém ostrově, tak je zájezd určen nejširší cykloturistické veřejnosti, protože připravené výlety nevyžadují sportovní kondici. Obvykle začínají ve vyšších horských polohách a směřují k moři, i když nevedou pouze z kopce… Jezdí se po vedlejších silnicích zvlněným terénem. Na ostrově panuje středomořské klima s malou pravděpodobností chladných nebo deštivých dní.

 

 

TermínPočet dnůKódCena 
13.05. - 23.05. 2023 11 KOJ123 33 900 Kč  
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno – Praha – Plzeň

 

Děti do 6 let – sleva 50 % z ceny zájezdu.
Děti 7–18 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.
Cestovní pojištění včetně pojištění léčebných výloh a pojištění storna zahrnuto v ceně zájezdu

 

 

 

 

CENA ZAHRNUJE:

 

UBYTOVÁNÍ

2x v tranzitním hotelu v Itálii ve 2 a 3lůžkových pokojích se sociálním zařízením (cestou na Korsiku a zpět).
Povinný příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 1400 Kč /osoba /2 noci.
7x v *** hotelu s výhodnou polohou nedaleko moře (cca 2 km) ve 2 a 3lůžkových pokojích se sociálním zařízením. K moři na pláž budeme moci většinu pobytových dní jezdit na kole.
Povinný příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 4900 Kč /osoba /7 nocí.
U hotelu je bazén.

STRAVOVÁNÍ

7x  polopenze v hotelové restauraci na Korsice. Snídaně kontinentální, večeře servírované, 3 chody.
1x snídaně v tranzitním hotelu cestou zpět.

DOPRAVU

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola. Trajekt z Itálie na Korsiku a zpět.

A DALŠÍ

Připravený denní program výletů po trasách 25–60 km. Vyhlídková plavba v okolí Bonifacia. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Kompletní cestovní pojištění a pojištění CK.

 

 ck eurocykl

 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Brna ve 2 hod. ráno (ostatní odjezdová místa viz tab.), průjezd Rakouskem do Itálie, celonoční trajekt Savona-Bastia na Korsiku.
2. den: Ráno vylodění v Bastii, busem přes Corte (prohlídka historického centra, možnost nákupu místního vína a sýrů v supermarketu). Ubytování v kempu s venkovním terasovým bazénem a barem v Olmeto-Plage. Možnost koupání na 300 m vzdálené krásné písečné pláži.
3. den: Na kole po zvlněné silničce s výhledy na moře nebo busem navštívíme hlavní město Korsiky a rodiště Napoleona Bonaparta – Ajaccio, kolem pláží s možnostmi koupání dojedeme k mysu Parata s pevností (výhledy na ostrovy Íles Sanquinaires). Z Ajaccia zpět do kempu busem. 95, 71 nebo pouze 35 km.
4. den: Na kole z Col de Vergio (1.477 m n. m., nejvyšší silniční průsmyk Korsiky) 40km sjezd s nádhernými výhledy do Porta. Poté výjezd kolem oranžových skal NP Les Calanches do horské vesničky Piana a sjezd do Cargése, lze pokračovat kolem pobřeží. 62–87 km.
5. den: Z typického korsického města Sarténe pojedeme zvlněnou krajinou s krásnými výhledy k pevnosti Belvédére-Campomoro. Kolem zálivu Golfe de Valinco s možnostmi koupání na rozlehlých plážích a přes Propriano návrat do kempu. 55 km, lze zkrátit.
6. den: Z vesničky Zonza sjezd borovicovými lesy s krásnými skalami kolem přehrady Ospedale do přístavu Porto Vecchio (prohlídka starého centra). 30–43 km. Nádherné Bonifacio, plavba na lodičkách kolem útesů.
7. den: Z průsmyku Col de Vergio dlouhý sjezd s výhledy na masiv nejvyšší korsické hory Monte Cinto k přehradě Calacuccia, dále divokým kaňonem řeky Golo. Lze pokračovat až do Corte s možností výjezdu do soutěsky Restonica - nádherná divoká příroda. 40–54 km + libovolné km v soutěsce Restonica.
8. den: Volný program, možnost koupání. Na kole např. okruh Porto Pollo (hezké přístavní městečko) – Filitosa (Oppidum Filitosa = megalitická kultura) – Olmeto. Libovolné km.
9. den: Z nejhezčího průsmyku ostrova – Col de Bavella – sjezd ke kaskádám Polischellu a přes sedlo Col de Larone dlouhý sjezd do Solenzary – koupání v moři. 33 km. Busem do přístavu Bastia. Celonoční plavba trajektem Bastia-Savona do Itálie.
10. den: Vylodění, průjezd Itálií a Rakouskem. Návrat do Brna v nočních hod.
 

Další informace

 
Počet cyklodnů: až 7, některé etapy lze vynechat a zvolit individuální program.
Náročnost: lehká až střední. Jezdí se po asfaltových silničkách, většinou s minimálním provozem. Na kopce nás většinou vyveze autobus, pozvolná stoupání na kole mají malá převýšení. Za cenu delších přejezdů autobusem uvidíte to nejhezčí z navštívené oblasti ze sedla kola. Možnost volby kratší nebo delší varianty. Je tu stále co obdivovat - každý den jiný typ krajiny!
Navštívená země: Francie
 

 

22.09. - 01.10.2023
7 nocí / 10 dní

 Autobus

 Bungalov - ložnice 2 osoby

Vlastní strava

od 14 251 Kč
22.09. - 01.10.2023
7 nocí / 10 dní

 Autobus

 Bungalov pro 4 osoby

Vlastní strava
 
od 14 251 Kč
22.09. - 01.10.2023
7 nocí / 10 dní

 Autobus

 Bungalov - ložnice 1 osoba

Vlastní strava
 
od 17 011 Kč

Cena zahrnuje

  • 7× nocleh v korsických 4lůžkových bungalovech (dvě ložnice, jednoduše vybavená kuchyňka s vařičem, mikrovlnkou a lednicí, WC/koupelna)
  • dopravu busem z Brna a Mikulova, včetně trajektu kat. paluba + podporu autobusu na místě (ostatní odjezdová místa viz příplatky)
  • přepravu jednoho jízdního kola v cyklovleku
  • služby sportovního instruktora CK, infomateriál
  • pojištění CK proti úpadku
 

Cena nezahrnuje

  • pobytovou taxu 0,5 € od 18 let/os./noc (povinná platba v místě)
  • vratná kauce 50 €/bungalov
  • vstupné v rámci fakultativního programu cca 50 €/os.
  • ck victoria


Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

13.5.2023 23.5.2023 33900 Kčobjednat
22.9.2023 1.10.2023 od 14251 Kčobjednat
objednat


Nezávazná objednávka


Korsika
Korsika
Copyright © 2017  VARIETA Travel