Korsika- ostrov plný barev
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Připravili jsme pro vás další část ostrova. Tentokráte zavítáme na jihovýchod Korsiky, kde pobřeží v okolí Porto–Vecchio lemují dlouhé písečné pláže s tyrkysově modrým mořem – tyto scenérie mohou připomínat Karibik či Seychely. V zalesněných horách se ukrývají skalní útvary, kaskády na horských říčkách a zapomenuté vesničky. Během výletů na kole se otevírají nádherné výhledy na korsickou přírodu plnou bujné vegetace. Perlu jižní části Korsiky představuje historické město Bonifacio, které se tyčí na křídových útesech nad mořem. Město Bonifacio a jeho jedinečnou polohu spatříme během vyhlídkové plavby. Přesvědčte se na vlastní oči a v sedle kola, proč je Korsika jedním z nejkrásnějších středomořských ostrovů. I pokud jste s námi již Korsiku v minulosti navštívili, tento cyklozájezd vám nabídne další krásná místa v jiné části ostrova.

PROGRAM

 

1. den – v pozdních odpoledních hodinách odjezd z Ostravy (cca v 17:00). Průjezd nástupními místy ČR ve večerních a nočních hodinách. 

 

2. den – cesta Německem a Rakouskem do Itálie. V odpoledních hodinách ubytování v tranzitním hotelu v Itálii.

 

3. den – dopoledne plavba na Korsiku. Dojezd autobusem do místa pobytu na Korsice nedaleko Porto-Vecchio. Seznamovací výlet na kole. Večeře.

 

4. – 9. den – výlety na kole s podporou autobusu po Korsice. Při trase vedoucí pobřežím zavítáme i na vyhlášenou písečnou pláž Palombaggia. Projedeme úzkými uličkami historického města Porto–Vecchio, kde se z hradební věže otevírá výhled na mořský záliv. V horách za pomoci autobusu nevynecháme sedlo Col de Bavella, které lemují zubaté štíty skal Aiguilles de Bavella. Spatříme kaskády Polischeu s jezírky plnými třpytící se vody. Navštívíme horské vesnice Zonza, Levie, Carbini či Orone, kde lze nasát pravou atmosféru korsického vnitrozemí. Pojedeme okolo mohutného vrcholu Diamante, který svým tvarem připomíná zatím nebroušený drahokam. Na samém jihu ostrova na skalním výběžku leží jedno z nejpůsobivějších míst ostrova, opevněné městečko Bonifacio. Projdeme jeho uličkami, svezeme se výletní lodí a budeme se kochat výhledy na bílé křídové útesyjeskyně i samotné městečko. Polopenze.

 

10. den – snídaně, Cesta autobusem do přístavu Bastie. Trajekt do Itálie. Cesta do severní Itálie. V pozdních večerních hodinách ubytování v tranzitním hotelu.

11. den – snídaně. Cesta z Itálie do ČR. Ve večerních hodinách příjezd do ČR. 12. den – příjezd do Ostravy v časných ranních hodinách.

 

Upozornění: V současné době lodní společnosti upravují své jízdní řády. Pokud nevypíšou při odjezdu z Korsiky odpolední trajekt z Bastie do Livorna, bude tranzitní ubytování v severní Itálii nahrazeno nočním trajektem do Savony s ubytováním ve 2lůžkových vnitřních kajutách.

 

CHARAKTERISTIKA VÝLETŮ

Přestože se pohybujeme po hornatém ostrově, tak je zájezd určen nejširší cykloturistické veřejnosti, protože připravené výlety nevyžadují sportovní kondici. Obvykle začínají ve vyšších horských polohách a směřují k moři, i když nevedou pouze z kopce… Jezdí se po vedlejších silnicích zvlněným terénem. Na ostrově panuje středomořské klima s malou pravděpodobností chladných nebo deštivých dní.

 

 

TermínPočet dnůKódCena 
20.05. - 30.05. 2022 11 KOJ122 29 900 Kč POSL. 2 MÍSTA
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno – Praha – Plzeň
22.09. - 02.10. 2022 11 KOJ222 29 900 Kč PŘIHLÁSIT SE
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno – Praha – Plzeň

 

 

 

CENA ZAHRNUJE:

 

UBYTOVÁNÍ

2x v tranzitním hotelu v Itálii ve 2 a 3lůžkových pokojích se sociálním zařízením (cestou na Korsiku a zpět).
Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 1400 Kč /osoba /
2 noci.
7x v *** hotelu s výhodnou polohou nedaleko moře (cca 2 km) ve 2 a 3lůžkových pokojích se sociálním zařízením. K moři na pláž budeme moci většinu pobytových dní jezdit na kole.
U hotelu je bazén.
Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 4900 Kč /osoba /
7 nocí.

STRAVOVÁNÍ

7x  polopenze v hotelové restauraci na Korsice. Snídaně kontinentální, večeře servírované, 3 chody.
1x snídaně v tranzitním hotelu cestou zpět

DOPRAVU

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola. Trajekt z Itálie na Korsiku a zpět.

A DALŠÍ

Připravený denní program výletů po trasách 25–60 km. Vyhlídková plavba v okolí Bonifacia. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Kompletní cestovní pojištění a pojištění CK.

ck eurocykl

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

20.5.2022 30.5.2022 29900 Kčobjednat
22.9.2022 2.10.2022 29900 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Korsika
Korsika
Copyright © 2017  VARIETA Travel