Korsika- ostrov plný barev
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Projedeme zapomenuté horské vesničky, během dlouhých sjezdů spatříme hluboké kaňony i vodní kaskády, ke koupání si budeme moci vybrat kamenité nebo písečné pláže na skalnatém západním pobřeží. Přesvědčíte se na vlastní oči a v sedle kola, proč je Korsika jedním z nejkrásnějších středomoř.ostrovů.

Program

1. den – v pozdních odpoledních hodinách odjezd z Ostravy. Průjezd nástupními místy ČR. Noční cesta do Itálie.
2. den – cesta Itálií, v odpoledních hodinách příjezd na ubytování v Toskánsku. Nocleh v tranzitním hotelu.
3. den – plavba na Korsiku. Seznamovací odpolední výlet na kole. Ubytování v hotelu u moře. Večeře.
4. – 9. den – výlety na kolech s podporou autobusu a s možností koupání v azurovém moři nebo v přírodních kaskádách i tůních na říčkách. Malebnou krajinu rozeklaného pobřeží i hory ostrova si vychutnáme v sedle kola po šikovně zvolených trasách vedoucích po vyhlídkových silničkách. Spatříme skály Calanche s bizarními útvary, které mění barvu od oranžové až po růžovou. Pohodlně se svezeme z nejvyššího horského sedla Korsiky Col de Vergio přes les mohutných borovic až ke Středozemnímu moři. Cestou uvidíme hlubokou soutěsku Spelunca i malebné mosty. Navštívíme přístav Porto a historické centrum hlavního města Korsiky Ajaccia – rodiště Napoleona Bonaparta. Ubytování je na jednom místě v hotelu u moře.Polopenze.
10. den – snídaně, cesta napříč Korsikou do Bastie, trajekt do Itálie, cesta do severní Itálie. Nocleh v tranzitním hotelu.
11. den – snídaně. Cesta do ČR. Ve večerních hodinách příjezd do ČR. V nočních hodinách příjezd do Ostravy

 

 

cena zahrnuje: dopravu klimatiz.autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola, trajket z Itálie na Korsiku a zpět, 2x ubytování v tranzitním hotelu v Itálii, 7x ubytování v hotelu s výhodnou polohou přímo u moře ( hotel má bazen ), 7x francozská polopenze v hotel.restauraci  ( snídaně kontinentální, včeře servírované o 3 chodech )1x snídaně v hotelu cestou zpět

připravený denní program výletů po trasách 25-60 km, služby průvodce, komplex.cest.pojištění

 

nást.místa: Ostrava, St.Jičín, Bělotín, Olomouc, Brno, Praha jih, Praha Zličín, Plzeň

 

 

Charakteristika výletů

 

Přestože se pohybujeme po hornatém ostrově, je zájezd určen nejširší cykloturistické veřejnosti, protože jsou jí přizpůsobeny trasy výletů, které nevyžadují sportovní kondici. Obvykle začínají ve vyšších polohách a z větší části směřují dolů k moři. Výlety na kole jsou vedeny po vedlejších silničkách a silnicích s menším provozem. Na ostrově panuje středomořské klima s malou pravděpodobností chladných dní.

 

 

Ck EUROCYKL IČO 25868080
Nezávazná objednávka


Korsika
Korsika
Copyright © 2017  VARIETA Travel