Julské Alpy na kole

 
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

 Pod zářivě bílými vápencovými štíty Julských Alp se rozprostírají náhorní plošiny a kouzelná údolí, která přímo zvou cykloturisty k projížďkám. Slovinci v posledních letech udělali velmi mnoho pro rozvoj cykloturistiky. Důkazem je mimo řady značených tras i vybudování cyklostezky po tělese zrušené železnice vedoucí údolím řeky Sávy až na italskou stranu hor. Pochopitelně si tuto nabídku nemůžeme nechat ujít. Slovinci rovněž výborně pečují o zázemí pro cykloturisty. Denně se můžeme několik hodin koupat a relaxovat v bazénovém komplexu s masážními tryskami a vířivkou. A to vše v ceně pobytu. Přidáme-li k tomu ještě skvělou stravu, je zážitek úplný.

PROGRAM

 

1. den – odjezd z Ostravy v ranních hodinách cca v 7:00 (JUL124) nebo z Plzně cca v 6:00 (JUL224). Průjezd nástupními místy ČR, cesta Rakouskem, večer příjezd do Slovinska. Ubytování v hotelu. Večeře.

2. – 6. den – výlety na kole s podporou autobusu v podhůří, údolích a po planinách Julských Alp. Jádrem našich výletů budou údolí v okolí Kranjské Gory na úpatí hor. Zajedeme se podívat do Planice na skokanské můstky proslavené rekordy v letech na lyžích. Navštívíme romantický vývěr řeky Sávy Dolinky i divoký vývěr Sávy Bohinjky. Trasa cyklovýletu z lesnaté planiny Poklujka, známé biatlonovým stadiónem, nás zavede k lesknoucí se hladině Bohinjského jezera. Údolím řeky Radovny dojedeme ke známému jezeru Bled, nad kterým se na skále tyčí Bledský hrad. Během výletů poznáme řadu rázovitých podhorských vesniček MojstranaStara Fužina a Rateče s typickou alpskou architekturou. Do lůna Julských Alp se vydáme údolími Vrata Radovny. V maximální míře využijeme cyklostezku po zrušené železnici a zavítáme po ní i k Mangartským jezerům v Itálii. Zájemci si budou moci vyjet i po slavné alpské silnici na sedlo Vršič. Příznivci pěších výletů budou mít prostor vypravit se turistickou trasou k vodopádům Martuljek nebo vrchol Vošce Karavankách, v hraničních horách s Rakouskem. Polopenze.

7. den – snídaně. Ráno odjezd do ČR. K večeru příjezd do ČR.

 

TermínPočet dnůKódCena 
12.07. - 18.07. 2024 7 JUL124 21 900 Kč  
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno
21.07. - 27.07. 2024 7 JUL224 21 900 Kč  
Nástupní místa u dálnice na trase: Plzeň – Praha – České Budějovice
Děti do 6 let – sleva 50 % z ceny zájezdu.
Děti 7–18 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.
Cestovní pojištění včetně pojištění léčebných výloh a pojištění storna zahrnuto v ceně zájezdu.

 

 

 

CHARAKTERISTIKA VÝLETŮ

Zájezd s rozmanitými trasami co do povrchu, délky volitelných tras a převýšení. Od vyasfaltované cyklostezky po zrušené železnici s minimálním sklonem až po výjezdy do údolí Julských Alp. Při zájezdu je možnost téměř každý den si zvolit trasu podle svých schopností nebo momentální nálady. Klima v oblasti Julských Alp má podhorský charakter a příjemná je v té souvislosti každodenní možnost relaxace v bazénu.

UBYTOVÁNÍ

CENA ZAHRNUJE:

UBYTOVÁNÍ

6x v **** hotelu v podhůří Julských Alp ve 2 a 3lůžkových pokojích se sociálním zařízením.
V ceně pobytu neomezený vstup do hotelového bazénového komplexu. 
Další wellness služby (sauny, masáže) za poplatek.
Povinný příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 4900 Kč /osoba /pobyt.

STRAVOVÁNÍ

6x polopenze v hotelové restauraci formou švédských stolů.

DOPRAVU

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A DALŠÍ

Připravený denní program výletů po trasách 25–60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Kompletní cestovní pojištění a pojištění CK.

ck eurocykl

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

25.6.-30.6.2024     13400 kč

POPIS ZÁJEZDU

Julské Alpy jsou považovány za jednu z nejkrásnějších oblastí Alp. Julské Alpy byly vždy oblíbeny českými turisty. Vysoké vápencové vrcholy, průzračná jezera, kaňony horských řek …to vše můžeme poznat i ze sedla kola. Vyjedeme pod majestátní severní stěnu Triglavu, budeme obdivovat  nádherný vodopád Peričnik, vykoupeme se v Bledském jezeře, projedeme se po cyklostezce, vybudované na zrušené železniční trati.

ITINERÁŘ

1. den 

Odjezd z ČR ve večerních hodinách.

2. den 

Ranní příjezd na sedlo Sella Nevea (1200 m) v Itálii. Odtud příjemným sjezdem k jezeru Predil a dále do horského, hraničního města Tarvisio. Zde se napojíme na cyklostezku, vybudovanou na zrušené železniční trati a po ní pokračujeme na hranici se Slovinskem. Po cestě si vyjedeme k Mangrtským jezerům s vyhlídkou na majestátný Mangrt. Dále se zajedeme podívat do doliny Planica na skokanské můstky, na kterých se překonávaly rekordy v letech na lyžích. Zájemci si mohou dopřát přídavek po šotolině k chatě Tamar pod horou Jalovec. Dojezd na ubytování v Kranjské Goře. Cca 40 -55 km (podle množství přídavků)

3. den

Z Kranjské Gory po cyklostezce do Mojstrany. Odtud dolinou Radovna, s možnou zajížďkou k horské chatě Kovinarská Koča, do vesnice Krnica a k soutěsce Vintgar (prohlídka soutěsky zajištěné lávkami, cca 60-90 minut). Dojezd k jezeru Bled, prohlídka lázeňského města, možnost koupání v jezeře. Možnost navštívit Bledský hrad. Odtud autobusem zpět na ubytování v Kranjské Goře. Cca 60 km

4. den 

Autobusem do známého biatlonového centra Rudno Polje na planině Pokljuka. Pokračujeme na pastevecké planiny JeljeKonjská DolinaZajamniky a na planinu Uskovnica (letní pastevecké salaše), nádherné výhledy na centrální část Julských Alp. Sjezd do vesnice Studor, do vsi Stará Fužina, k Bohinjskému jezeru, možnost si zajet až k vodopádu Savica a nebo výjezd lanovkou na vrch Vogel (vyhlídky na centrální Julské Alpy). Naložení kol a odjezd autobusem zpět na ubytování. Cca 40 km

5. den

Z místa ubytování po cyklostezce do Mojstrany a odtud výjezd dolinou Vrata k Aljažev domu (1000 m) – památník pod severní stěnou Triglavu (nejvyššího vrcholu Julských Alp, 2864 m). Při sjezdu zpět do údolí se zastavíme u mohutného vodopádu Peričnik. Můžeme pěšky vystoupat až k jeho prvnímu i druhému stupni a projít se za jeho padajícími vodami. Sjezd do Mojstrany a po cyklostezce zpět na ubytování. Cca 48 km.

6. den 

Na poslední den je možné si vybrat z více variant programu:

 • Sportovní „výšvih“ do hor: z Kranjské Gory výjezd slavnou horskou silnicí na nejvyšší sedlo Julských Alp Vršič (1611 m). Sjezd stejnou cestou do Kranjské Gory. Relaxace u přírodního koupaliště Jasna. Cca 24 km 
 • Zájemci se mohou vydat z Gozdu Martuljek  k vodopádům na potoce Martuljek. Cca 10 km na kole a 2 hodiny pěší výšlap.
 • Krátká vyjížďka a procházka naučnou stezkou ke smaragdovému jezírku Zelenci, z něhož vyvěrá pramen řeky Sáva Dolinka.  Cca 10 km po rovině.
 • Cena zahrnuje
  • Doprava osob a přeprava kol
  • 4 x ubytování ve 4 * hotelu
  • 4 x snídaně formou bufetu
  • vstup do wellnes centra
  • Informační materiály
  • Průvodce
  • Pojištění CK proti úpadku
  • DPH
  Cena nezahrnuje
  • obědy a večeře
  • Pojištění do zahraničí
  • Vstupné (do památek, soutěsek apod.)
  • Plavba po jezeře

 

 

Nástupní místa

Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov

CK VLHA

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

12.7.2024 18.7.2024 21900 Kčobjednat
21.7.2024 27.7.2024 21900 kčobjednat
25.6.2024 30.6.2024 13400 kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel