Provence - kraj vůně a vína
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Provence- kraj prozářený sluncem, zrajících hroznů, pestře zbarvených vinic - tak dýchá Provence v období babího léta.

Program

1. den – odjezd z Ostravy v brzkých ranních hodinách, Brno v ranních hodinách. Průjezd zbývajícími nástupními místy ČR, cesta Německem. Večer ubytování v hotelu B&B ve Francii.
2. den – snídaně. Cesta Francií, odpoledne dojezd do místa pobytu v Provence. Ubytování v bungalovech. Seznamovací výlet na kolech po okolí. Večeře.
3. – 8. den – výlety na kolech po Provence. Zavítáme při nich mimo jiné ke kaňonu řeky Ardeche a projedeme se po jeho okraji. Na jeho konci budeme obdivovat přírodní unikát Pont d´Arc, skalní oblouk vytvořený řekou. U řeky Gardon nás přivítá div antického stavitelství, římský akvadukt Pont du Gard. Poznáme řadu pitoreskních městeček a vesniček Uzes, St. Victor, Castillion. Ve volném dni navštívíme papežský Avignon a prohlédneme si jeho zachovalé středověké jádro. Zajedeme na výlet do Châteauneuf du Pape ochutnat proslavené víno a v Orange uvidíme starodávné římské divadlo. Na kolech vyjedeme ke zřícenině hradu Les Baux a k jeho malebnému podhradí, projdeme se po Arles, městě řady památek a zajímavostí, v němž žil a vytvořil největší množství svých slavných obrazů malíř Vincent van Gogh. V rozmanité a barevné krajině si prohlédneme lom na okrovou hlínu v Roussillionu a vývěr řeky Sorgue v romantickém zákoutí, v němž tvořil básník Petrarca své sonety Lauře. Večeře.
9. den – ráno odjezd z Provence. K večeru příjezd do hotelu B&B na předměstí Štrasburku. Ubytování.
10. den – snídaně. Cesta Německem. V odpoledních hodinách příjezd do ČR, v pozdních večerních hodinách dojezd do Ostravy.

 

uvedená cena zahrnuje: dopravu kliamt.autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem,2x ubytování v hotelu se sndídaní   ( cestou do Provence a zpět),7x ubytování na jednom místě v klidném areálu ve zděných bungalovech pro 2-3  osoby. každý bungalov má jednoduché vybavení, patrovou postel v samostatné ložnici a dvou lůžko v průchozí obytné místnosti, dále kuchyň s ledničkou, plyn.sporákem, nádobím na vaření a stolování, WC,koupelna, venkovní krb. V areálu ubytování je bazen a tenis.kurt. 7x franc.večeře v restauraci, servírováná o 3 chodech. ostatní vaření je v samostatné režii s možností vaření v bungalovech.

připravený denní program výletů po trasách 25-60 km, služby průvodce

 

 

CENA ZAHRNUJE:

 

UBYTOVÁNÍ

2x v tranzitním hotelu ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením (cestou do Provence a zpět).
Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 1400 Kč /osoba /2 noci.
7x na jednom místě v klidném areálu ve zděných bungalovech obsazených 2 nebo 3 osobami. Každý bungalov má jednoduché vybavení, patrovou postel v samostatné ložnici a dvoulůžko v průchozí obytné místnosti, dále kuchyň s ledničkou, plynovým sporákem a nádobím na vaření a stolování,koupelnu s WC, venkovní krb.
Sleva za bungalov obsazený 4 osobami 2000 Kč /osoba /pobyt.
Příplatek za obsazení bungalovu jednou osobou 4900 Kč /osoba /7 nocí.

V areálu ubytování je bazén a tenisový kurt.

STRAVOVÁNÍ

2x snídaně v hotelu (cestou do Provence a zpět).
7x francouzská večeře v restauraci, servírovaná, 3 chody. Ostatní stravování je ve vlastní režii s možností vaření v bungalovech.

DOPRAVU

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A DALŠÍ

Připravený denní program výletů po trasách 25–60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Cestovní zdravotní pojištění a pojištění CK.

 

 

TermínPočet dnů Cena 
03.06. - 12.06. 2021 10   22 500 Kč  
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno – Praha – Plzeň

 

 

Charakteristika výletů 

Trasy výletů vedou většinou po málo frekventovaných asfaltových venkovských silničkách částečně rovinatou, částečně kopcovitou krajinou dolní části Provence po obou stranách řeky Rhôny a jsou určeny pro běžné cykloturisty (viz Nejčastější dotazy). Nezajíždíme do horských oblastí Horní Provence. Počasí v termínu našich zájezdů bývá zpravidla teplejší než u nás. Mohou se vyskytnout i horké dny stejně jako chladnější se severním větrem. Zájezd je vhodný i pro rodiny s dětmi, jsou-li zvyklé na cykloturistické výlety

Ck EUROCYKL  IČO 25868080

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Provence

 

 

 

Připravili jsme pro Vás tradičně dvě varianty programu. Lehčí (A) a obtížnější (B). Rozdíl variant je v délce a převýšení jednotlivých etap. Obě varianty si můžete dále prodlužovat či zkrátit. Je možné během zájezdu - dle aktuální chuti měnit jednu variantu za druhou a naopak. Stejně tak můžete program vynechat a užít si svůj vlastní. Doporučujeme trekové kolo nebo horské kolo s hladkým pláštěm. Program je možné zvládnout také na silničním kole. Nocovat budeme v mobilním domku pro 4 nebo 6 osob, případně se slevou v kempu ve vlastním stanu. Dostanete od nás chutnou a bohatou polopenzi s ochutnávkou řady místních dobrot jako jsou kozí sýry, sušené salámy, mořské plody, ovoce, zeleninu a čerstvé bagety. Přepravíme Vás autobusem s cyklovlekem s kvalitním zabezpečením Vašich kol.
Na zájezdu nabízíme jako jediná cestovní kancelář neomezenou konzumaci stolního vína - a to během večerního setkání nad mapou při plánování dalšího dne. Ochutnáte skvělá červená, růžová i bílá vína.

 

 

Program

 

1. den: Ranní odjezd z Ostravy, dopolední odjezd z Brna a dále přes Prahu a Plzeň, nočním přejezdem Německa do Francie.
2. den: A: Z města mnoha kašen Pernes Les Fontaines přejedeme přes malebná městečka Saint Didier a Venasque až k městečku Gordes do kempu. Cestou si prohlédneme klášter Abbaye Notre-Dame de Sénanque s plantážemi levandulí (28 km, 720 m nahoru, 390 m dolů.
B: navíc navštívíme starobylé městečko Murs (40 km, 960 m nahoru, 630 m dolů). Ubytujeme se v kempu, večeře, uvítací večírek (víno v ceně)
3. den:Snídaně A: Prohlédneme si město na skále Gordes a pod městem historické naleziště Bories (stavby z kamenů). Prohlédneme si pěkné město Cabrieres d´Avignon a Lagnes a dále dojedeme k vyvěračce Fontaine de Vaucluse (pramen řeky La Sorgue). Zde je řada kaváren, muzeum, možnost koupání. Zpět jedeme stejnou cestou s ochutnávkou vína v místním sklepě (40 km, 800 m nahoru, 800 m dolů).
B: navíc podél řeky La Sorgue do pěkného města na řece L´Isle sur la Sorgue a zpět do Gordes (50 km, 650 m nahoru, 800 m dolů). Večeře
4. den: Snídaně A: Dnes se vydáme na opačnou stranu levandulovými poli přes město Joucas do Lioux (městečko pod obrovskou skálou) a zpět do oblasti červených skal Rousillon. Pěší procházka naučným chodníkem a dále přes Gout zpět do Gordes (37 km, nahoru 670 m, dolů 800 m).
B: navíc výjezd a sjezd pustým kaňonem k St. Saturnin a dále do Rousillon. (60 km, nahoru 940 m, dolů 1000 m). Večeře
5. den: Snídaně a autobusem přejezd do městečka Roussan. Půldenní výlet na kánoích po průzračné řece Le Gardon. Cestou několik zastávek na koupání, piknik na pláži, vodácké hry. Řeka je vhodná pro úplné začátečníky. Podplujeme a prohlédneme si úžasný Pont du Gard (UNESCO). Cestou zpět zastávka v Avignonu - prohlídka středověkého města a známého mostu. Autobusem zpět do Gordes.
B: Možnost cyklistiky podél řeky Le Gardon z Roussan přes Sanilhac-Sagries do Collias. Dále do Cabrieres a Lédenon a zpět k mostu Pont du Gard, cestou koupání v řece Le Gardon. (40 km, nahoru 350 m, dolů 400 m). Večeře
6. den: Snídaně, A: sjezd do městečka Goult a postupné stoupání do království sadomasochistického Markýze de Sade v Lacoste. Prohlídka krásného starobylého městečka. Pokračujeme do Bonnieux s krásnými výhledy a úzkými uličkami. Dále vystoupáme na hřeben Malého Luberonu a po krásném hřebeni s cedrovými lesy sjedeme do Robionu, odkud se již přímou cestou vrátíme do Gordes (60 km, nahoru 1000 m, dolů 1000 m).
B: navíc Luberonská cyklostezka do Opede le Vieux, Ménerbes a dále do Lacoste k hradu Markýze de Sade, kde nás počká autobus (75 km, nahoru 1250 m, dolů 1250 m). Večeře
7. den: Snídaně A: Přejezd autobusem do St. Rémy, kde pobýval Van Gogh. Vystoupáme do druhého nejnavštěvovanějšího místa celé Francie Les-Baux-De-Provence v pohoří Alpilles, kde navštívíme Carrieres de Lumieres (promítání obrazů v obří jeskyni vytvořené v dolech na Bauxit). Po prohlídce středověkého města sjedeme do Eygalieres, vesničky z kamene (35 km, 500 m nahoru, 450 m dolů).
B: Můžeme projet pohoří Alpille terénem po jeho hřebeni (jen pro horská kola) nebo si trasu prodloužit návštěvou Orgon a Cavaillon (50 km, 500 m nahoru, 500 m dolů). Návrat do kempu autobusem, večeře.
8. den: Snídaně A: Přejezd autobusem do městečka Malaucene a dále až pod vrchol do lyžařského střediska Mont Serein. Na kole přes vrchol Mont Ventoux (1912 m) (kultovní místo cyklistů a Tour de France). Úžasný sjezd desítky kilometrů a převýšením 1600 m až do města Sault (oběd, pauza). Dále do kaňonu Nesque a další sjezd do Villes sur Auzon úžasným kaňonem (65 km, nahoru 950 m, dolů 2200 m).
B: navíc horská výzva v podobě výjezdu na Mt. Ventoux z městečka Malaucene. (+15 km, +1000 m nahoru). Nákup skvělého vína v místním vinařském závodě. Návrat do kempu, večeře.
9. den: Snídaně a odjezd zpět do ČR přes Francii a Německo. Cestou zastávka v některém obchodním domě na nákupy.
10. den: Příjezd přes Plzeň, Prahu do Brna a Ostravy v odpoledních hodinách.

 

Nocleh a strava

 

Ubytování:
Po celou dobu zájezdu budeme ubytováni na jednom místě v kempu nad městečkem Gordes. Kemp je vybavený bazénem a je z něj krásný výhled na pohoří Luberon. Okolní kraj je známý svou levandulí. Nocovat můžeme ve vlastním stanu v kempu nebo v mobilním domku pro 4 osoby (17-23 m2) či v chatce pro max 6 osob (35 m2). Samostatné jedince doplňujeme do chatek bez nutnosti příplatku za neobsazené lůžko. Kemp je na kopci, což nám umožní každý den začít skvělým sjezdem do údolí.

Stravování:
Připravíme pro Vás chutnou a výživnou polopenzi z naší polní kuchyně. Polopenze začíná druhým dnem večeří a končí 9. den snídaní. Večeře se skládají z polévky, hlavního chodu a dezertu nebo salátu. Snídaně je formou švédského stolu vždy s hlavním pokrmem (vajíčko, pomazánka, párky, apod.). Užijeme si také místních specialit (kozí sýry, sušené salámy, mořské plody). Večer ochutnáme místní vína (v ceně zájezdu) nebo si můžete zakoupit točené české pivo.
Potraviny si můžete dokoupit v Gordes v obchodním domě či v menších krámcích během výletů.

 

Doprava

 

Doprava je zajištěna pohodlným autobusem s vlekem na kola. Vlek je osazen kvalitními závěsy a o kola bude perfektně postaráno. Během cesty si pustíme kvalitní filmy a můžete se občerstvit v našem baru. Autobus má také funkční WC a klimatizaci.
Nástupní místo Kroměříž, Ostrava, Olomouc, Praha, Vyškov, Brno, Plzeň. Další nástupní místa jsou možná po předchozí dohodě s CK.

 

Důležité informace

 

Vhodný typ kola: crossové kolo, trekové kolo, horské holo s hladkým pláštěm, silniční kolo.
Povrch:
50 % hrubý asfalt, 50 % jemný asfalt

Neomezená konzumace vína - tento pojem si zaslouží vysvětlení: Víno kupujeme ve velkém balení (tzv. krabici). Ochutnávka Vám umožní poznat více druhů vín a podle toho si následně vybrat třeba víno domů. Kupujeme někdy červené, někdy růžové, jiný večer bílé víno. Během večerního setkání nad mapou (které trvá cca hodinu) je možné si čepovat z těchto krabic víno. Konzumace je neomezená množstvím, je omezená tímto časem. Vína je dost, na každého se dostane :-)
Fotokniha - po zájezdu tvoříme z fotografií krásnou fotoknihu s pevnými složkami a celkem 20 stranami nejkrásnějších fotek, které nám účastníci zájezdu pošlou, nebo které pořídí náš průvodce. Kniha je zasílána poštou nebo si ji vyzvednete po zájezdu u nás v kanceláři. Každý pár dostává jednu knihu. U nás v CK je kniha z minulých akcí k nahlédnutí.

 

Cena

 

Základní cena: 13900,- Kč
(v srpnovém termínu je základní cena 14900,- Kč)

Cena zahrnuje:

 • dopravu autobusem s cyklovlekem
 • 7x ubytování v mobilním domku nebo chatce (sleva za nocování ve vlastním stanu)
 • 7x chutná a sytá polopenze
 • neomezená konzumace vína během večerních setkání nad mapou pro další den
 • práci průvodce a pomocného průvodce
 • informační materiály, mapky
 • památeční fotokniha pro každou rodinu nebo pár (zasíláme po zájezdu)
 • pojištění CK proti úpadku, DPH a další poplatky cestovní kanceláře

Cena nezahrnuje:

 • volitelné výdaje a vstupy do památek a muzeí (20-40 EUR)
 • výlet na kajaku s výbavou (30-35 EUR, děti do 12 let 15 EUR)

Slevy:

 • ubytování ve vlastním stanu (-1000 Kč)

Příplatky:

CK frčíme

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

3.6.2021 12.6.2021 22500 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


provence
Copyright © 2017  VARIETA Travel