Dunajská cyklostezka
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Dunajská cyklostezka vede po březích Dunaje. Začíná v Německu a pokračuje přes Rakousko a Slovensko do Maďarka. Její délka měří přes tisíc kilometrů. Úsek Dunajské cyklostezky přibližně mezi Pasovem a Vídní označujeme jako údolí Wachau. Tato část měří něco málo přes tři sta kilometrů a tato část je známá svou vinařskou historií, kterou obdivovali četní panovníci. Ti zde postavili svá sídla - hrady a zámky, ale také kláštery, kostely a krásná města.

 

Program

 

1. den: Brzy ráno odjezd z nástupních míst. Dopoledne přijedeme do Německého Pasau. Prohlídka historického centra města na ostrově tvořeném řekou Inn a Dunaj. A: autobusem přejezd k městu Engelhartszell an der Donau. Je zde mimo jiné krásný klášter. Cyklo trasa dnes projíždí atraktivní meandry řeky Dunaje, užijeme si lodní převoz přes řeku (5 EUR), projedeme krásné město Aschach an der Donau. Nocleh je zajištěn v okolí města Ottensheim (? 60 km, ? 50 m, ? 100 m). B: Celá trasa už z Pasau (+20 km).


2. den: Snídaně.A: Přímo z ubytování pokračujeme do Linz s barokními památkami až do Mauthausen, kde je známý koncentrační tábor - prohlídka (? 40 km, ? 100 m, ? 150 m). Ubytování v okolí Mauthausenu. B: navíc navštíví krásnou obec Enns na kopci s historickou zvonicí, náměstím a příjemným posezením (+20 km).


3. den: Snídaně. A: Přesun autobusem po proudu řeky. Z Ybbs (středověké památky) do Melk s obrovským klášterem (možná prohlídka) a dále vjedeme do opravdovéhoúdolí Wachau. Mineme hrad Aggstein, prohlédneme si Spitz a zříceninu hradu Dürnstein. Přijedeme až do Kremsu (? 65 km, ? 100 m, ? 150 m). B: vystoupíme dříve a projedeme si krásný zalesněný úsek s meandry Dunaje z Grein do Ybbs (+20 km), případně zajedeme na dobré víno do sklípků v Mauternbach. Nocleh v Krems.


4. den: Snídaně. A: i B: Z Krems pokračujeme dále podél Dunaje až do města zahrad a květin Tulln s příjemným náměstím, kde naše putování po Dunajské cyklostezce kolem poledne zakončíme. (? 40 km, ? 200 m, ? 250 m). Návrat do nástupních míst ve večerních hodinách.

 

Nocleh a strava

 

Čeká nás 3x ubytování v ubytovacích zařízeních podél Dunaje. Jedná se o turistické Ferienwohnung se snídaní. Pokoje pro 2 osoby. Večeře Vám domluví náš průvodce v místních pohostinstvích formou výběru z menu v restauraci. Cena menu se pohybuje kolem 10-15 EUR/osobu. Je možné se také stravovat z vlastních zásob na pokoji. Ubytování máme zajištěno ve městech Ottensheim, Mauthausen a Krems.

 

Doprava

 

Doprava bude zajištěna podle zájmu účastníků mikrobusem, minibusem nebo autobusem s cyklovlekem na kola. Autobus nás doveze do startovního místa a po celou dobu pobytu bude s námi popojíždět až do cíle cesty.
Nástupní místa: Ostrava, Olomouc, Vyškov, Kroměříž, Brno. Další nástupní místa jsou možná po předchozí dohodě s CK.

 

Důležité informace

 

Cyklotrasa podél Dunaje je vhodná pro jakýkoliv druh kola. Doporučujeme silniční nebo trekové kolo. V případě horského kola doporučujeme hladké pláště. Zájezd je velmi vhodný také pro rodiny s dětmi nebo cyklo vozíčky.

 

Cena

 

Základní cena: 6900,- Kč

Cena zahrnuje:

 • dopravu s cyklovlekem a výdaje na vozidlo,
 • 3x ubytování se snídaní,
 • pobytovou taxu a poplatky k ubytování,
 • práci průvodce, řidiče a organizátora

Cena nezahrnuje:

 • večeře (vlastní nebo cca +15 EUR/osobu a den)
 • lodní převoz přes Dunaj (lze vynechat) (+5 EUR)
 • komplexní pojištění na cesty (Union turista 24,- Kč/den)
 • ck frčíme

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 Dunajská cyklostezka

 

6.8.-8.8.2021

 

od 6500 Kč  

Nástupní místa 

Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno

 

 

1. den pátek

Odjezd z Prostějova v časných ranních hodinách a dojezd na začátek etapy do Mauthausenu, s jeho nechvalně proslulým koncentračním táborem (možnost individuální prohlídky). Po Dunajské stezce pokračujeme do historického města  Grein, který je jednou z nejhezčích zastávek na Dunajské cyklostezce. Pyšní se nejstarším rokokovým divadlem v Rakousku a krásným zámkem. Díky důmyslným protipovodňovým bariérám vyšel z posledních ničivých záplav bez poškození. Dále pokračujeme do městečka Ybbs s muzeem historických „velocipedů“ a odtud podél Dunaje do místa našeho ubytování v Pöchlarnu.

2. den sobota

Po snídani přejedeme Dunaj na druhou stranu do Klein Pöchlarnu a dál do Marbachu a odtud vystoupáme k bazilice Maria Taferl – druhé nejvýznačnější poutní místo Rakouska. Od baziliky se nám otevře úžasný výhled na údolí Dunaje až k prvním vrcholkům Alp. Pokračujeme k zámku Artstetten, který patřil následníku trůnu Františku Ferdinandovi d´Este (možnost prohlídky zámku nebo zahrad). Sjedeme zpět k Dunaji a v Emersdorfu přejedeme na druhou stranu Dunaje do historického Melku s velkolepým barokním klášterem a jeho zahradami (památka UNESCO). Z Melku je to již nedaleko zpět do našeho ubytování v Pöchlarnu nebo si můžeme ještě zajet k dalšímu krásnému zámku Schallaburg.

Tato etapa je velmi variabilní; kdo nemá rád kopce, může vynechat výjezd k bazilice Maria Taferl a o to víc se věnovat prohlídce Melku, případně návštěvě kláštera a klášterních zahrad. Cca 30 – 60 km.

3. den neděle

Po snídani opouštíme naše ubytování v Pöchlarnu, po Dunajské cyklostezce pokračujeme kolem Melku a dále kolem romantického zámku na skále nad Dunajem – Schönbühel. Dostáváme se do nejkrásnější částí Dunajské stezky – údolí Wachau (památka UNESCO) Pod zříceninou hradu Aggstein dojedeme k přívozu do vinařského městečka Spitz s gotickým farním kostelem. Můžeme ochutnat víno u některého z místních vinařů nebo si vyjet ke zřícenině hradu Hinterhaus s vyhlídkou na údolí Wachau. Pokračujeme přes Weissekirchen, do historického městečka Dürnsteinu, kde byl údajně vězněn anglický král Richard Lvi srdce. Odtud máme již jen pár kilometrů do nejstaršího města Dolního Rakouska Kremsu. Zde zakončíme naše putování kolem Dunaje. Cca 50 km. Odjezd do ČR v odpoledních hodinách.

 

Náročnost :

Profil trasy dunajské stezky je převážně rovinatý, zpestřením jsou výjezdy na vyhlídková místa nad Dunajem. Zájezd je vhodný pro každého, kdo rád jezdí na kole, včetně rodin s dětmi, které jsou zvyklé jezdit na celodenní výlety nebo pro rodiče, kteří si své malé ratolesti odvezou v cyklosedačkách nebo vozících.

Vhodné pro všechny typy kol.

Ubytování:

2 noci v hotelu v Pöchlarnu ve 2-3-4 lůžkových pokojích. 

Pro zájemce lze zajistit za příplatek ubytování v 1-lůžkových pokojích.

Stravování:

Polopenze – snídaně i večeře formou bohatého bufetu.

 

 

Cena zahrnuje

 

 • Doprava autobusem
 • přeprava kol v cyklovleku
 • 2 x ubytování v hotelu v Pöchlarnu
 • Polopenze (snídaně + večeře)
 • Informační materiály
 • Průvodce
 • Pojištění CK proti úpadku
 • DPH

 

Cena nezahrnuje

 

 • Vstupy do kulturních památek
 • Přívozy
 • Pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění)
 • Vše co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • ck vlha

 

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

6.8.2021 8.8.2021 od 6500 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Dunaj.cyklost.
Copyright © 2017  VARIETA Travel