Chorvatsko- poloostrov Istria
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Blankytně modré moře, ale i krásné výlety na kole nabízí sluncem zalitý Istrijský poloostrov. Pojedeme přes kouzelné vesničky ukryté v horách, kde dodnes poklidně žijí místní obyvatelé, a budeme mít pocit, že se tam kdysi dávno zastavil čas. Kulisu tvoří staré kamenné domy, uzounké uličky s obchůdky i vyhlídkovými restauracemi. Pobřeží zase lemují přístavní městečka a vesničky obklopené plážemi a piniovými lesy. Ze sedla kola se nám naskytne pohled na vnitrozemské zalesněné hory, rozlehlé vinohrady i olivové háje. Po výletech na kole budeme odpočívat na mořských plážích nebo u hotelového bazénu. Nelze opomenout ubytování v hotelu u moře a skvělou chorvatskou stravu.

 

PROGRAM 

 

1. den – odjezd z Plzně v brzkých ranních hodinách cca ve 2:30. Průjezd nástupními místy. Brno v ranních hodinách. Přes den cesta do Chorvatska. Večer dojezd autobusem na ubytování v Chorvatsku na Istrijském poloostrově. Večeře. 

 

2. – 7. den – výlety na kole s podporou autobusu na Istrijském poloostrově. Během jednotlivých výletů zavítáme do kouzelných, historií opředených horských vesniček Grožnjan Motovun. Zastavíme se i v obci Livade obklopené dubovými lesy a známé sběrem zvláštních hub – lanýžů. Vypravíme se také do historických měst – Puly s původním římským amfiteátrem a malebného Rovinje s příjemnou atmosférou díky jeho poloze na malém poloostrově. Zavítáme i do historického města Poreč ležícího na poloostrově se starou původní římskou ulicí Decumanus lemovanou obchůdky a v boční ulici ukrytou jedinečnou Eufraziovou bazilikou z byzantské doby. Při výletě podél pobřeží navštívíme Novigrad – jachetní přístavní městečko s úzkými uličkami ukrytými za hradbami. Díky cyklotrase vedoucí hlavně po zrušené železnici poznáme i část sousedního slovinského pobřeží s historickými městy KoperIzola a turistickou perlu – město Piran s jedinečným panoramatem, kterému dominuje štíhlá zvonice. Ubytování v hotelu u moře na stejném místě. Polopenze.

 


8. den – snídaně. Odjezd, přes den cesta z Chorvatska do ČR. Příjezd do ČR ve večerních hodinách, návrat do Plzně.

 

 

TermínPočet dnůKódCena 
30.06. - 07.07. 2024 8 IST124 23 900 Kč  
Nástupní místa u dálnice na trase: Plzeň – Praha – Brno

 

Děti do 6 let – sleva 50 % z ceny zájezdu.
Děti 7–18 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.
Cestovní pojištění včetně pojištění léčebných výloh a pojištění storna zahrnuto v ceně zájezdu.

 

 

UBYTOVÁNÍ

CENA ZAHRNUJE:

UBYTOVÁNÍ

7x v *** hotelu s výhodnou polohou přímo u moře ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením.
V ceně pobytu neomezený vstup do venkovního hotelového bazénu a bazénu u pláže. 
Příplatek 2900 Kč/osoba/pobyt za obsazení pokoje jednou osobou pouze při vyžádání, jinak bez příplatku.

STRAVOVÁNÍ

7x polopenze v hotelové restauraci formou švédských stolů.

DOPRAVU

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A DALŠÍ

Připravený denní program výletů 25–55 km. Výlet autobusem do historických měst Pula a Rovinj.  Vedoucího zájezdu a informační materiály. Kompletní cestovní pojištění a pojištění CK.

 

 

 

CHARAKTERISTIKA VÝLETŮ

Trasy výletů na kole na Istrijském poloostrově vedou po místních většinou asfaltových silnicích a cestách, často po vyznačených cyklotrasách a zvládne je každý běžný cykloturista. Na Istrii obvykle panuje teplé počasí, ale je nutno počítat s možností dešťových srážek.

 a informační materiály. Cestovní zdravotní pojištění a pojištění CK.

ck eurocyklZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

30.6.2024 7.7.2024 23900 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel