Chorvatsko - Kvarnerské ostrovy
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

CRES, KRK A LOŠINJ

Neporušená příroda, kde se doplňuje blankytně modrá voda moře se zelení lesů a lesoparků. Najdete zde krajinu porostlou bujnou středomořskou vegetací i úzké uličky středověkých měst. To jsou Kvarnerské ostrovy Cres, Krk a Lošinj, nabízející příjemné prostředí pro zajímavé výlety na kole, pláže ke koupání v moři a také restaurace s venkovními zahrádkami, kde se příjemně a pohodlně sedí. Atmosféru doplňuje všudypřítomná vůně rostlin charakteristická pro Středomoří. Za zmínku stojí i geografická poloha ostrovů, protože několikrát během výletů na kole překročíme 45. rovnoběžku, odkud je to stejně daleko k rovníku i k severnímu pólu. Kvarnerské ostrovy nabízejí odpočinek v příjemném prostředí i zajímavé výlety na kole pro cykloturisty.

Program

1. den – odjezd z Ostravy (cca v 3:30) nebo Plzně (cca v 1:15) v nočních hodinách. Brno v ranních hodinách. Průjezd nástupními místy. Přes den cesta do Chorvatska. Trajekt na ostrov Cres. Večer dojezd autobusem na ubytování na ostrově Cres. Večeře.
2. – 7. den – výlety na kole s podporou autobusu na ostrovech Cres, Krk a Lošinj. Na Cresu navštívíme rázovité vesničky Lubenice – typickou horskou vesnici s překrásným výhledem na moře, Beli přilepené na temeno kopce a také Valun ležící přímo na břehu moře. Ve všech vesničkách lze posedět v místních restauracích, užít si středomořskou atmosféru a pochutnat si na místní kuchyni. Za návštěvu stojí historické centrum města Cres, kde moře ohraničuje jednu stranu ulic a náměstí a vše láká k posezení v místních venkovních restauracích a pozorování připlouvajících jachet. Ve vnitrozemí ostrova spatříme v údolí schované Vranské jezero, viditelné jen z mála míst. Na skalnatém ostrově Krk, největším chorvatském ostrově, poznáme historické městečko Vrbnik s mohutným kostelem Panny Marie s renezanční zvonicí. Projdeme se městem Krk s románskou katedrálou, kde se za hradbami ukrývají úzké uličky s jednou údajně nejužší na světě. Na ostrově Lošinj, který je s Cresem spojený mostem, poznáme lesy obklopené letovisko Malý Lošinj, vyhledávané již Habsburky. Zavítáme také do malebného městečka Veli Lošinj s barevnými domy, ukrytého v zátoce. Pohled hlavně v odpoledním slunci připomíná divadelní kulisu. Ubytování na ostrově Cres v hotelu u moře na stejném místě. Polopenze.
8. den – snídaně. Odjezd do ČR. Trajekt na ostrov Krk. Přes den cesta z Chorvatska do ČR. Příjezd do ČR ve večerních hodinách, návrat do Ostravy nebo do Plzně v pozdních večerních hodinách.

 

 

Charakteristika výletů

Na Kvarnerských ostrovech vedou výlety po silnicích a silničkách, které občas doplňují cesty bez asfaltu. Kilometráž výletů je menší, než je tomu u většiny našich zájezdů. Na zdolání občasných stoupání, která na trasách jsou, bude určitě dost času. Trasy jsou úměrné schopnostem cykloturisty, který rád a pravidelně jezdí na výlety. Na ostrovech panuje obvykle teplé počasí, ale je nutno počítat s možností dešťových srážek. Bude-li přát počasí, tak bude určitě dost času na odpočinek na plážích a koupání v moři.

 

 

Termín 2020Počet dnů Cena 
15.5.-22.5.2021 8   19100 Kč  
Nástupní místa na trase u dálnice: Ostrava-Olomouc-Brno
14.9.-21.9.2021 8   19100 Kč  
Nástupní místa na trase u dálnice: Plzeň-Praha-Brno
         
 

 

Cena zahrnuje:

Ubytování

7x v hotelu s výhodnou polohou přímo u moře ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením. Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou
2500Kč/osoba/pobyt.
Orientace pokojů na mořskou stranu

Stravování

7x chorvatská polopenze v hotelové restauraci. Snídaně formou švédských stolů. Večeře 3 chody, částečně formou švédských stolů s hlavním chodem servírovaným.
V ceně večeře jeden malý nápoj.

Dopravu

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola. Trajekty mezi ostrovy Krk a Cres.

A dlší připravený  denní program po trasách 25–50 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Cestovní zdravotní pojištění a pojištění CK.

CK EUROCYKLZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

15.5.2021 22.5.2021 19100 Kčobjednat
14.9.2021 21.9.2021 19100 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel