BESKYDSKÉ CYKLOSTEZKY
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Beskydy jsou krajem hrdých a statečných Valachů, jejichž původní stavby jsou umístěny a chráněny ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm. Oblast Beskyd dnes nabízí příjemné svezení na kole po vybudovaných cyklostezkách podél řek. K profilově příjemným výletům využijeme obě hlavní cyklostezky vedoucí podél Vsetínské i Rožnovské Bečvy. Během výletů se budeme kochat pohledy na oblé a zalesněné vrcholky Beskyd s Radhoštěm. Mile působí také zdařilá rekonstrukce Libušína na Pustevnách. Za pozornost stojí město Hukvaldy, rodiště Leoše Janáčka, a nedaleký Štramberk.

PROGRAM

1. den – odjezd v ranních hodinách z Plzně (cca v 6:00). Průjezd nástupními místy. Odpolední výlet na kole v okolí Rožnova pod Radhoštěm s možností navštívit zdejší známý skanzen Valašské muzeum v přírodě. Večeře.

2.  – 5. den – výlety na kole s podporou autobusu. Svezeme se po cyklostezkách vedoucích údolími řek Rožnovské Vsetínské Bečvy a navštívíme města Valašské Meziříčí Vsetín. Pojedeme přes Velké Karlovice s typickými dřevěnými domy. Místo si pro svou malebnost vybrali filmaři k natočení exteriérů seriálu Doktor Martin. Výhledy na Valašsko si dopřejeme z Pusteven, kde stojí opět obnovená dřevěná chata Libušín. Zajedeme se podívat do Štramberku se strážní věží Štramberskou Trúbou i na Hukvaldy do rodiště Leoše Janáčka. V Kopřivnici se můžeme zastavit v moderně řešeném a zajímavém technickém muzeu Tatry, součástí expozice je také jeden z vozů cestovatelů Hanzelky a Zikmunda tzv. Zikmundova Tatra 805. Příjemně se projedeme po cyklostezce podél řeky Ostravice a po návštěvě centra Ostravy se přesvědčíme, že to již není černé město, jak zpívá ve své písni Jarek Nohavica.  Polopenze.

6. den – snídaně. Výlet na kole údolím řeky Bystřice okolo přehrady Bystřička. V odpoledních hodinách odjezd a ve večerních hodinách příjezd do Plzně.

 

CHARAKTERISTIKA VÝLETŮ

Trasy výletů na kole vedou z velké častí po cyklostezkách podél toků řek: Vsetínská a Rožnovská Bečva i Ostravice. Obvykle jde o samostatné cyklostezky s asfaltovým povrchem, který místy střídá kvalitní zpevněný povrch nebo vedlejší komunikace. Některé cyklotrasy vedou po vedlejších silnicích. Přestože se budeme pohybovat hlavně v horách, tak jsou výlety připraveny tak, abychom jezdili v údolích po proudu řek. Je nutné počítat s podhorským charakterem počasí. Příjemná je určitě možnost využít po výletech relaxační bazén na hotelu.

 

TermínPočet dnů Cena 
13.06. - 18.06. 2021 6   13 900 Kč  
Nástupní místa u dálnice na trase: Plzeň – Praha – Brno – Olomouc
27.07. - 01.08. 2021 6   13 900 Kč  
Nástupní místa u dálnice na trase: Plzeň – Praha – Brno – Olomouc

 

CENA ZAHRNUJE:

UBYTOVÁNÍ

5x ve wellness & spa ****hotelu v Rožnově pod Radhoštěm ve 2 a 3lůžkových pokojích se sociálním zařízením.

V hotelu k dispozici relaxační bazén.

V hotelu wellness centrum se saunami a tepidariem za poplatek.

Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 2500Kč /osoba/pobyt.

STRAVOVÁNÍ

5x polopenze v hotelové restauraci formou švédských stolů.

DOPRAVU

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A DALŠÍ

Připravený denní program výletů po trasách 25-60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Cestovní zdravotní pojištění a pojištění CK.

ck eurocykl

 

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena
13.6.2021 18.6.2021 13900 Kčobjednat
27.7.2021 1.8.2021 13900 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel