Slovinsko - POD JULSKÝMI ALPAMI

SLOVINSKO S VÝLETEM DO ITÁLIE A RAKOUSKA
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Pod zářivě bílými vápencovými štíty Julských Alp se rozprostírají náhorní plošiny a kouzelná údolí, která přímo zvou cykloturisty k projížďkám. Slovinci v posledních letech udělali velmi mnoho pro rozvoj cykloturistiky. Důkazem je mimo řady značených tras i vybudování cyklostezky po tělese zrušené železnice vedoucí údolím řeky Sávy až na italskou stranu hor. Pochopitelně si tuto nabídku nemůžeme nechat ujít. Slovinci rovněž výborně pečují o zázemí pro cykloturisty. Denně se můžeme několik hodin koupat a relaxovat v bazénovém komplexu s masážními tryskami a vířivkou. A to vše v ceně pobytu. Přidáme-li k tomu ještě skvělou stravu, je zážitek úpln

PROGRAM

1. den – ranní odjezd z Ostravy (cca v 7:00). Průjezd nástupními místy ČR, cesta Rakouskem, večer příjezd do Slovinska. Ubytování v hotelu. Večeře.

2. – 6. den – výlety na kole s podporou autobusu v podhůří, údolích a po planinách Julských Alp. Jádrem našich výletů budou údolí v okolí Kranjské Gory na úpatí hor. Zajedeme se podívat do Planice na skokanské můstky proslavené rekordy v letech na lyžích. Navštívíme romantický vývěr řeky Sávy Dolinky i divoký vývěr Sávy Bohinjky. Trasa cyklovýletu z lesnaté planiny Poklujka, známé biatlonovým stadiónem, nás zavede k lesknoucí se hladině Bohinjského jezera. Údolím řeky Radovny dojedeme ke známému jezeru Bled, nad kterým se na skále tyčí Bledský hrad. Během výletů poznáme řadu rázovitých podhorských vesniček MojstranaStara Fužina a Rateče s typickou alpskou architekturou. Do lůna Julských Alp se vydáme údolími Vrata Radovny. V maximální míře využijeme cyklostezku po zrušené železnici a zavítáme po ní i k Mangartským jezerům v Itálii. Zájemci si budou moci vyjet i po slavné alpské silnici na sedlo Vršič. Příznivci pěších výletů budou mít prostor vypravit se turistickou trasou k vodopádům Martuljek nebo vrchol Vošce Karavankách, v hraničních horách s Rakouskem. Polopenze.

7. den – snídaně. Ráno odjezd do ČR. K večeru příjezd do ČR.

 

CHARAKTERISTIKA VÝLETŮ

Zájezd s rozmanitými trasami co do povrchu, délky volitelných tras a převýšení. Od vyasfaltované cyklostezky po zrušené železnici s minimálním sklonem až po výjezdy do údolí Julských Alp. Při zájezdu je možnost téměř každý den si zvolit trasu podle svých schopností nebo momentální nálady. Klima v oblasti Julských Alp má podhorský charakter a příjemná je v té souvislosti každodenní možnost relaxace v bazénu.

 

 

TermínPočet dnůKódCena 
14.07. - 20.07. 2023 7 JUL123 20 900 Kč POSL. 6 MÍST
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno

 

Děti do 6 let – sleva 50 % z ceny zájezdu.
Děti 7–18 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.
Cestovní pojištění včetně pojištění léčebných výloh a pojištění storna zahrnuto v ceně zájezdu.
 

ENA ZAHRNUJE:

UBYTOVÁNÍ

6x v **** hotelu v podhůří Julských Alp ve 2 a 3lůžkových pokojích se sociálním zařízením.
Každodenní vstupné do bazénového komplexu.
Další wellness služby za poplatek.
Povinný příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 4900 Kč /osoba /pobyt.

STRAVOVÁNÍ

6x polopenze v hotelové restauraci formou švédských stolů.

DOPRAVU

Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

A DALŠÍ

Připravený denní program výletů po trasách 25–60 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Kompletní cestovní pojištění a pojištění CK.

ck eurocykl

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

14.7.2023 20.7.2023 20900 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel