Slovinsko - POD JULSKÝMI ALPAMI

SLOVINSKO S VÝLETEM DO ITÁLIE A RAKOUSKA
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Pod zářivě bílými vápencovými štíty Julských Alp se rozprostírají náhorní plošiny a kouzelná údolí, která přímo zvou cykloturisty k projížďkám. Slovinci v posledních letech udělali velmi mnoho pro rozvoj cykloturistiky. Důkazem je mimo řady značených tras i vybudování cyklostezky po tělese zrušené železnice vedoucí údolím řeky Sávy až na italskou stranu hor. Pochopitelně si tuto nabídku nemůžeme nechat ujít. Slovinci rovněž výborně pečují o zázemí pro cykloturisty. Denně se můžeme několik hodin koupat a relaxovat v bazénovém komplexu s masážními tryskami a vířivkou. A to vše v ceně pobytu. Přidáme-li k tomu ještě skvělou stravu, je zážitek úpln

PROGRAM

1. den – odjezd z Ostravy v ranních hodinách cca v 7:00 (JUL124) nebo z Plzně cca v 6:00 (JUL224). Průjezd nástupními místy ČR, cesta Rakouskem, večer příjezd do Slovinska. Ubytování v hotelu. Večeře.

2. – 6. den – výlety na kole s podporou autobusu v podhůří, údolích a po planinách Julských Alp. Jádrem našich výletů budou údolí v okolí Kranjské Gory na úpatí hor. Zajedeme se podívat do Planice na skokanské můstky proslavené rekordy v letech na lyžích. Navštívíme romantický vývěr řeky Sávy Dolinky i divoký vývěr Sávy Bohinjky. Trasa cyklovýletu z lesnaté planiny Poklujka, známé biatlonovým stadiónem, nás zavede k lesknoucí se hladině Bohinjského jezera. Údolím řeky Radovny dojedeme ke známému jezeru Bled, nad kterým se na skále tyčí Bledský hrad. Během výletů poznáme řadu rázovitých podhorských vesniček MojstranaStara Fužina a Rateče s typickou alpskou architekturou. Do lůna Julských Alp se vydáme údolími Vrata Radovny. V maximální míře využijeme cyklostezku po zrušené železnici a zavítáme po ní i k Mangartským jezerům v Itálii. Zájemci si budou moci vyjet i po slavné alpské silnici na sedlo Vršič. Příznivci pěších výletů budou mít prostor vypravit se turistickou trasou k vodopádům Martuljek nebo vrchol Vošce Karavankách, v hraničních horách s Rakouskem. Polopenze.

7. den – snídaně. Ráno odjezd do ČR. K večeru příjezd do ČR.

 

CHARAKTERISTIKA VÝLETŮ

Zájezd s rozmanitými trasami co do povrchu, délky volitelných tras a převýšení. Od vyasfaltované cyklostezky po zrušené železnici s minimálním sklonem až po výjezdy do údolí Julských Alp. Při zájezdu je možnost téměř každý den si zvolit trasu podle svých schopností nebo momentální nálady. Klima v oblasti Julských Alp má podhorský charakter a příjemná je v té souvislosti každodenní možnost relaxace v bazénu.

 

TermínPočet dnůKódCena 
12.07. - 18.07. 2024 7 JUL124 21 900 Kč  
Nástupní místa u dálnice na trase: Ostrava – Olomouc – Brno
21.07. - 27.07. 2024 7 JUL224 21 900 Kč  
Nástupní místa u dálnice na trase: Plzeň – Praha – České Budějovice
Děti do 6 let – sleva 50 % z ceny zájezdu.
Děti 7–18 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.
Cestovní pojištění včetně pojištění léčebných výloh a pojištění storna zahrnuto v ceně zájezdu.
ck eurocykl


Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

12.7.2024 18.7.2024 21990 Kčobjednat
21.7.2024 27.7.2024 objednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel