údolím Wachau na kole

 
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Víte, kde rostou ty nejlepší meruňky na světě? Kde byl vězněn anglický král Richard Lví srdce či kde byla nalezena rakouská obdoba naší Věstonické Venuše? Kde ochutnáte skvělý ryzlink či veltlínské? Uvidíte zříceniny slavných hradů, krásné kláštery a projedete krajem vinic, kolem Dunaje. Zcela oprávněně je údolí Wachau zapsáno do seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. 

 

Náročnost:

Tento zájezd je nenáročný. Začátek trasy od zámku Artstetten k basilice Maria Taferl je zvlněným terénem (cca 7 km) dále následuje sjezd k Dunaji a pak již jedeme po trase Dunajské stezky, která je asfaltová, velmi dobře značená a stále po rovině.

 

Odjezd z ČR v brzkých ranních hodinách. Naše jednodenní cyklistické putování začneme u zámku Artstetten, který je zasvěcen památce následníka trůnu Františku Ferdinandovi d´Este. Dále přejedeme k nedalekému poutnímu místu Maria Taferl. Odtud sjedeme již k Dunaji a po stezce pokračujeme do Melku s jeho slavným klášterem, který se majestátně vypíná nad Dunajem. Melk však není jenom klášter, ale i krásné staré budovy na náměstí. Z Melku pokračujeme kolem zámku Schönbühel, krajem meruňkových sadů a vinic, převezeme se přes Dunaj do vinařské vesnice Spitz. Můžeme vystoupat na nedalekou zříceninu hradu Hinterhaus, odkud jsou krásné výhledy na údolí Wachau. Přes Weissenkirchen do Dürnsteinu, kde byl podle pověsti vězněn král Richard Lví srdce, a odtud do Kremsu. Naši cyklistickou etapu zakončíme na nábřeží Dunaje v Kremsu. Odtud návrat autobusem zpět do ČR. Cca 65 km.

 

Cena zahrnuje
 • Doprava autobusem
 • přeprava kol ve vleku
 • Informační materiály a mapky
 • průvodce
 • pojištění CK proti úpadku
 • DPH
Cena nezahrnuje
 • Vstupné do památek
 • převozy přes Dunaj
 • cestovní pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - pojištění)
 • ck vlha

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Údolí Wachau z Kremsu do Melku

 

1.5.2024

11.5.2024

 

cena od 1090 kč

 

 

Program zájezdu

 

 

Odjezd z Brna v 7 hod. do Rakouska. Od kláštera Göttweig do Kremsu (historické centrum) a krajem vína a hradních zřícenin – Wachau kolem Dunaje přes starobylý Dürnstein, Weissenkirchen a Spitz do Melku (barokní klášter). Lze prodloužit do Pöchlarnu nebo lze vyjet do přírodní rezervace Jauerling (960 m n. m.) – rozhledna s muzeem minerálů. Alternativně lze využít méně civilizovanou pravobřežní cyklostezku. Varianty různé délky a náročnosti 35–50–64–70 km. Odjezd do ČR, návrat do Brna ve večerních hodinách.
Počet cyklodnů: 1.
Náročnost: lehká (volitelně i náročnější), podpora autobusu (možnost volby krátké nebo delší trasy).
Profil: od kláštera Göttweig do Kremsu z kopce, dále po rovině. Volitelně na Jauerling převýšení 700 metrů na 10 km. Povrch Dunajské cyklostezky je asfaltový. Z Göttweigu se sjíždí po málo frekventované silnici.

 

Další informace

 

 
 
Počet cyklodnů: 1.
Náročnost: lehká (volitelně i náročnější), podpora autobusu (možnost volby krátké nebo delší trasy).
Profil: od kláštera Göttweig do Kremsu z kopce, dále po rovině. Volitelně na Jauerling převýšení 700 metrů na 10 km. Povrch Dunajské cyklostezky je asfaltový. Z Göttweigu se sjíždí po málo frekventované silnici.
Navštívená země: Rakousko
 

 

Cena zahrnuje

 • dopravu lux. busem z Brna a Mikulova
 • přepravu jednoho jízdního kola v cyklovleku
 • služby sportovního instruktora CK, infomateriál

Cena nezahrnuje

 • vstupné v rámci fakultativního programu: muzea a hrady cca 14–18 €/os.; rozhledna s muzeem minerálů Jauerling 3 €/os.; přívozy přes Dunaj 3–4 €/os. s kolem; Spitz - muzeum lodní dopravy 7 €/os

 

 • ck victoria


Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena
1.5.2024 1090 Kčobjednat
11.5.2024 1090 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Durenstein
klášter Melk
Copyright © 2017  VARIETA Travel