Cyklozájezdy - Jednodenní
 
Budapešť 1

Budapešť na kole

 

cyklostezka Baťuv kanál

Už je tomu více než 80 let od dokončení stavby Baťova kanálu. Tuto významnou technickou památku lemuje oblíbená cyklostezka v délce cca 80 km, ze které je možné se napojit na další cyklostezky v okolí.  Její rovinatý charakter jí předurčuje pro pohodovou cyklistiku všech věkových kategorií.

Trasu jsme letos, na přání účastníků, změnili a začínat budeme v Kroměříži. Zakončení v Petrově, ve vinných sklípcích Plže. Autobusem z Olomouce do Prostějova a Kroměříže, odtud na kole kolem Baťova kanálu do Petrova, kde bude čekat autobus. Čas odjezdu autobusu bude upřesněn.

 

cyklostezka Bečva

Nejedná se o klasický zájezd, ale cílem je uspořádat akci v našich moravských končinách (nejen v zahraničí) a zajistit aktivním cyklistům a cykloturistům dopravu na začátek jedné z nejnovějších moravských cyklostezek. Poslední 2 ročníky ukázaly, že je velký zájem o absolvování této populární cyklostezky. Po trase cyklostezky se účastníci pohybují samostatně, bez průvodce.

Cyklostezka Bečva má 3 části – Vsetínská, Rožnovská a společná část z Val. Meziříčí do Tovačova. Po dobré zkušenosti z loňského roku vám dáme možnost si vybrat, kterou část projedete, tím, že začínat budeme až na Bumbálce. Aby nebyla trasa příliš dlouhá, máte možnost využít odvozu autobusem z Lipníka nad Bečvou zpět domů (Olomouc, Prostějov). Zdatní jedinci mohou pokračovat na kole až do svého bydliště

Durenstein

údolí Wachau

Víte, kde rostou ty nejlepší meruňky na světě? Kde byl vězněn anglický král Richard Lví srdce či kde byla nalezena rakouská obdoba naší Věstonické Venuše? Kde ochutnáte skvělý ryzlink či veltlínské? Uvidíte zříceniny slavných hradů, krásné kláštery a projedete krajem vinic, kolem Dunaje. Zcela oprávněně je údolí Wachau zapsáno do seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. 

 

Termín: 1.5.2024
Cena: 1090 Kč

Termín: 11.5.2024
Cena: 1090 Kč

Vídeń cyklo

Vídeň na kole

Pohodový, nenáročný cyklovýlet kolem Vídně na kolách,  in line bruslích, koloběžkách... vhodný pro celou rodinu

 
Copyright © 2017  VARIETA Travel