SKOTSKO V DOBĚ ADVENTNÍ
 
Způsob dopravy: ikona_letadlo

Užijte si předvánoční čas ve Skotsku. V rámci našeho krátkého leteckého zájezdu nasajete neopakovatelnou atmosféru vánočního Edinburghu, budete moci využít všech výhod vánočních nákupů v Glasgow a na závěr pobytu si můžete vydat i za poznáním některých dalších zajímavých míst ve Skotsku

PROGRAM ZÁJEZDU

 

1.den: Odlet z Prahy do Edinburghu (11:05 - 12:35).  Prohlídka Edinburghu.
Edinburgh, hlavní město skotské whisky, mužů v sukních a skotských dudáků, je nejlákavějším městem v severní Evropě. Strážcem města je hrad, který na něj shlíží z vrcholku hory a do hloubek nádherných jezer, což dodává Edinburghu jeho působivou a neopakovatelnou atmosféru. Kolem Edinburghského hradu se klikatí dlážděné uličky s domy z 18. století, které jsou obklopeny četnými parky. Nezapomenutelná je pak procházka tzv. královskou mílí. Ubytování v hotelu v Edinburghu.


2.den: Glasgow
Dopoledne se vlakem vypravíte do skotského obchodního a kulturního centra, města Glasgow. Navštívíme gotickou katedrálu sv. Munga a projdeme se po centru Glasgow, náměstí George Square, kde uvidíme radnici i dominantní pomník spisovatele Waltera Scotta.
Centrum  Glasgow je proslulé svými obchody kde i luxusní zboží pořídíte za velmi zajímavé ceny. Když chcete nakupovat nějaké vánoční dárky, pak toto je to pravé místo!.
Zájemci mohou navštívit některé z mnoha muzeí, například Kelvingrove Art Gallery and Museum, kde si každý milovník umění přijde na své, či galerii moderního umění nebo technické muzeum.
V odpoledních hodinách návrat vlakem zpět do Edinburghu.


3.den: V tento den se můžete věnovat další prohlídce Edinburghu, nebo vyrazit na některý z námi nabízených fakultativních výletů.
V Edinburghu se nabízí návštěva Holyrood Palace - oficiálního sídla královny Alžběty II. Pojkochat se též můžete luxusní královskou jachtou Britannia.
A nebo  můžete vyrazit na celodenní výlet do jiných částí Skotska. Na výběr máte z těchto možností:
St. Andrews - meka všech golfistů.
Whisky tour - navštívíte palírny whisky na Skotské Vysočině. 
Skotská Vysočina a Loch Ness - napříč skotskou Vysočinou se vypravíte až k bájnému jezeru Loch Ness.

 

4.den: V ranních hodinách odjezd na letiště a odlet zpět do Prahy (10:35 - 13:45).

 

 

ODROBNÝ POPIS

 

Nabídka fakultativních výletů:

 

 

 

St. Andrews

 

Odjezd z Edinburghu v 9. hodin ráno. Nejprve zamíříte k Unesco památce Forth Bridges . Dále se zastavíte v malebné rybářské vesničce Anstruther. V St. Andrews navštívíte ruiny jedné z nejkrásnějších katedrál ve Velké Británii. Víte, že zde byl v 15. století upálen na hranici český propagátor husitství Pavel z Kravař? Dále se projdete uličkami starého města  a samozřejmě nemůžete vynechat procházku po nejstarším golfovém hřišti světa. Na závěr si ještě prohlédnete historickou vesničku Falklandy. Návrat do Edinburghu kolem 18. hodiny.

 

 

 

Skotskou Vysočinou k jezeru Loch Ness

 

Napříč skotskou Vysočinou se vydáme k jezeru Loch Ness. Z Edinburghu vyrazíme kolem 8. hodiny ranní. Přes pochmurné vřesoviště Ranoch Moor dorazíte k nádhernému údolí Glencoe. Dále budeme pokračovat přes město Fort Augustus , kde si prohlédnete proslulý Calendonský kanál. Pak již dorazíte k proslulému jezeru Loch Ness. Na břehu jezera si budete moci prohlédnout hrad Urquhart Castle. Dojedete až do města Inverness, odkud se pak budeme vracet zpět. Návrat do Edinburghu kolem 20. hodiny večerní.

 

 

 

Whisky tour

 

Odjezd z Edinburghu po 9. hodině. Navštívíte 2 palírny whisky na Skotské Vysočině - Glengoyne Distillery a Deanston Distillery. A také se podíváte do překrásné krajiny kolem Loch Lomond. Návrat kolem 18. hodiny. 

 

 

 

Cena výletů zahrnuje dopravu a anglicky mluvícího průvodce. Vstupy do objektů nejsou zahrnuty v ceně výletu.

 

Ceny některých vstupů:  Urquhart Castle - 8 GBP 

 

 

 

ZÁKLADNÍ CENA ZAHRNUJE

 

  • letecká doprava Praha - Edinburgh - Praha, včetně palubního zavazadla 
  • 3x nocleh v hotelu v Edinburghu
  • transfer z letiště do hotelu a zpět v Edinbughu
  • jízdenka na vlak z Edinburghu do Glasgow a zpět
  • služby průvodce CK

 

ZÁKLADNÍ CENA NEZAHRNUJE

 

  • místní doprava  v Edinburghu a Glasgow
  • komplexní pojištění  
  • vstupy do objektů
  • zavazadlo k odbavení

 

 

 

POZNÁMKY

 

 

 

Celodenní jízdenka na veřejnou dopravu v Edinburghu stojí 3,5 GBP

 

 

SLUŽBY A PŘÍPLATKY, 10.12.2021 - 13.12.2021   ck slantour

SlužbyKapacitaCena
Cena zájezdu Volno 15990 Kč
PříplatkyKapacitaCena
příplatek: 1-lůžkový pokoj Volno 3990 Kč
výlet St. Andrews Volno 1290 Kč
výlety: Whisky tour Volno 1290 Kč
výlet Skotskou Vysočinou k jezeru Loch Ness Volno 1650 Kč
příplatek: komplexní pojištění Volno 200 Kč
příplatek: zavazadlo k odbavení Volno 1690 Kč
Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel