Způsob dopravy: ikona_autobus
 to nejlepší z hlavního města a 3. největšího města Německa
·      prohlídka města a nejvýznamnějších památek se zkušeným místním průvodcem
·      dostatek volného času, možnost ochutnávky skvělé německé kuchyně, nákupů a návštěv památek a muzeí
·      ubytování v kvalitním *** hotelu se snídaní
·      cesta pohodlným, moderním autobusem s možností připojení k WI-FI
·      2denní jízdenka na MHD v Mnichově v ceně zájezdu
·      v ceně je také 1ks svařáku či punče na osobu

prpgram zájezdu

 


1.den
V 9:30 odjezd moderním linkovým autobusem Regiojet z Prahy do Mnichova. Příjezd na nádraží v Mnichově, setkání s průvodcem a odjezd na hotel. Poté následuje prohlídka města s místním česky/slovensky mluvícím průvodcem. Mnichov je hlavním městem Bavorska, leží na řece Isar a je třetím největším městem v Německu. Nejdříve si projdeme si historickou část města – náměstí Marienplatz – s nejstarším mariánským sloupem v Evropě a s novou a starou radnicí. Dále projdeme okolo Frauenkirche – mohutný kostel postavený v gotickém stylu skládající se z trojlodní haly a dvěma věžemi v průčelí.  Určitě zavítáme k Mariensäule – kamenný sloup s bronzovou pozlacenou sochu na vrcholu stojící Panny Marie Immaculaty, patronky Bavorska. Na soklu jsou vyobrazeny figury čtyř archandělů. Dále zavítáme např. k Sankt Peterskirche, Heilig Geistkirche, Dreifaltigkeitskirche, nebo k Michaelskirche.   Dále se projdeme okolo vánočních trhů podél ulic Kaufingerstrasse a Weinstrasse. Vánoční trhy v Mnichově jsou jedny z nejstarších trhů, náměstí vždy zdobí 30 metrový vánoční strom. Mnichovská radnice je plná vánočních dílen pro děti. Prohlídka bude zakončena společným přípitkem svařeným vínem nebo tradičním punčem. 


2. den
Snídaně v hotelu. Individuální program, který můžete věnovat nákupům v?kombinaci s návštěvou památek a muzeí. Pro nákupy můžete zvolit některý z obchodů s dlouholetou německou tradicí s kvalitními německými výrobky a oděvy.  Dále doporučujeme navštívit Nymphenburg – nádherný barokní zámek, kde byla v roce 1747 založena královská porcelánka.  S jízdenkou na MHD v Mnichově, kterou máte v ceně, můžete navštívit slavné BMW muzeum s devadesátiletou historií vozů BMW na jednom místě. Kousek od BMW muzea se nachází i Olympijský park, který byl vybudován za účelem konání letních olympijských her v roce 1972. V parku se nachází jak velké množství flóry, tak i jerezo a pěší stezky. Součástí Olympijského parku je i chodník slávy s otisky rukou nejznámějších sportovců.  Také doporučujeme procházku podél řeky Isar, která protéká samým centrem Mnichova a je lemována několika parky. 


3. den
Snídaně v hotelu. Možnost vlastního poznávání města, Volné dopoledne doporučujeme strávit návštěvou nedalekého zámku Schleissheim nebo návštěvou obrazárny Moderne Pinakotek, která patří k nejvýznamnějším galeriím Evropy. Také by byla škoda vynechat Německé technické muzeum, které patří k největším muzeím vědy a techniky na světě. Je zde vystaveno asi 28 000 předmětů z asi 50 oblastí vědy a techniky.  Ve 14:00 odjezd zpět do Prahy.

 

Příplatek za jednolůžkový pokoj 1100 Kč

Jízdenku na autobus Praha - Mnichov a zpět včetně rezervace místa
Služby místního průvodce (čeština/slovenština)
Ochutnávku vánočního punče/svařáku (1ks/osobu)
2 denní jízdenku na MHD v Mnichově
2 noclehy v kvalitním hotelu *** se snídaní
Pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje: 

 

·         CENA ZAHRNUJE: 

         -         jízdenku na autobus Praha - Mnichov - Praha včetně rezervace místa

          -         služby místního průvodce (čeština/slovenština)  

           -         ochutnávku vánočního punče/svařeného vína (1ks/osoba)
           -         2 denní jízdenku na MHD v Mnichově
          -         2 noclehy v kvalitním hotelu *** se snídaní
         -         pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.
 
ck čedok

....

Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel