Advent  V SOLNÉ KOMOŘE
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

 Pojeďte s námi strávit prodloužený adventní víkend k jezerům Solné komory a do pohádkového Salcburku. Navštívíme vánoční trhy v městech Gmunden, Bad Ischl, Salzburg. Ubytování jsme v St. Gilgenu u jezera Wolfgangsee, kde probíhají jedny z nejkrásnějších adventních trhů v Rakousku. Vánoční atmosféra v St. Gilgenu, v St. Wolfgangu a Stroblu je nezapomenutelná.

 

Program zájezdu

V pátek

odjezd v ranních hodinách z ČR, příjezd k jezeru Traunsee do města Gmunden. Projdeme půvabné vánoční trhy na jezerním náměstí – zde keramická zvonkohra na radnici. Podíváme se do vodního zámku Orth,  jedinečného zámku na jezeře – přejdeme po 123 metrů dlouhém dřevěném mostě kolem plovoucích vánočních stromků do nádvoří skvostného zámku na adventní trh./Přejezd do  císařského lázeňského městečka Bad Ischlu a můžeme si zajít do slavné cukrárny Zauner, kam chodívala i císařovna Sissi. / Přejezd do St. Gilgenu – ubytování.

V sobotu

se můžeme projet lodí po jezeře Wolfgangsee, na kterém pluje 19 metrová vánoční lucerna = symbol adventu na Wolfgangsee. Zažijeme zde vánoční trhy ve všech 3 městečkách – St. Gilgen (rodný dům Mozartovy matky), St. Strobl (výstava betlémů a živé jesličky) a St. Wolfgang (slavný oltář Michaela Pachera v místním kostele nad jezerem). Můžeme si lanovkou či zubačkou vyjet od jezera „do hor“, kde jsou vánoční trhy přímo nad jezerem.

V neděli

po snídani odjezd ze St. Gilgenu do Salzburgu, kde se konají jedny z nejhezčích a nejstarších vánočních trhů v Evropě. Projdeme  se starým městem a navštívíte „Ježíškův trh”, který se tu pořádá už od 15. století a na základě průzkumů byl vyhlášen za jeden z nejkrásnějších v Evropě. Narodil se zde W. A. Mozart a poprvé zde zazněla nejznámější vánoční koleda Tichá noc. Není divu, že se Salzburgu přezdívá „město adven

 

Ubytování:

2 x nocleh ve 4 – lůžkových pokojích v mládežnickém resortu v St. Gilgenu na břehu jezera Wolfgangsee, rakouská polopenze. Pokoje jsou moderně zařízeny, každý pokoj má své vlastní sociální zařízení (sprchový kout, WC), postele jsou patrové. Omezeně lze zařídit spaní ve dvoulůžkových pokojích za příplatek 600 Kč/osobu.

Stravování:

Bohatá snídaně formou bufetu.

 

Cena zájezdu:

 • 3 900 Kč – spaní ve 4-lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením
 • 4 500 Kč – spaní ve 2-lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením

Nástupní místa

Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno

Cena zahrnuje
 • 2 x nocleh
 • 2 x snídaně
 • Doprava mikrobusem
 • průvodce zájezdu
 • DPH
 • pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
 • Večeře a obědy
 • Cestovní pojištění do zahraničí (možno přiobjednat u CK - "pojištění")
 • vstupy do památek
 • výlet lodí přes jezero
 • výlet lanovkou nebo zubačkou
 • vše co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
 • ck Vlha

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Předvánoční kouzlo Solné komory

 

28.11.2020
5.12.2020
 
cena 890 Kč
 

Program zájezdu

Odjezd z Brna v 5.30 hod. Dopoledne návštěva císařského městečka Bad Ischl, které je proslulé svými solnými lázněmi. Možnost návštěvy adventních trhů.
Následuje zastávka v Gosau. Romantické městečko Gosau a jeho adventní trhy, konající se v areálu místního skanzenu, lákají na typické regionální produkty a ukázky tradiční řemeslné výroby. Od místních obyvatel v tradičních krojích je možno ochutnat speciality a různé pochutiny domácí výroby. Gosau Vás také překvapí svou poklidnou, komorní atmosférou. Ne nadarmo je „ctít zvyky a dodržovat tradice“ heslem zdejších adventních trhů.
Na závěr návštěva města Hallstatt ležícího v srdci Solné komory na břehu stejnojmenného jezera, které propůjčuje místu nezapomenutelnou vánoční atmosféru. Na barokním náměstí na Vás čekají adventní trhy s vůní punče, cukroví a pečených ryb přímo z jezera Hallstatt. Večer odjezd zpět do ČR cca v 18.30 hod., návrat do Brna kolem půlnoci.
 
cena zahrnuje:  autobus.dopravu z Brna, služby průvodce
cena nezahrnuje: komplex.cest.poj, příplatek za nástup. místa ( Olomouc +150 kč ) atd.
 
ck Victoria
 

 

Nezávazná objednávka


vánoč.wolfgansee
Copyright © 2017  VARIETA Travel