Horský advent ve Vysokých Tatrách
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Trasa

A,H

1. den

 

Nejprve si užijeme procházku kolem ŠTRBSKÉHO PLESA v zasněžené horské krajině. Štrbské Pleso ležící v nadmořské výšce 1345 m je jedním z nejvyhledávanějších a zároveň tím nejvýše položeným tatranským turistickým a lyžařským střediskem. Vychutnáme si vánoční trhy v POPRADU. Na rozdíl od jiných vánočních trhů, které trvají hned několik týdnů, vánoční trhy v Popradu trvají pouze několik dnů a konají se na náměstí sv. Egídia, kde bude kromě vánočního osvětlení také řada stánků s občerstvením a řemeslnými výrobky.

 

2. den

Po snídani zavítáme na HREBIENOK. V zimním období zde každoročně vzniká unikátní projekt Tatranský ledový dóm. Majestátní ledová stavba vytvořená z desítek tun ledu každý rok znázorňuje jinou světovou katedrálu. Po minulé roky to byla například pařížská katedrála Notre-Dame, bazilika sv. Petra v Římě nebo chrám Sagrada Familia. V KEŽMAROKU PRADIAREŇ nás čeká exkurze do výrobny společnosti Karloff, kde se vyrábí světově proslulý tatranský čaj TATRATEA – legenda tatranských horských chat, jehož tradici se podařilo uchovat až do současnosti; nová kapitola jeho příběhu se začala psát roku 2003, kdy začal být vyráběn touto společností a díky tomu mohl tatranský čaj vyrazit z prostředí Tater do celého světa; během exkurze zjistíme, co je základem tradičního slovenského nápoje, uvidíme ukázku výroby a budeme mít možnost ochutnávky).V odpoledních hodinách se vrátíme na ubytování. Zájemci mohou zavítat do AquaCity Poprad, případně na místní vánoční trhy.  

 

3. den

Po snídani si v TATRANSKÉ LOMNICI zabruslíme na zamrzlém jezírku a vyzkoušíme tamní bobovou dráhu. Tatranská Lomnica je jedním z hlavních center Vysokých Tater. Lanovkou se poté dostaneme na SKALNATÉ PLESO, populární morénové jezero ležící přímo pod Lomnickým štítem. V odpoledních hodinách se vydáme na cestu zpět, příjezd do Brna v nočních hodinách.

 

Cena zahrnuje

dopravu klim. autobusem, 2× ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích, 2 x snídani, služby průvodce, pojištění CK.

 

Cena nezahrnuje

pobytovou taxu, vstupy do navštívených objektů – 30 €. Příplatky - 1lůžkový pokoj – 1 490 Kč cestovní pojištění Uniqa.

ck čsad tišnovZájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

15.12.2023 17.12.2023 4290 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


adv.drážďany
Copyright © 2017  VARIETA Travel