ADVENTNÍ ZAGREB, TERMÁLY

TERMÁLNÍ LÁZNĚ – KRAPINSKE TOPLICE
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Pravý duch Vánoc, nálada adventní doby, jedinečné zážitky to je advent v Záhřebu 2022. Vánoční trhy v Záhřebu bývají považovány za jedny z nejkrásnějších v Evropě. Město získalo již v letech 2016, 2017 a 2018 po sobě titul „Nejkrásnější a nejlepší vánoční trh“. Vánoční stánky, akce a umělecké dekorace rozprostírající se v podstatě po celém centru města, promění v adventním období město v jeden velký vánoční trh. Vůně skořice a svařeného vína vás neomylně dovede na Náměstí bána Jelačiće s krásně ozdobeným vánočním stromem, ale také do přilehlých ulic a náměstí s desítkami stánků s dárkovými předměty, občerstvením a koncertními pódii. Před návštěvou samotného města strávíme den relaxací a odpočinkem ve vodním světě termálních lázní Krapinské Toplice a cestou zpět navštívíme nejznámější chorvatský hrad Trakoštan.

Program zájezdu

1.den zájezdu:
Odjezd ve večerních hodinách z ČR.

2.den zájezdu:
Ráno příjezd do známého termálního městečka KRAPINSKÉ TOPLICE – relaxace, odpočinek ve zdejším aquaparku Aquae Vivae. V něm na vás čeká několik bazénů, vířivky, možnost masáží a pro děti je tu zóna neskromně zvaná Children Paradise. Nudit se tu tedy nebude nikdo. Voda, v níž se tu budete koupat, pochází ze země – je termominerální a má 41 °C. Zdejší horké prameny se využívaly pro své terapeutické účinky již na počátku 18. století.

3. den zájezdu:
Celodenní návštěva vánočního města ZÁHŘEB. Prohlídka historického města části, krásná katedrála – nejvyšší v zemi (108 m), významné Náměstí bána Jelačiće – ikonické místo Záhřebu, které je přirozeným centrem města, Zagrebačka uspinjača - nejkratší pozemní lanovka na světě, trať je dlouhá pouze 60 m a spojuje Horní a Dolní Město, třída Ilica - nejdelší ulice ve městě a zároveň obdivovaná nákupní zóna, kostel sv. Marka s netradiční střechou z r. 1880. Po celý den nás bude doprovázet adventní atmosféra jedinečně vánočně vyzdobeného města, vůně svařeného vína a skořice, samozřejmostí bude návštěva adventních trhů Horního i Dolního města. Nezapomeňte ochutnat a přivést domů zdejší pepřové perníkové sušenky – paprenjaci, nejznámější turistický suvenýr Záhřebu.

4. den zájezdu:
Po snídani odjedeme k prohlídce hradu TRAKOŠČAN s jezerem a upraveným parkem - nejnavštěvovanější místo severního Chorvatska. Sbírky rodu Draškoviců, cenný muzejní materiál, dochované originální interiéry – vyniká Rytířský a Lovecký sál, Hudební sál nebo jídelna. Následuje odjezd do republiky, předpokládaný návrat do ČR – Brno cca 19:00 hod. a dále dle míst nástupů.

Cena zahrnuje

  • dopravu lux. klim. busem,
  • 2x ubytování v hotelu***– 2lůžk. pokoje s příslušenstvím,
  • 2x snídani formou bufetu,
  • průvodce CK

Cena nezahrnuje

  • vstupné vč. termálního parku Aqua Vivae - dospělý cca 110 HRK (děti 6-15 let cca 50 HRK),
  • pobyt. taxu,
  • fakult. služby a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"

Fakultativní příplatek

  • 1lůžk. pokoj 1800 Kč,
  • komplexní pojištění vč. storna zájezdu a případné nákazy Covid-19 v ČR i zahraničí 120 Kč,
  • připojištění Covid-19 (doplňkové pojištění ke komplexnímu pojištění - rozšířená ochrana) Evropa - 30 Kč/den

Nástupní místa

1.12. - 4.12. Odjezd A
Odjezd A
Praha, Hradec Králové, Pardubice, Svitavy, Brno, Olomouc (+450)
 
ck redok


Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

1.12.2022 4.12.2022 4990 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Salzburg advent
Copyright © 2017  VARIETA Travel