Průvod čertů v Mariazell
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Horská vesnice Mariazell patří k nejvýznamnějším poutním místům ve střední Evropě. Jsou to zároveň i horské klimatické lázně a nad městečkem se rozprostírá oblíbené lyžařské středisko. Dopolední procházkou vystoupíme na vyhlídkový vrchol Bürgeralpe s pohledem na Alpy. Poté si prohlédneme slavnou poutní baziliku, krásné centrum. V historické části města projdeme cestou k pohyblivému betlému a uvidíme 5 metrů vysokou perníkovou chaloupku. Zhlédnete také největší adventní věnec v Rakousku o průměru 12 metrů a váze 6 tun.

 

termín 19.11.2022  vyprodáno

od 799 Kč

1. den 

 • Odjezd z ČR v časných ranních hodinách
 • Dopoledne příjezd do městečka Mariazell
 • Procházka křížovou cestou, betlém, perníková chaloupka
 • Možnost návštěvy místní likérky
 • Cca v 18.00 pochod čertů
 • Večer odjezd zpět do ČR (cca v 19.00, čas bude upřesněn na místě)

 

Důležité informace o zájezdu 

Cena zahrnuje 

 • Dopravu autobusem tam a zpět
 • Služby průvodce
 • Zákonné pojištění CK proti úpadku 

Cena nezahrnuje 

 • Cestovní pojištění
 • Vstupy
 • Případný příplatek za nástupní místo

Ceny vstupného 

 • Muzeum perníku cca 7 € na osobu
 • Mechanický betlém cca 2,00 € na osobu

 

Další informace

 

 • Doporučené kapesné je cca 30 €
 • Minimální počet cestujících k uskutečnění zájezdu je 40. V případě, že nebude tato minimální kapacita naplněna, zájezd se neuskuteční a my vám celou zaplacenou částku za zájezd vrátíme zpět
 • V případě nesplnění podmínky minimálního počtu 8 osob z daného svozového místa má CK právo na změnu nástupního místa na co nejbližší místo po základní trase zájezdu nebo zajištění náhradní dopravy ze svozového místa do základního nástupního místa (autobusem, vlakem, mikrobusem, osobním autem, atd.). Náklad na zakoupení jízdenek v takovém případě hradí cestovní kancelář.
 • Změna programu vyhrazena

č.kormidlo

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

termín  19.11.2022  vyprodáno

 Svoz začíná z Ostravy kolem 2:45. hod. ranní a končí v Hodoníně kolem 7. hod. ranní. Časy jsou orientační a mohou se měnit. Naší snahou je vyjít vstříc Vám, našim klientům, a umožnit tak pohodlné cestování ze svého města. Upozorňujeme také na možnost přestupu do jiného autobusu na území ČR.

 

Program: 

příjezd do městečka Mariazell v dopoledních hodinách. Následuje prohlídka města, po které budeme mít volný čas na vychutnání si vánoční atmosféry, nákupy, procházku po vánočních trzích, atd.
V podvečerních hodinách se přesuneme do obce St. Sebastian na přehlídku čertů. Plánovaný odjezd zpět do ČR je okolo 19. hodiny. 

Cena od 989 Kč zahrnuje: 

autobusovou dopravu z Hodonína, Břeclavi nebo Mikulova, služby průvodce v autobuse. 

Cena nezahrnuje: 

cestovní pojištění, případné vstupy, příplatek za nástupní místo Kyjov 50 Kč, Brno, Uherské Hradiště 100 Kč, Zlín, Kroměříž, Přerov, Prostějov, Olomouc 150 Kč, Frýdek-Místek, Ostrava 200 Kč.

Ck KM TRAVEL

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Adventní Mariazell

Objevte krásné adventní trhy, v malebné alpské krajině, v pohádkovém městě Mariazell s poutní bazilikou.

 

so 19.11. 2022     vyprodáno!!!!

 

Program: V ranních hodinách odjezd z ČR. Přejezd do okolí Mariazell, procházka k zimnímu vodopádu, spojenému s poutavou legendou o vzniku města. Prohlídka města, volno na vánoční trhy s největším adventním věncem v Rakousku. Možnost návštěvy muzea perníků a likérky, mechanických jesliček a dalších vánoční překvapení.

V 19 hodin Krampuslauf v centru Mariazell – průvod čertů za doprovodu alegorických vozů. Po akci odjezd do ČR, návrat v nočních hodinách.

Program může být upraven podle aktuální situace.

 

Cena zájezdu: 980 Kč

 

Cena zahrnuje:                   dopravu autobusem, průvodce CK.

Cena nezahrnuje:              komplexní pojištění Kolumbus 34, včetně připojištění COVID 51 Kč

                                              případné vstupy

Orientační ceny vstupů:  Muzeum perníku (7,90 €), mechanické jesličky (2 €)

 

OLOMOUC, PROSTĚJOV, BRODEK U PROSTĚJOVA, VYŠKOV

POZOR vyberte si nástupní místo a nahlaste ho v CK. Nahlášené místo je závazné. Bus nezastavuje automaticky na všech uvedených místech, ale jen na těch, která jsou dopředu v CK nahlášená.

Olomouc        06.20 Hynaisova ulice – letadlo, 06.25 bus zastávka Fak.nem Brněnská ulice směr PV

Prostějov       06.45 hl. nádraží st. H, 06.55 MHD Haná směr nemocnice, 07.00 MHD Okružní Posl. halíř 

Brodek u PV 07.10 bus zastávka na náměstí

Vyškov           07.20 Duk. tř. zastávka u gymnázia   

ck ftl

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

ADVENTNÍ MARIAZELL

Zažijte tu pravou adventní atmosféru v alpské malebné krajině na poutním místě Mariazell.

Uvidíte vánoční trhy, živé jesličky, obrovskou perníkovou chaloupku a největší adventní věnec v Rakousku.Pro romantiky je tu možnost vyjížďky lanovkou na Bürgeralpe,

na jejímž vrcholu se můžete pokochat zasněženou krajinou.

Program je obohacen národní tradici Krampuslauf – průvod čertů, který prochází přes centrum Mariazzelu a tím nabízí pohodové sledování průvodu

 

Termín: 

Cena 690 Kč

PROGRAM ZÁJEZDU:

 

Odjezd z Brna v 7:00 hod. přes Pohořelice, Mikulov a dopoledne příjezd do Mariazell, kde nás čeká prohlídka historického centra a návštěva tradičního adventního trhu. Pohádkovou atmosféru tohoto alpského městečka umocňuje nádherná bazilika, před níž jsou nabízeny pravé vánoční produkty z jedlového dřeva a je zde vystaven největší adventní věnec v Rakousku, který má průměr 12 metrů a váží 6 tun. Také uvidíme pohyblivé jesličky zabudované do skalního výklenku s vyobrazením města Jeruzalém a celého Kristova životaa obrovskou perníkovou chaloupku, která měří 5 metrů a na kterou bylo spotřebováno celých 1000 kg perníku! Cestou nahlédneme i do tajemství výroby tradičních medových perníků Pirker a svíček z včelího vosku. Za obdiv stojí i místní likérka, ve které již 132 let vzniká nápoj Arzberger. Likér je vyráběn tajnou recepturou z 33 druhů bylinek.Příznivci krásných zasněžených vyhlídek a romantické krajiny mohou absolvovat vyjížďku lanovkou na Bürgeralpe, kde se Vám naskytne nádherný výhled na okolní zasněženou krajinu. Můžete zde také ochutnat jäggertee – místní nápoj, který obsahuje extrakt čaje, jamajský rum a ovocné brandy. Pije se horký jako svařák a obsahuje 12–15 % alkoholu. V 18 hodin začíná přímo na náměstí v Mariazellu průvod čertů, který začíná na Wiener Straße, poté přejde průvod na Hauptplatz a odtud se vydává po Grazer Straße. Individuálně si můžete užít tento pravý čertovský rej doprovázený alegorickými vozy s ozářenými světelnými efekty a za zvuků pekelné hudby se setkáte s těmi nejstrašidelnějšími čerty ve strašidelných kostýmech, děděných z generace na generaci. Předpokládaný odjezd je v 19:30 hod. Přesný čas odjezdu vám na místě sdělí průvodce. Návrat do ČR je naplánován v pozdních večerních hodinách.

 

Cena zahrnuje: dopravu zahraničním busem (WC, klimatizace, DVD, bar-teplé a studené nápoje za Kč), služby průvodce, pojištění CK ve smyslu zákona 159/99 Sb

 

Cena nezahrnuje: komplexní cestovní pojištění 30 Kč/os./zájezd, fakultativní vstupy: likérka s degustací 3 €, muzeum perníků 3,5 €, mechanické jesličky 1,5 €, lanovka na Bürgeralpe 12 €.

 

Nástupní místa a časy odjezdů:

Olomouc 6:00, Prostějov 6:20, Vyškov 6:40, Brno 7:00, Pohořelice 7:20, Mikulov 8:10

 

Nástupní místa za příplatek:

Olomouc, Prostějov, Vyškov           100 Kč/osoba/obousměrně

 ck apollon

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Adventní Mariazell

 

 19.11.2022   vyprodáno 

 

cena  od 690 Kč

 

 

Program zájezdu

Odjezd z Brna v 8 hod., první zastávka v Annabergu, známém horském středisku. Přejezd do okolí Mariazell, procházka k zimním vodopádům. Dále návštěva adventních trhů v Mariazell s největším adventním věncem v Rakousku. Nevynecháme ani slavné mechanické jesličky (cca 2 €) či muzeum perníku (cca 6,5 €). Cca v 18 hod. Krampuslauf v centru Mariazell – tradiční pochod více než 100 čertů v originálních maskách. Po skončení odjezd do ČR, návrat do Brna kolem půlnoci.

 

cena zahrnuje: autobus.dopravu z brna, služby průvodce

cena nezahrnuje: komplex.cest.poj, příplatek za nást.místa  ( Olomouc + 250 kč )

 

ck viktoria

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 Termíny | 19. 11. 2022


 Cena | 750 Kč
 Slevy | 710 Kč děti do 12 let a senioři nad 60 let

 

Rakouská tradice Krampuslaufů, čertovských průvodů, ožívá v přehlídce alegorických vozů zdobených příšerami, živým ohněm a pekelnou atmosférou.


8.00 odjezd z Brna směr Pohořelice, Mikulov (Znojmo), oblast Mariazell. Procházka k zimnímu vodopádu, spojenému s poutavou legendou o vzniku města.
13.00–16.50 pobyt v Mariazell na vánočních trzích s největším adventním věncem v Rakousku. Likérka s degustací (3 €), Muzeum perníku (4 €), pivovar, mechanické jesličky (2 €) a další vánoční překvapení.
17.00 příprava na náměstí Hauptplatz na začátek Krampuslaufu. 18.00 za doprovodu pekelné hudby a světelných efektů projíždí náměstím alegorické vozy s obrovskými čerty.
20.00 odjezd do ČR, návrat v nočních hodinách.

Cena zahrnuje | dopravu autokarem, služby průvodce.
Cena nezahrnuje | případné vstupy a cestovní pojištění.
Sraz 15 min před odjezdem na stanovišti Čebusu č. 7 na starém autobusovém nádraží naproti hotelu Grand v Brně.

ck čebus

 

 

 

 

                 

 •  
Nezávazná objednávka


advent.Mariazell
čerti
Copyright © 2017  VARIETA Travel