adventní Krakow + Wroclaw
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Adventní víkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější ze sváteční Wroclawi a Krakowa. Ve městě Wroclaw zhlédnete Tumský ostrov i náměstí Starého města s radnicí. V Krakowě pak hrad Wawel, slavnou Sukiennici či kostel Panny Marie. Vychutnáte si dvojitou porci vánočních trhů s vůní dobrot za zvuku vánočních koled. Prožijte s námi kouzlo Vánoc a poznejte adventní Krakow a Wroclaw!

nást.místa: Ostrava, Olomouc, Brno 

termíny:   

jedinný termín pro nástupní místa OSTRAVA,OLOMOUC,BRNO

 

2.12.-3.12.2023

 

cena  4390 Kč

 

program:

 1.den  Po příjezdu do Wroclawi nás čeká prohlídka centra města s průvodcem a poté volný podvečer, který můžete strávit na adventních trzích či další prolídkou města a jeho památek. 

V ranních hodinách odjezd z Brna (cca v 6 hodin) po trase nástupních míst a příjezd do Wroclawi, ubytování a následná prohlídka.

Wroclaw je historickou metropolí Dolního Slezska, rozkládající se na ostrovech na řece Odře a jejích ramenech. Díky jejím přítokům a kanálům bývá nazývána „městem sta mostů".

Prohlédneme si historickou část města zahrnující Tumský ostrov, nejstarší část města s komplexem církevních budov a katedrálou sv. Jana Křtitele, Staré město, jemuž vévodí nádherné náměstí s radnicí. Pestrobarevné domy na náměstí se pyšní svými krásnými štíty sahajícími do výšek, jiné budovy jsou malé průčelím a překvapením jistě bude, že se v nich provozuje třeba restaurace. Při nadšení z prohlídky musíme dávat pozor, nezakopnout a neublížit trpaslíkům, kteří hlídají naše kroky po celém centru města. Dozvíme se i jejich význam a vlastní příběh.

Na adventních trzích budeme mít možnost ochutnat vánoční dobroty a nakoupit tradiční vánoční výrobky a hlavně zažít neopakovatelnou atmosféru zejména při rozsvěcujícím se městě v podvečer. 

2.den  Po příjezdu do Krakowa půldenní prohlídka centra města s průvodcem a poté volné odpoledne, které můžete strávit na adventních trzích či prohlídkou muzeí a jiných památek. 

Po nábřežní promenádě pod královským hradem Wawelem projdeme okolo jeskyně, kde žil pověstný drak, a vystoupáme na samotný hrad. Uvidíme královský palác a baziliku, kde jsou pohřbeny významné osobnosti polské historie včetně tragicky zesnulého prezidenta Kaczynského. Dvěma nejstaršími ulicemi, ulicí Grodzkou a Kanonicza, se dostaneme do samotného centra města. Projdeme kolem biskupského paláce, hlavní budovy Jagelonské univerzity a pak už nás čeká hlavní náměstí Rynek Glowny se svou slavnou Sukiennicí a kostelem Panny Marie. Ulice Florianska nás dovede až k Barbakanu, kde prohlídku ukončíme. V každou celou hodinu nás na ubíhající čas upozorní "hejhalice", vyhrávající z věže Mariánského kostela.

Právě Rynek Glowny je místem největších vánočních trhů ve městě s tradičními jídly a uměleckými řemeslnickými předměty. Tady jsou soustředěny stánky, kulturní program i návštěvníci. U stánků si můžeme pochutnat na místních specialitách jako vánoční punč, pitný med (neplést s medovinou), ovoce napíchnuté na špejli obalené čokoladou, tradiční klobásu, smažené pstruhy, prejt či smažené placky. Z vánočního sortimentu pak zakoupit vánoční baňky, dřevěné a přírodní ozdoby, pokladničky a svíčky. V malých historických krámcích Sukiennice se prodává hlavně kůže a šperky ze zlata, stříbra, jantaru a dalších drahých kamenů. Bezpečnost trhů je pak pod "patronací" legendy o bratrokrveprolití a jeho výstrahou je pověšený nůž v Sukiennici. Najdete ho bez pomoci průvodce?

Návrat do ČR se předpokládá po večerní 22. hodině.

cena 2*90 Kč zahrnuje:

  • autobusovou dopravu
  • 1x ubytování v hotelu ve Wroclawi ve 2lůžkových či 3lůžkových pokojích
  • 1x snídaně
  • průvodce
  • pojištění záruky pro případ úpadku CK
  • cena nezahrnuje:
  • cestovní pojištění
  • vstupné do památek
  • příplatek za jednolůžkový pokoj: 550 Kč

 

 

 

 termíny pro odjezd z Prahy  

 

 

cena 2990 kč

 

Praha

 

 Praha, parkoviště u autobusové stanice Wilsonova (NE na straně budovy ČD)

 

Parkoviště NAPROTI budovy hlavního vlakového nádraží v Praze.

 

Poděbrady

 

Popis: Poděbrady, čerpací stanice ÖMV Vrbová Lhota ve směru HK (za exitem 35)

 

Hradec Králové

 

Popis: Hradec Králové, autobus. zast. zájezdových linek u nádraží ČD, Riegrovo nám

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

Adventní Wroclaw a Krakow

 

 

Prožijte s námi adventní čas v polských metropolích Wroclaw a Krakow. Čeká na Vás prohlídka pamětihodností s průvodcem a adventní trhy plné místních specialit v podobě pitného medu nebo uzeného grilovaného sýru.

 

Cena 2590 Kč  zahrnuje: dopravu busem, 1x ubytování v 3* hotelu v Krakowě se snídaní, služby průvodce, pojištění proti úpadku CK.

 

Příplatky: jednolůžkový pokoj 400 Kč, komplexní cestovní pojištění vč. storna 70 Kč.

 

 

 

Nástupní místa: Trasa M - Praha, Poděbrady dálnice Trasa O -Hranice (+500), Olomouc (+300), Svitavy (+200), Litomyšl (+200), Vysoké Mýto (+200), Holice (+100) nebo Chrudim (+ 100), Pardubice, Hradec Králové, Jaroměř, Náchod (-100)

 

ck datour

 

 

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

2.12.2023 3.12.2023 4390 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


ván.Krakow
ván.Wroclaw
Copyright © 2017  VARIETA Travel