Adventní Drážďany
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

termín:   

cena  890 kč

adventní zájezd, během kterého uvidíte to nejkrásnější z předvánočních Drážďan a zažijete velkolepé štolové procesí (zájezd 2 D-DRA). Nevynecháte barokní skvost Zwinger či známou Semperovu operu, zamíříte na nejstarší vánoční trh „Striezelmarkt“ s největší vánoční pyramidou na světě a s pekaři a cukráři oslavíte jejich štolové řemeslo. Prožijte s námi kouzlo německých Vánočních svátků a poznejte adventní Drážďany! Odjezd z Brna v 5.00 hod., příjezd do Drážďan kolem 10. hodiny – odjezd zpět v 19.30 hod., návrat do Brna kolem půlnoci.

POZOR: Festival Štol probíhá pouze v termínu

nást. místa za příplatek  Brno, Praha, Olomouc, Přerov  + 250 Kč

Ck VICTORIA

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

adventní Drážďany a zámek Moritzburg

      2.12.2023

 

odjezd v časných ranních hod. z nást.míst. Dopoledne příjezd k zámku Moritzburg- místo natáčení naší nejslavnější pohádky Tři oříšky pro Popelku, po té přejezd do Drážďan- prohlídka hist.části města s průvodcem, volno k nákupům , procházkách . Večer odjezd z Drážďan, předpokládaný příjezd do ČR v pozdních več.hod.

cena 1090 Kč

cena zahrnuje: dopravu busem, služby průvodce

cena nezahrnuje: komplexcest.poj 30 Kč/os, vstupy

CK Valaška

 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Vánoční Drážďany a zámek Moritzburg  

 

Program: Procházka královským městem Krakowem – královská cesta, návštěva hradního návrší Wawel, katedrály, Hlavního náměstí, Sukiennic, Mariánského kostela;  Jagelonská univerzita, Hejnal a nábřeží Visly, a možnost nákupů, individuální program. Návrat do nástupních míst v pozdních večerních hodinách. 

Cena zájezdu:                                   1020 Kč/os                                                            

 

Při zakoupení 4 a více míst              990 Kč/os 

Cena zahrnuje:       dopravu autobusem a průvodce. 

 

Cena nezahrnuje: komplexní pojištění včetně storna zájezdu 34 Kč                             

 

 

 

PROSTĚJOV       OLOMOUC

 

POZOR vyberte si nástupní místo a nahlaste ho v CK. Nahlášené místo je závazné. Autobus nezastavuje automaticky na všech uvedených místech, ale jen na těch, která jsou dopředu v CK nahlášená. 

 

Prostějov      04.45 hlavní nádraží st. H,   04.55  MHD Plumlovská sídliště 05.00 MHD Brněnská Posl.Halíř

 

Olomouc       04.20 Olomouc – Brněnská (zastávka Fak. nem.)

ck ftl

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Adventní Drážďany a festival štol

 

 

 

 

Program - autobusem   
1-. den
Po příjezdu do Drážďan prohlídka centra Drážďan s průvodcem a poté volné odpoledne, které můžete strávit na adventních trzích či návštěvou místních muzeí, galerií a jiných památek.  Odjezd z Brna: přibližně v 5:00 h. Příjezd do Drážďan. Při společné procházce historickým centrem s průvodcem uvidíme barokní skvost Zwinger, kde je možné si individuálně prohlédnout galerii Starých mistrů, zbrojnici nebo výstavu porcelánu. V rezidenčním zámku pak bude možnost navštívit světoznámou pokladnici Zelená klenba (Grünes Gewölbe). Poté uvidíme renovovaný kostel Frauenkirche, známou Semperovu operu, Brühlsche Terasse  a Hofkirche. Po prohlídce historického centra budeme mít spoustu času na tradiční adventní trhy včetně návštěvy nejstaršího vánočního trhu v Německu - drážďanský trh "Striezelmarkt" má svou tradici již od roku 1434. Své jméno získal od originální drážďanské štoly Dresdner Christstollen, která patří k symbolům německých Vánoc. V tento den oslavují místní pekaři a cukráři své řemeslo velkolepým  štolovým procesím, při kterém vezou obrovskou vánoční štolu vážící téměř čtyři tuny a která je zvětšenou napodobeninou typické dvoukilové drážďanské vánoční štoly. Štola je poté naporcována obrovským drážďanským štolovým nožem právě na vánočním trhu "Striezelmarkt" a po kouscích prodávána příchozím návštěvníkům. Kromě mnoha vyzdobených stánků s vánočním zbožím uvidíme i největší vánoční pyramidu na světě vysokou 14 metrů! Na mnoha místech si můžeme pochutnat na svařeném víně! Bude také možnost projít obchodním centrem Altmarkt Galerie či nákupní ulicí Prager Straße. Odjezd z Drážďan okolo 17 hod, návrat do ČR ve večerních hodinách (po 22 hod).

 

Cena zahrnuje - autobusem
autobusovou dopravu
průvodce

 

Cena nezahrnuje - autobusem
cestovní pojištění
vstup do památek

 

Informace - autobusem
Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.
 
nást.místo BRNO   1100 Kč
nást. místo Praha   650  kč


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.
ck rady na cestu

 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Adventní Drážďany

 

 

cena 990 Kč

 

odjezd z Olomouce ve 3 hod, prohlídka města s průvodcem, volno k návštěvě adv.trhu.

 

cena zahrnuje: dopravu autobusem, služby průvodce

cena nezahrnuje: komplex.cest.poj

ck B.Fantasy

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 adventní Drážďany

 

 

Nástupní místa | Brno, Velké Meziříčí (D1), Jihlava (D1), Praha. 5.15 odjezd z Brna směr Praha, Děčín, Hřensko, Pirna, Drážďany.
 
Cesta vede krásným údolím řeky Labe a chráněnou krajinnou oblastí Českosaské Švýcarsko.10.30 příjezd do Drážďan, prohlídka města na Labi, které neustálou renovací zkrásnělo a svým návštěvníkům nabízí spoustu uměleckých klenotů - světoznámou obrazárnu Zwinger, Historické muzeum, Semperovu operu, barokní katedrálu z roku 1764, Albertinum s klenotnicí a další. Procházkou po Augustusstrasse s nádhernými nástěnnými sgrafity "Cesta králů" se přenesete do vzrušující a tajuplné historie Saska. Drážďany - to je i zcela moderní architektura třetího tisíciletí: World Trade Center a pivovar Radeberger (jen individuálně). Parky na nábřeží Labe poskytují nespočet možností odpočinku. Možnost individuální návštěvy Galerie starých mistrů či jiných muzeí v areálu Zwingeru. Odpoledne individuální volno.17.15 odjezd zpět do ČR.23.00 předpokládaný příjezd do Brna.Cena zahrnuje | dopravu autokarem, služby průvodce.

Cena nezahrnuje | případné vstupy a cestovní pojištění.
Ceny vstupů | obrazárna cca 10 €, Grünes Gewölbe cca 12 €, Albertinum cca 10 € (ceny z předchozí sezóny).
Sraz 15 min před odjezdem na stanovišti Čebusu č. 7 na starém autobusovém nádraží naproti hotelu Grand v Brně.
Pro kolektivy termíny a místo přistavení autokaru dle dohody.
ck čebus

 

Cena  860 Kč zahrnuje

Dopravu autokarem, služby průvodce.

 

Cena nezahrnuje

Případné vstupy a cestovní pojištění.
ck čebus

 

 

 

 

 

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

2.12.2023 1090 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


adv.Drážďany
Copyright © 2017  VARIETA Travel