advent v Alsasku - Štrasburk
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

 Pojeďte s námi zimní pohádky, do hlavního města Vánoc, alsaského Štrasburku!
Vánoční atmosféra a výzdoba je zde vskutku kouzelná! Nejstarší vánoční trh v Evropě a jeden z největší s cca 300 dřevěnými stánky má víc jak 400 letou tradici. Vánoční tradice je v Alsasku silně zakořeněna a i nejmenší vesničky mají své vlastní adventní trhy. Kromě tradičních vánočních pochoutek - perníků a svařeného vína, ochutnáte i místní speciality- bredle, bretzel, foie gras či tarte flambée a chutné alsaské sýry např. známý munster a skvělá alsaská vína. Štrasburk a celého Alsasko v sobě spojuje to nejlepší z kultur, které se zde střídavě působily francouzská i německá, a to právě tvoří specifickou a ojedinělou atmosféru místa i zdejších adventních trhů.

Štrasburk - Mont Sainte Odille - Obernai 

Program zájezdu

1.12.-3.12.2023

 

1.den zájezdu
V časných ranních hodinách odjezd z ČR (Praha v cca 6:00 hod.), odpoledne příjezd na hotel, ubytování. Prohlídku ŠTRASBURKU začneme návštěvou nejmalebnější části města tzv. Malou Francií, tedy La Petite France s Vaubanovou přehradou s panoramatickým volně přístupným výhledem a krytými mosty zvané Ponts-Couverts. Tato barevná část Štrasburku s hrázděnými zdobenými domy je kouzelná ve všech ročních obdobích, ale v době adventu je přímo pohádková! Spletí romantických uliček podél řeky Ill, vodních kanálů přes místní vánoční trh se dostaneme na náměstí Kleber s velkým vánočním stromem patřící k emblému štrasburských vánoc.

2.den zájezdu
Den začneme za dřívějšími hradbami procházkou přes Neustadt, tedy Nové Město. Čtvrť byla postavena v době, kdy byl Štrasburk součástí říše a svým pojetím se tak odlišuje od vlastního centra a patří, stejně jako vnitřní město tzv. Grande Ile tj. Velký ostrov, na seznam světového dědictví UNESCO. Společně budeme pokračovat k nejstaršímu a největšímu trhu ve Štrasburku na oblíbený Christkindelsmärik se stovkou stánků s nejrůznějšími dekoracemi. Odpoledne si prohlédneme pomyslný střed města, majestátní katedrálu Notre-Dame, jejíž počátky spadají do 12. století a je příkladem vrcholné gotiky. Se svými 142m byla dlouhou dobu nejvyšší stavbou na světě a do roku 1880 nejvyšším kostelem světa. Ukrývá mj. vzácný renesanční orloj a z její zvonice je nádherný výhled, který obdivoval např. Victor Hugo. Kromě dřevěných vánočních chatek kolem se blízko se nachází honosný palác z 18. století tzv. Palais Rohan, jenž je přirovnáván k Versailles. V jeho interiérech se nachází hned tři muzea: Archeologické muzeumMuzeum dekorativního umění a Muzeum štrasburského umění. Zájemci mohou poobědvat místní speciality v tzv. Carré d´Or, Zlatém čtverci, bývalé čtvrti zlatníků s malými zdobenými uličkami obchodníků, typických winstub, pekařství aj. se specifickou téměř venkovskou atmosférou. V odpoledních hodinách se vydáme společně na vyhlídkovou plavbu městem k institucím Evropské unie. Shlédneme např. Radu Evropy či Evropský parlament. 

3.den zájezdu 
Ráno opustíme definitivně Štrasburk a vydáme se po tzv. alsaské vinné stezce k nejvýznamnějšímu poutnímu místu Alsaska a druhému emblematickému duchovnímu místu hned po katedrále ve Štrasburku, MONT SAINT ODILLE. Svatá Odila, patronka Alsaska, zde před pol. 8. století vybudovala klášter a váže se k ní zajímavý leč pohnutý příběh. Klášter s bazilikou minor a nádherným panoramatickým výhledem na okolní krajinu, zasazený na kopci v lesích ve výšce 753m je přímo stvořený pro předvánoční rozjímaní. Adventní putování po Alsasku zakončíme návštěvou jedné z nejmalebnějších vesniček Alsaska, OBERNAI. Malá obec na úpatí masívu Vosges je ještě zčásti opevněná a uchovává si typickou středověkou atmosféru, která se k vánoční době skvěle hodí. Odjezd do ČR v odpoledních hodinách, návrat do půlnoci.
 

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Nástupní místa

01.12. - 03.12. Odjezd A + Plzeň Přehled nástupních míst najdete ZDe
Odjezd A
Praha, Poděbrady (ÖMV dálnice), Hradec Králové, Pardubice, Holice, (Chrudim), V. Mýto, Litomyšl, Svitavy, Brno, Olomouc (+250)
ck redok
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
ADVENT VE ŠTRASBURKU
15.12.-17.12.2023
 
CENA OD 1590 KČ
 

Popis zájezdu

Navštivte s námi alsaskou metropoli Štrasburk, kde se před štrasburskou katedrálou Notre-Dame konají jedny z nejstarších a vůbec nejkrásnějších vánočních trhů v Evropě. V úzkých uličkách se mísí francouzská ležérnost s německou pečlivostí. Na trzích s více jak 300 stánky je k dostání vše od vánočních dekorací po vánoční stromky a gastronomické pochoutky. Alsaská gastronomie je směsí francouzských a německých pochoutek, a tak si ve zdejších stáncích můžete dát třeba Bredle – máslové aromatické cukroví s různými příchutěmi, speciální vánoční karamely či marcipánová prasátka, stejně tak jako Choucroute - pokrm z uzenin a zelí, či francouzskou specialitu foie gras– husí a kachní játra. Přímo v srdci Štrasburku si v době adventu můžete i zabruslit v těsné blízkosti katedrály Notre-Dame za doprovodu vánočních koled. Stejně tak jako v dalších kostelech ve městě, i v katedrále Notre-Dame se konají četné vánoční koncerty. Jejich atmosféra je nezapomenutelná. Přijeďte si vychutnat vánoční atmosféru do Štrasburku. Nikde jinde ve Francii na vás advent nedolehne tak, jako právě tady.

Program zájezdu

1. den: Odjezd ve večerních hodinách
2.den: Po příjezdu do Štrasburku společná prohlídka města, při které budete moci navštívit štrasburskou známou čtvrť Petite France, pro kterou jsou typické labyrinty vodních kanálů a polohrázděné domy. Dále zavítáte na náměstí Kleber s velkým vánočním stromem a na největší a nejstarší trh ve městě Christkindelsmärik. Následovat bude katedrála Notre–Dame, která byla až do 19. století nejvyšším kostelem světa, který obdivoval i Victor Hugo. I zde jsou postaveny stánky s vánočním zbožím. Poslední zastávka bude Palais Rohan, v jehož interiérech se nachází Archeologické muzeum, Muzeum dekorativního umění a Muzeum štrasburského umění. Následovat bude individuální volno. Odjezd do ČR cca v 19.00.
3.den: V časných ranních hodinách příjezd do Brna

Doporučené kapesné cca 50 €. Změna programu vyhrazena.

Cena zahrnuje

 • Doprava lux. autobusem
 • Služby průvodce CK

Cena nezahrnuje

 • vstupy do jednotlivých objektů
 • orientační ceny vstupného:
  • Archeologické muzeum cca 6,5 €
  • Muzeum dekorativních umění cca 6,5 €
  • Muzeum krásných umění cca 6,5 €
  • Muzeum Alsaska cca 6,5 €
  • NÁST.MÍSTA BRNO, JIHLAVA, PRAHA
  • CK VICTORIA


Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

1.12.2023 3.12.2023 5990 Kčobjednat
15.12.2023 17.12.2023 OD 1590 KČobjednat


Nezávazná objednávka


advent
Copyright © 2017  VARIETA Travel