Adventní zájezdy - Přehled zájezdů
 
ván.Budapeš´t

2 denní adventní Budapešť

Budapešť královna Dunaje, město historie, krásných památek, lázní a v době adventu i krásných vánočních trhů, především těch na náměstí Vörösmarty, kde každoročně nechybí vánoční koncerty a ukázky lidové tvorby. V samotném centru města na nás bude čekat vánoční punč, svařák, typický langoš, trdelníky pečené na dřevěném uhlí nebo vrstvený dort s ořechy, mákem a švestkami. Tady si naše chuťové buňky přijdou na své. Prožijte s námi adventní víkend v Budapešti, která byla v loňském roce vyhlášena za město nejkrásnějších vánočních trhů Evropy.

 

advent na Karlštejně

Zimní prohlídka slavného hradu, královský betlém a průřez historií z vosku

Poznejte krásy naší země a vydejte se s námi do odlehlých koutů republiky! Připravili jsme pro vás sérii poznávacích zájezdů, které vám představí známá i neznámá místa naší malé leč různorodé vlasti. Tentokrát se vydáme na západ od Prahy do oblasti Berounska. Čeká nás návštěva nejznámějšího českého hradu Karlštejn, návštěva muzea betlémů a na závěr muzeum voskových figurín.

 

advent v Barceloně

Termín: 2.12.2022 - 5.12.2022
Cena: 12990 kč

 

advent v Barceloně

 

Termín: 3.12.2021 - 6.12.2021
Cena: 12990 Kč

 

Advent v Benátkách

 • denní poznávací zájezd s průvodcem do Itálie
 • Romantické Benátky v době adventu
 • Plavba lagunou, prohlídka historické části města, vánoční trhy na náměstí sv. Marka
 • Doprava moderním autobusem s klimatizací
 • Služby průvodce v ceně

 

Advent v Katowicích

Adventní trhy a nákupy v Polsku

Navštivte s námi jedny z nejhezčích a nejstarších adventních trhů v Polsku. Nachází se v Katowicích. Na místě tohoto hornického města dříve stála jen malá osada, která se začala rozvíjet v 19. století společně s otevřením prvních hutí. Projdeme se po náměstí Rynek, které bylo v 50. letech nově vybudováno a kde nalezneme místní adventní trh se spoustou stánků. Nedaleko náměstí nalezneme klasicistní katedrálu Panny Marie od architekta Chrystusa Króla nebo dřevěný kostel sv. Michaela. Nedaleko centra se nachází velké obchodní centrum Silesia, kde můžeme strávit odpoledne na nejen předvánočních nákupech.

 

advent v Kodaňi

 • 4denní poznávací zájezd do Dánska a Švédska
 • Celodenní návštěva dánského hlavního města Kodaň a jeho adventních trhů
 • Přejezd přes Öresundský most
 • Třetí největší švédské město Malmö
 • Ubytování na jednu noc v hotelu se snídaní
 • Doprava moderním autobusem s klimatizací
 • Služby průvodce v ceně

 

advent v Kremži a na zámku Grafenegg

 

advent v Mnichově a Řezně

prožijte předvánoční víkend v Mnichově a Regensburgu...

Termín: 3.12.2022 - 4.12.2022
Cena: 2690 Kč

 

advent v Norimberku a Bamberku

užijte si předvánoční víkend  v Norimberku a Bamberku

Termín: 17.12.2022 - 18.12.2022
Cena: 2690 Kč

Termín: 26.11.2022 - 27.11.2022
Cena: 2690 Kč

 

ADVENT V SALZBURGU A NA WOLFGANGSEE

Bükfürdő  - jedny z nejznámějších a nejoblíbenějších evropských léčebných lázní, otevřených plaveckých bazénů a zážitkových lázní a druhé největší maďarské lázně s nejmodernějším světem sauny a lékařským wellness střediskem. Lázně umístěné na 14 hektarech jsou skutečným lázeňským komplexem se 32 bazény a vodní plochou přesahující 5200 m2. Bazény s léčivou vodou o teplotě 32-38 °C, plavecké bazény s vodou teplou 26 až 28°C a pro nejmenší jsou přichystána brouzdaliště, která mohou používat jen oni a kde se mohou do sytosti vydovádět. Nový svět saun pro 150 lidí byl vybudován pro opravdové milovníky sauny - tepidárium, parní lázně, infračervené i finské sauny, ledová kabina, aromasauna a venkovní finská sauna, vnitřní odpočinková zóna, vnitřní i vnější ochlazovací bazény, Jacuzzi a Kneipův bazén, který se doporučuje použít na závěr saunování.Hotel Piroska se nachází v centru města Bük s dobrou dostupností ke všem atrakcím a zážitkům, které toto středisko nabízí. Hotelový park zárověň zaručuje klid a možnost relaxace. Léčebné lázně Bükfürdő  jsou vzdáleny 2,5 km od hotelu a dopravu do nich zajišťuje, bezplatně, vlastní hotelový autobus

advent

advent ve Slovinsku Mořský park Laguna

Oblíbený relaxační zájezd do mořských bazénů přímo na břehu Jadranu s hotelem 4* a s bufetovou polopenzí jezdíme více jak 20 let. Letos má hotel zcela nové pokoje laděné v středomořském duchu. Celý hotel prošel komplexní rekonstrukcí včetně bazénů Laguna, které nyní nesou nový název Termaris.   Relaxace v 7 bazénech a několika vířivkách s mořskou vodou teplou 28 - 34° C (stejné jako v termálních lázních) přímo na břehu moře pod střechou a s výhledem na otevřené moře přímo ve vašem luxusním hotelu 4* Histrion . Nový saunový svět. Vaše pokoje jsou přímo nad wellness Laguna. 4 denní volný vstup do bazénů v ceně. V naší nabídce již více jak 20 let.

Koper, Piran, Ljubljana, Portorož, Velden am Wörthersee

 

advent

advent ve Strasburku

 Pojeďte s námi zimní pohádky, do hlavního města Vánoc, alsaského Štrasburku!
Vánoční atmosféra a výzdoba je zde vskutku kouzelná! Nejstarší vánoční trh v Evropě a jeden z největší s cca 300 dřevěnými stánky má víc jak 400 letou tradici. Vánoční tradice je v Alsasku silně zakořeněna a i nejmenší vesničky mají své vlastní adventní trhy. Kromě tradičních vánočních pochoutek - perníků a svařeného vína, ochutnáte i místní speciality- bredle, bretzel, foie gras či tarte flambée a chutné alsaské sýry např. známý munster a skvělá alsaská vína. Štrasburk a celého Alsasko v sobě spojuje to nejlepší z kultur, které se zde střídavě působily francouzská i německá, a to právě tvoří specifickou a ojedinělou atmosféru místa i zdejších adventních trhů.

Štrasburk - Mont Sainte Odille - Obernai 

 

adventní Amsterdam a festival světel

Tisíce světel ve městě grachtů

Pokud s námi vyrazíte navštívit předvánoční Amsterdam, nebudete zklamaní. Toto město kanálů zdobí tisíce světýlek, všude zní vánoční hudba, konají se koncerty, bruslí se na největším kluzišti v zemi a nechybí vánoční trhy. To vše vám vykouzlí neopakovatelnou předvánoční nála

adv.Bratislava

adventní Bratislava

Bratislavské vánoční trhy na Hlavním a Františkánském náměstí útočí na všechny smysly - Hlavní město Slovenska láká na dobré jídlo, pití a přátelskou atmosféru.Zahřejete se voňavým punčem, grogem, svařeným vínem, nebo můžete ochutnat vyhlášené klobásy, pečeni, lokše, zelňačku, med, medovník, koláče, oplatky a mnoho dalšího. Všechny trhy doprovází zajímavý kulturní program, včetně bruslení před divadlem.

Termín: 18.12.2021
Cena: 550 Kč

 

ADVENTNÍ BRATISLAVA A VINAŘSKÝ ADVENT V LEDNICI

Adventní podvečer strávený ochutnáváním výborného vína. Nejprve se svátečně naladíte vyzdobenou Bratislavou a den zakončíte návštěvou vinařství v Lednici.

ván.Budapeš´t

adventní Budapešť

Budapešť je jediné velkoměsto na světě, ve kterém je více jak stovka termálních pramenů

 

Trhy v maďarské metropoli, zařazené mezi 10 nejkrásnějších v Evropě, lákají především na krásný adventní kalendář zobrazující se v oknech domu Gerbeaud a na dřevěné stánky plné ukázek místních řemesel. Každoročně nechybí vánoční koncerty, k vidění jsou na trhu na náměstí Vörösmarty také lidové tance nebo třeba loutkové divadlo. V samotném centru města na vás bude čekat vánoční punč, svařák i typický lángos.

 

Termín: 17.12.2022
Cena: 990 Kč

 

Adventní Budapešť, Bratislava a VídeŃ

 

 

 • návštěva třech metropolí na Dunaji v době adventu
 • ubytování v pěkném **** hotelu v Bratislavě
 • NOVINKA 2021
 • Nástupní místa autokaru:  Mladá Boleslav, Praha, Jihlava, Brno

 

Salzburg advent

adventní Č.Krumlov a Salzburg

Advent a Vánoce v Salcburku a Českém Krumlově. Prožijte s námi krásné chvíle klidu, pohody i nádherné kulisy jihočeského historického města a Salcburku, města pod Alpami. Projdeme se vyzdobenými městy, zaposloucháme se do zvuku koled, zahřejme se svařeným vínem, punčem či nakoupíme vánoční dárky na adventních trzích.

adv.Drážďany

adventní Drážďany

Termín: 3.12.2022
Cena: 990 Kč

adv.drážďany

adventní Dražďany a Karlštejn

Dvojitá porce adventních zážitků s průvodcem, který vám prozradí největší zajímavosti o Drážďanech i českém hradě Karlštejně. Nasajete atmosféru nejstaršího adventního trhu „Striezelmarkt“, uvidíte největší vánoční pyramidu na světě, projdete se půvabnými Teplicemi a jako v pohádce si budete připadat na slavném Karlštejně.

 

Řím advent

adventní Itálie

 

Vánoční Milano, město překypující uměleckými poklady, město gotické katedrály Duomo, slavné Opery La Scala, fresky Leonarda da Vinciho, město kostelů, honosných paláců, labužníků a módy. V průběhu zájezdu navštívíme nejen vánoční trhy u zámku Castello Sforzesco a umělecké poklady metropole, ale budeme mít i jedinečnou příležitost k návštěvě netradičních Vánočních trhů řemesel, kterých se účastní více jak 130 zemí světa - exotika, zajímaví lidé a dárky z celého světa.

Termín: 8.12.2022 - 11.12.2022
Cena: 13990 Kč

 

Adventní Karlovy Vary a Loket

 

2 denní autobusový zájezd do vánočních Karlových Varů a na jedny z nejkrásnějších vánočních trhů na mohutném historickém hradu Loket

Termín: 10.11.2022 - 11.12.2022
Cena: 2890 Kč

 

Adventní klášter Melk a Kremže

Vánoční Kremže a úchvatný advent na klášteře v Melku

Pojeďte s námi na adventní zájezd do rakouského údolí Wachau. Nejprve navštívíme starobylé město Křemže, kde si projdeme celé historické centrum včetně několika městských paláců jako je např. palác Gozzoburg z poloviny 13. století. Uvidíme městskou bránu, farní kostel sv. Víta a spoustu dalších gotických památek. Na několika náměstích zde nalezneme mnoho menších adventních trhů. Kremže je místem původu kremžské hořčice, kterou budeme moci společně s klobásou na adventním trhu ochutnat a zakoupit. Odpoledne přejedeme do Melku. Jedná se o malé městečko na Dunaji, kde se nachází jedna z nejznámějších památek v Rakousku – ikonický klášter Melk. Bude nás čekat prohlídka interiérů tohoto klášteru a následně návštěva malebného adventního trhu, který se odehrává na hlavním náměstí a v uličkách městečka Melk pod kláštere

ván.krakow

adventní Krakow

nejatraktivnější a nejnavštěvovanější město Polska

Krakow je město s podmanivou atmosférou. Tradiční vánoční trhy se konají na Starém rynku a kouzlo kdysi královského města ještě podtrhují. Dá se tady báječně nakupovat, prohlížet památky, kostely, obchody, stánky s místními specialitami, restaurace, příjemné kavárny a čokoládovny. Dominantou Krakowa je Wawel na levém břehu Visly, kde se tyčí impozantní Královský hrad a katedrála sv. Stanislava a Václava. Hrad býval po staletí panovníků a katedrála místem korunovací králů

ván.krakow

adventní Krakow a solné doly Wieliczka

 

Za vánočním kouzlem do adventního Krakova, jednoho z nejkrásnějších evropských měst na řece Visle, renesančního skvostu a města legend, na jehož podobě se podíleli renomovaní umělci a architekti z Itálie a Nizozemí, historické domy a paláce, proslulý městský trh Sukennica, pohádkové betlémy, obchody, stánky s místními specialitami, příjemné kavárny a návštěva Solného dolu Wieliczka. Určitě ochutnáme i místní specialitu preclíky (obwarzanky).

Termín: 3.12.2022 - 4.12.2022
Cena: 2790 Kč

Termín: 26.11.2022 - 27.11.2022
Cena: 2390 Kč

Termín: 17.12.2022 - 18.12.2022
Cena: 2390 kč

ván.Krakow

adventní Krakow a Wroclaw

Adventní víkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější ze sváteční Wroclawi a Krakowa. Ve městě Wroclaw zhlédnete Tumský ostrov i náměstí Starého města s radnicí. V Krakowě pak hrad Wawel, slavnou Sukiennici či kostel Panny Marie. Vychutnáte si dvojitou porci vánočních trhů s vůní dobrot za zvuku vánočních koled. Prožijte s námi kouzlo Vánoc a poznejte adventní Krakow a Wroclaw!

nást.místa: Ostrava, Olomouc, Brno 

Salzburg advent

adventní Linz a Salzburg

advent.Mariazell

adventní Mariazell,průvod čertů

Horská vesnice Mariazell patří k nejvýznamnějším poutním místům ve střední Evropě. Jsou to zároveň i horské klimatické lázně a nad městečkem se rozprostírá oblíbené lyžařské středisko. Dopolední procházkou vystoupíme na vyhlídkový vrchol Bürgeralpe s pohledem na Alpy. Poté si prohlédneme slavnou poutní baziliku, krásné centrum. V historické části města projdeme cestou k pohyblivému betlému a uvidíme 5 metrů vysokou perníkovou chaloupku. Zhlédnete také největší adventní věnec v Rakousku o průměru 12 metrů a váze 6 tun.

Termín: 19.11.2022
Cena: 690 Kč

Mnichov

adventní Mnichov a Regensburg

VÁNOČNÍ MNICHOV A VÁNOČNÍ ŘEZNO (Regensburg) jsou dvě města s nezapomenutelnou očarující atmosférou. Výzdoba vánočních trhů Vás uvede do pohádkové atmosféry. Zájezd BEZ NOČNÍHO PŘEJEZDU.

Termín: 4.12.2021 - 5.12.2021
Cena: 2690 Kč

zimní Lublań

adventní Norinberg

 

Paříž

adventní Paříž s koupáním v termálech AMBERG

 4denní poznávací zájezd  

 

katedrála Notre Dame, 

Montmartre, Sacré-Coeur, Pigalle, Moulin Rouge, Vítězný oblouk, Champs-Elysées, Louvre, Orsay, Eiffelova věž, koupání v termálních lázních AMBERG

nyní za LAST MINUTE  2990 Kč

 

adventní průvod čertů v Retzu

 

Advent ve vinařské oblasti hned za hranicemi

 

Navštivte s námi vinařské město Retz, které leží u hranic s Českou republikou. Město se pyšní unikátním a největším vinným sklepem ve střední Evropě. Ještě před 500 lety zde skladovali veškeré zásoby vína z celého okolí. Celková délka podzemních chodeb je delší než silniční síť města. Projdeme se po hlavním náměstí Hauptplatz s renesančními a barokními domy. Uvidíme nejkrásnější stavbu města Verderberhaus, radnici, dominikánský klášter a retzský mlýn. Navštívíte i unikátní labyrint vinných sklepů, ochutnáte tradiční punč na trzích a zažijete průvod čertů v Rakousku – Krampus.

 

 

adventní ŔÍM A Vatikán

Vánoční nálada panuje v Římě od 8. prosince – dne neposkvrněného početí Panny Marie. Od tohoto dne se rozsvěcují vánoční stromy po celém městě. K těm největším patří bohatě zdobené stromy na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu, u Kolosea, na Benátském náměstí a na Španělských schodech. Nad ulicemi visí vánoční girlandy a doslova na každém rohu si můžete pochutnat na pečených kaštanech.

Největším centrem předvánočního času je  náměstí Piazza Navona. To je v adventní době poseté desítkami vánočních stánků a vedle Fontány čtyř řek každoročně stojí kolotoč.

Na náměstí Piazza del Popolo můžete navštívit výstavu sta betlémů – „100 presepi“.  Betlémy jsou k vidění v mnohých římských bazilikách, kostelích a kapličkách. Jeden z největších bývá vystaven v bazilice Sv. Jana v Lateráně.

Italské Vánoce voní po torrone, pandoro, panettone, sušeném ovoci, oříškách...

Termín: 10.12.2021 - 13.12.2021
Cena: 12990 Kč

Salzburg advent

adventní Salzburg

Termín: 26.11.2022
Cena: 990 Kč

Termín: 3.12.2022
Cena: 990 Kč

 

Adventní Salzburg , KRÁSY JIŽNÍCH ČECH

Adventní zájezd s průvodcem, během kterého si užijete předvánoční Salzburg. Uvidíte Mozartův rodný dům, zahrady zámku Mirabell, vychutnáte si vánoční trhy a navíc sváteční Český Krumlov a Jindřichův Hradec s největším mechanickým betlémem na světě. Prožijte s námi kouzlo českých i rakouských Vánoc, poznejte adventní Salzburg i krásy českých měst! 

 

Odjezd z Ostravy, Olomouce nebo Brna

 

adventní Štýr

Máte rádi historická města a zůstává ve vás pořád duše dítěte? Anebo přemýšlíte nad vánočním výletem s dětmi? Vydejte se do Štýru. Ochutnáte místní pečená jablka, pražené mandle a další pochoutky a domů si přivezete nevšední adventní zážitky.                                                                                                                          Štýru (Steyr) se někdy přezdívá „Ježíškovo město“ nebo „rakouské město Vánoc“ a není se čemu divit. V tomto malebném historickém městečku se totiž nachází poutní místo Christkindl, které je skutečným centrem vánočního dění. Právě na Christkindlu je Štýrský advent každoročně zahajován. O prvním adventním víkendu sem přichází Mikuláš, který sbírá dětská vánoční přání a dopisy Ježíškovi, povídá si s dětmi, rozdává cukrovinky, a poté za doprovodu hudební kapely slavnostně nasedne do horkovzdušného balonu a vydá se směrem k nebi.

 

Adventní Vídeň , PRŮVOD ČERTŮ V RETZU

Adventní víkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z předvánoční Vídně, navštívíte moravské historické Znojmo a užijete si průvod čertů ve vinařském Retzu. Zhlédnete barokní klenot Karlskirche i slavnou Albertinu a vychutnáte si dvojitou porci vánočních trhů. Prožijte s námi kouzlo rakouských Vánoc, nenechte si ujít čerty Krampuse a poznejte adventní Vídeň! 

ván.Vídeň

adventní Vídeň ,Budapešť,Bratislava

Trojice zážitků v jednom… Proč ne? Připravte se na prodloužený víkend s jedinečnou atmosférou sváteční Bratislavy, Budapešti a Vídně. Se znalým průvodcem stihnete barokní Karlskirche i Státní operu. Impozantní Parlament, Královský palác a Matyášův chrám. Bratislavský hrad i katedrálu sv. Martina. Dopřejte si trojitou porci Vánoc a prožijte advent v nejkrásnějších evropských metropolích!

 

Odjezd z Prahy, Jihlavy-Pávova nebo Brna

 

ván.Vídeň

adventní Vídeň ,Primark

Zájezd do předvánoční Vídně s prohlídkou památek v centru města a návštěvou vánočních trhů ve spojení s nákupy v nákupním centru PRIMARK u Vídně...

adv.Vídeń

adventní Vídeň a Budapešť

Adventní zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější ze sváteční Vídně a Budapešti. Ve Vídni zhlédnete barokní klenot Karlskirche, Albertinu i Státní operu. V Budapešti Královský palác, Matyášův chrám a Rybářskou baštu. Vychutnáte si rakouským punč i maďarskou medovinu. Prožijte s námi kouzlo Vánoc a poznejte adventní Vídeň a Budapešť!

 

Odjezd z Ostravy, Brna nebo Olomouce

adv.Vídeń

adventní Vídeň,bruslení a průvod čertů

Nejlepší čas pro návštěvu předvánoční Vídně. V jednom termínu poznáte krásnou výzdobu tohoto města a uvidíte krásné masky rakouských čertů, kteří do Vídně přijedou z Alpských vesnic, aby Vás pobavili.

Salzburg advent

adventní víkend v Salzburku

užijte si předvánoční víkend v Mozartově Salcburku

Termín: 2.12.2022 - 4.12.2022
Cena: 3450 Kč

Termín: 3.12.2022 - 4.12.2022
Cena: 2790 Kč

 

Adventní Wiener Neustadt se soutěskou

        novinka pro rok 2020

ván.Wroclaw

adventní Wroclaw

Adventní zájezd na vyhlášené trhy ve středověkých uličkách, čeká Vás návštěva jednoho z nejkrásnějších města Polska

Termín: 17.12.2022
Cena: 990 kč

Termín: 3.12.2022
Cena: 990 Kč

 

Adventní Záhřeb, GRAZ, VÍDEŇ

Trojlístek nejkrásnějších vánočních trhů… Objevte šarm evropského adventu! Projdete se císařskou Vídní po bulváru Ringstrasse. Nevynecháte slavnou Albertinu či dóm sv. Štěpána. Odhalíte skryté poklady renesančního Grazu, užijete si výhledy ze Schlossbergu a magickou atmosféru Záhřebu s vůní klobásek, šunky i svařáku. Dopřejte si kouzlo Vánoc, jak ho neznáte – vydejte se na Jadran! 

 

Odjezd z Ostravy, Olomouce nebo Brna. Podrobnosti na: 

ván.Budapeš´t

Budapešť-Dunajský klenot

 Budapešť, královna Dunaje, město historie, krásných památek, lázní a v době adventu i vánočních trhů, především těch na náměstí Vörösmart, kde každoročně nechybí vánoční koncerty nebo ukázky z lidové tvorby. V samotném centru města na vás bude čekat vánoční punč, svařák i typický lángos nebo třeba tradiční maďarské pečivo kürtös kalács i flódni - tradiční vrstvený dort s ořechy, mákem a švestkami.

čerti

Čerti v Retzu a koupání v Laa

Dopřejeme si krásnou adventní sobotu s relaxací v bazénech termálních lázní v Laa an der Thaya s večerní zábavou v průvodu úžasných masek čertů v historickém městečku Retz. Prohlédneme si místní katakomby pod náměstím plné stánků s Vánoční tématikou, vystoupíme na věž radnice a ochutnáme plno Vánočních dobrot na náměstí. Budeme se moci vyfotit s řadou masek čertů a nebo si je pouze pohladit. Zájezd je velkým zážitkem pro dospělé i pro děti.

 

HORSKÝ ADVENT V BAVORSKÝCH ALPÁCH

Pravděpodobně nejvýše položený adventní trh na světě v nadmořské výšce 1.670 m (o 67 m výš než měří Sněžka) s kruhovým výhledem, adventní trh na ostrově v „Bavorském moři“, Berchtesgaden.

vánoč.wolfgansee

jezerní advent v Solné komoře

 Pojeďte s námi strávit prodloužený adventní víkend k jezerům Solné komory a do pohádkového Salcburku. Navštívíme vánoční trhy v městech Gmunden, Bad Ischl, Salzburg. Ubytování jsme v St. Gilgenu u jezera Wolfgangsee, kde probíhají jedny z nejkrásnějších adventních trhů v Rakousku. Vánoční atmosféra v St. Gilgenu, v St. Wolfgangu a Stroblu je nezapomenutelná.

 

PETROHRAD, CARSKÉ SELO s Jantarovou komnatou

Zažijte atmosféru předvánočního Petrohradu s pohodovou atmosférou, překrásnou vánoční výzdobou a nákupy! Ermitáž bez fronty, Jantarová komnata bez davů a k tomu pravé Rusko se vším, co k němu patří!

Petrohrad má co nabídnout po celý rok. Zima obvykle udeří až v lednu, ale prosinec nabízí ještě příznivé podmínky. V období adventu je zde nádherná výzdoba, která se soumrakem rozzáří. Užijete si vyhlášené předvánoční trhy a krásně nazdobené obchody. Především je zde mnohem méně návštěvníků v galeriích a muzeích, takže si v poklidu užijete krás Ermitáže i Jantarové komnaty v Carském Selu.

Petrohrad jako „Okno do Evropy“ bylo založeno carem Petrem Velikým a výrazně ovlivnilo dějiny Ruska. Je to kulturní metropole, jež bývala hlavním městem Ruska. Svým návštěvníkům nabízí množství nádherných památek, které figurují na seznamu Světového dědictví UNESCO. Paláce, parky, muzea, široké ulice, carské i revoluční dědictví, z každého kouta zde dýchá historie a kultura. Ermitáž, Zimní palác, křižník Aurora, Jantarová komnata i další velkolepé památky stojí za návštěvu!

Termín: 14.12.2021 - 18.12.2021
Cena: od 15590 Kč

 

Pohádkový advent v Pobaltí

Zimní pohádka na nejhezčích adventních trzích v Tallinnu a Rize

Čeká nás cesta do oblasti Pobaltí, kde zažijeme mnoho nevšedních zážitků nejen na místních adventních trzích. Navštívíme bývalá hanzovní města Rigu a Tallinn. Bude nás čekat prohlídka Rigy, kde uvidíme kostel sv. Petra, Rižský dóm, známý dům Černohlavců, Rižský zámek a především místní překrásné adventní trhy. Zde budeme moci ochutnat místní speciality, především z vepřového masa, svařené víno nebo teplý černý balzám. Uvidíme také místo, kde byl vztyčen vůbec první vánoční stromek na veřejnosti. Večer se přesuneme na ubytování do oblasti Tallinnu a následující den nás bude čekat prohlídka tohoto středověkého města. Projdeme si nejznámější památky jako hradní vrch Toompea, katedrála Alexandra Něvského, Prezidentský palác, kostel sv. Olafa a především uvidíme místní dochované hradby. Na Radničním náměstí na nás pak čeká nejhezčí adventní trh roku 2019. Zde budeme moci zakoupit různé výrobky především ze dřeva, nebo z vlny a se severskými vzory. Ochutnáme svařené víno, pečené kaštany, nebo místní speciality především z masa, brambor a zelí. Navečer shlédneme osvícený Tallinn a vydáme se zpět na cestu do ČR.

 

Předvánoční kouzlo Solné komory

Termín: 27.11.2021
Cena: od 990 kč

Termín: 4.12.2021
Cena: od 990 Kč

 

SKOTSKO V DOBĚ ADVENTNÍ

Užijte si předvánoční čas ve Skotsku. V rámci našeho krátkého leteckého zájezdu nasajete neopakovatelnou atmosféru vánočního Edinburghu, budete moci využít všech výhod vánočních nákupů v Glasgow a na závěr pobytu si můžete vydat i za poznáním některých dalších zajímavých míst ve Skotsku

 

vánoční Gyor s koupáním

moderní termální a zážitkoé lázně na evropské úrovni, termál. voda 29-38 C je alkalická, bohatá na jód, tryská z hloubky 2000m, 3 termál. bazeny s léčivou vodou,5 zážitkových bazenů, jeskyně s perličkovou koupelí, vodmí masáže, vodopád, unášející kanál, tobogány, gejzíry, chrliče vody, vodní bar přímo v bazenu

 

vánoční Krakow

Krakow je město s podmanivou atmosférou. Tradiční vánoční trhy se konají na Starém rynku a kouzlo kdysi královského města ještě podtrhují. Dá se tady báječně nakupovat, prohlížet památky, kostely, obchody, stánky s místními specialitami, restaurace, příjemné kavárny a čokoládovny. Dominantou Krakowa je Wawel na levém břehu Visly, kde se tyčí impozantní Královský hrad a katedrála sv. Stanislava a Václava. Hrad býval po staletí panovníků a katedrála místem korunovací králů. 

 

Termín: 4.12.2021
Cena: 770 Kč

 

vánoční Norinberk,Bamberk,Amberk

VÁNOČNÍ NORIMBERK – VÁNOČNÍ BAMBERK – VÁNOČNÍ AMBERK - tři nezapomenutelné skvosty vánočního období nejen Německa ale i  Evropy. 


VÁNOČNÍ NORIMBERK - norimberský „Christkindlesmarkt“ je největší vánoční trh ve střední Evropě – který každoročně navštíví cca 2 milióny návštěvníků. Trhy tvoří cca 200 stánků s nabídkou vánočního zboží. Najdete zde stánky s místními specialitami jakou jsou např.norimberské perníčky, biskupské chlebíčky a nezapomenutelné  norimberské klobásky. Milovníci čokolády si přijdou na své: k  mání je jakékoli ovoce obalené v čokoládě, včetně chilli papriček....Voní zde pečené kaštany, bavorský vánoční chléb nebo tradiční norimberský marcipán.
VÁNOČNÍ BAMBERK Vám nabídne slavnostně vyzdobené historické centrum města (Unesco), vánoční trhy, řemeslnické výrobky a místní speciality... Staré císařské a biskupské město Bamberg je jedním z nejkrásnějších měst v Německu. Historické centrum ve spojení s vánoční výzdobou nabízí nezapomenutelný zážitek. V ulicích voní pražené mandle, svařené víno domácí perník a klobásy. BAMBERK je také nazýván Francký Řím nebo  se říká „Malé Benátky“ (Klein Venedig),  se rozkládá na sedmi pahorcích a v údolí mezi rameny řeky Regnitz. ,. V jeho historické měšťanské části (Bürgerstadt) jsou domy natěsnány na sebe a město je protkáno sítí křivolakých uliček. Bamberg má i světovou raritu v podobě původně gotické stavby radnice, stojící na mostě uprostřed řeky. Nedaleko Staré radnice stojí prstencová stavba zámku Geyerswörth s věží. Dominantou biskupské části města (Bischofsstadt) je Dóm postavený v románsko-gotickém slohu se čtyřmi štíhlými věžemi a interiérem s překrásnou gotickou výzdobou. Na náměstí před dómem naproti Starému knížecímu dvoru (Alte Hofhaltung) ze 16. století nechal kníže biskup Lothar Franz von Schönborn na přelomu 17. a 18. století postavit skvostnou barokní Novou rezidenci (Neue Residenz). 
VÁNOČNÍ AMBERK  - menší město překvapivě plné světské i církevní architektury. Leží na říčce Vils a je od naší hranice vzdálené pouhých osmdesát kilometrů. První písemné zmínky o Ambergu se datují k roku 1034. Vzhledem ke své poloze splavné až k Dunaji byl již ve 12. století významným obchodním uzlem. Co se souvislosti s naší historií týče, tak 26. srpna 1596 se zde narodil český „zimní král“ a falcký kurfiřt Fridrich Falcký. Idylické vánoční trhy se konají na náměstí s gotickou radnicí a s historickými domy v pozadí.

 

vánoční Praha

Vánoční svátky, nejkouzelnější období v roce, mají v Praze neopakovatelnou atmosféru. Starobylé domy, paláce a věže, dlážděné uličky a barokní náměstí osvětlené plynovými lampami okouzlí každého návštěvníka. Přijeďte si užít Vánoce do Prahy!

 

 

vánoční trhy na zámku Schloss Hof, čokoládovna

Zveme Vás na adventní zájezd do Rakouska, kde navštívíte působivý adventní trh na vánočně vyzdobeném barokním zámku Schloss Hof s nádhernými přepychovými prostorami v největším zámeckém komplexu na venkově v Rakousku. Ochutnáte sladkosti ve vyhlášené čokoládovně Hauswirth a rovnou  i zakoupíte za velmi příznivé ceny a jako bonus bude krátká návštěva Bratislavy+

 

ván.Vídeň

vánoční Vídeň

užijte si předvánoční atmosferu adventní Vídně - vyzdobený městský park,, betlémy, punč.....

 

Termín: 19.11.2022
Cena: od 390 Kč

Termín: 26.11.2022
Cena: od 390 Kč

Termín: 3.12.2022
Cena: od 390 Kč

Termín: 10.12.2022
Cena: od 390 Kč

Termín: 12.12.22021
Cena: od 390 Kč

Termín: 17.12.2022
Cena: od 390 kč

Termín:
Cena:

Termín:
Cena:

Termín:
Cena:

 
Copyright © 2017  VARIETA Travel