Maďarsko Heviz
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Hévíz je jedním z nejvýznamnějších lázeňských a turistických středisek. Světoznámé jezero Hevíz je největší přírodní termální jezero na světě. Voda v jezeře dosahuje až 35 °C a ani v zimních měsících neklesá pod 22 °C. Účinky jezera se v první řadě projevují při léčení revmatických problémů a chorob pohybového ústrojí.

Program

1.den : z Prahy v 06.00 hod. a dále po dálnici  D1 (nástupní místa u benzínových čerpadel nebo motorestů), cestou zdravotní zastávky. Po příjezdu do Hevízu  nás čeká ubytování, večeře, procházka s průvodcem  a dle zájmu  návštěva csardy.

2. den: po snídani relaxace v termálních lázních. Po polévkovém bufetu fakultativně výlet do Keszthely (7 km) u Balatonu. Po procházce promenádou parkem okolo Balatonu můžeme navštívit nejznámější historickou památku města – zámek Festetics (čtvrté největší a nejkrásnější aristokratické sídlo v Maďarsku). Po návratu nás čeká večeře.

3.den: snídaně, relaxace, polední polévkový buffet, výlet vláčkem na „vinný kopeček“ Weinberg - možnost návštěvy poutního kostela nebo návštěva některého z četných sklípků, možnost degustace a nákupu. Po návratu  večeře.

4.den: snídaně, koupání a relaxace do 12.00 hod. (pokoje jsou k dispozici do 12.00 hod.), polévkový buffet,  odjezd do ČR v cca 13.00 hod.  

U zájezdu 1.-5.5.2019:  2.-4.den: relaxace, 5.den: snídaně, koupání a relaxace do 12.00 hod. (pokoje jsou k dispozici do 12.00 hod.), polévkový bufet,  odjezd do ČR v cca 13.00 hod. 

Ubytování

dvoulůžkové pokoje s možností 1-2 přistýlek, koupelna, WC, Tv, rádio, telefon, minibar, trezor. 

Stravování

polopenze - snídaně a večeře formou bufetu (možnost speciálních diet, polévkový bufet v poledne.   

Cena zahrnuje

ubytování 5/4 dny/4/3 noci v budově Benjamin, autobusovou dopravu, průvodce, polopenzi formou bufetu (možnost speciálních diet, polévkový bufet v poledne,   vstupní prohlídka (měření tělesného tuku, dietní plán), neomezené používání lázní (jacuzzi, sauna, infračervená sauna, parní lázeň, zábavní lázeň, termální bazén,  nordic walking, posilovací chůze, výlety na kolech, v létě animační programy pro děti, pitná kůra, ráno bylinkový čaj,  živá hudba v lobby baru, každý čtvrtek maďarský folklórní nebo operetní večer, pondělí-pátek ranní cvičení, vodní gymnastika, každý pátek dietní poradna, používání koupacího pláště, trezor,  Wi-Fi.

Cena nezahrnuje

lázeňskou /pobytovou/ taxu: cca 1,8 €/osoba nad 18 let/noc – platí se na místě. 

 

Výlet do Keszthely:

Město KESZTHELY s cca 21.000 obyvateli je nejlidnatějším střediskem u jezera BALATON (Blatenské jezero).  Leží na jeho západním břehu, jen 5 km od světově známého lázeňského městečka HÉVÍZ.  Keszthely má cca 750-letou historii. Je i místem, nejbohatším na historické a kulturní památky v oblasti a duchovním centrem celého blatenského regionu (gotický farní kostel na náměstí). Historické dědictví různých dob dotváří jedinečnou atmosféru města. Na pěší zóně v centru města zve k občerstvení řada příjemných restaurací a kaváren s místními specialitami a výtečným vínem.

Dynamicky se rozvíjející město je živou turistickou destinací a oblíbeným letoviskem, které vítá své návštěvníky a láká i bohatou kulturní nabídkou. Každoročně se zde v letních měsících pořádají různé festivaly a kulturní akce.

Stálou hudební událostí města je letní „Balaton fesztivál“ a podzimní „Balaton

Ösz“.  Hostům Keszthely nabízí tři pláže, ideální na koupání, relaxování a slunění. Unikátem je jedinečný lázeňský ostrov, na kterém byl první lázeňský dům postaven již v roce 1864.

Nejznámější turistické zajímavosti: Zámek Festetics („Feštetič“) je nejvýznamnější historickou památkou města. Se svými 101 místnostmi je čtvrtým největším a nejkrásnějším aristokratickým sídlem v Maďarsku. Stavbu barokního zámečku zahájil Kristóf Festetics v roce 1745. Jednopatrovou budovu ve tvaru U rozšířil jeho syn Pál. Zámek slouží dnes jako zámecké muzeum Helikon. Jeho součástí jsou interiéry zámku s dobovým nábytkem a předměty, pocházející z 18. a 19. století. Přízemní sály nabízejí sbírku nejcennějších maďarských zbraní a velmi cennou zámeckou knihovnu, která obsahuje až sto tisíc svazků. Nenechte si ujít ani Muzeum kočárů, vystavující kočáry a saně královské rodiny. Budovu obklopuje krásná zahrada a anglický park s vodotryskem. V zahradě rostou starodávné stromy, mezi nimiž jsou některé i 400 let staré. Pod zámkem je vybudován sklepní systém, v němž od roku 2005 sídlí Dům balatonských vín, který nabízí prohlídky spojené s degustací.

Muzeum pořádá zajímavé výstavy s různou tématikou. V prostorách zámku se každoročně konají různé kulturní akce. Otevírací doba: 1.-30.6 a 1.9.-31.10 úterý až neděle 09.00-17.00 hodin, 1.7.-31.8. denně 09.00-18.00 hodin.

Meziměstskou nebo lodní dopravou se lze snadno přesunout i do sousedních historických městeček Szigliget a Badacsony, které jsou vyhlášeny svou vinařskou tradicí. Oblast Balatonu nabízí i řadu dalších příjemných míst, která se již těší na Vaši návštěvu.

CK Bena tour

        Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

15.11.2019 18.11.2019 5540 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Heviz
Copyright © 2017  VARIETA Travel