Slunovrat ve STONEHENGE -

LONDÝN - WINCHESTER - WINDSOR
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Časový program zájezdu

1. den

 • 10:00  odjezd z Brna

 • 12:00  odjezd z Prahy od Kongresového centra, tranzit Německem a Belgií                                           do francouzského Calais.

 

2. den

 • 8:00  ranní přejezd trajektem do Doveru, přejezd do Londýna.

 • Celodenní program zahájíte v Greenwichi u známé královské observatoře s nultým poledníkem a krásným výhledem, zejména na nejnovější londýnskou čtvrť Docklands, dále můžete navštívit Námořní muzeum (od 10:00, zdarma), Kralovskou námořní akademii, Cutty Sark, informační středisko (od 10:00). Greenwich Park, kde se nacházejí památky a je zapsán na seznamu světového dědictvi UNESCO.

 • Plavba lodi do centra Londýna, během plavby uvidíte most Tower Bridge, hrad Tower of London, mrakodrap Shard, most London Bridge, katedralu sv. Pavla, križník Belfast, Houses of Parliament, Big Ben, London Eye.

 • Fakultativně možnost obdivovat Londýn z výšky obřího vyhlídkového kola London Eye - 30 minutový let nad Londýnem, během něhož uvidíte nejvýznamnější pamětihodnosti , mj.sídlo královny - Buckinghamský palác. Možnost návštěvy Sea Life London Aquarium.

 • Pote procházka na náměsti Trafalgar Square, zde volno - možnost návštěvy Národní Galerie (zdarma), obchody, puby. Večer odjezd do hotelu

3. den

 • Celodenní prohlídku začneme ve venkovském anglickém městečku Winchester ,kde se nachází "Kulatý stůl" krále Artuše. Prohlédneme si majestátní katedrálu, kde je pohřbená slavná spisovatelka Jane Austenová. Budeme mít dostatek času na toulání uličkami starobylého města i na oběd v jedné z typických restaurací.

 • Odpoledne budete mít možnost, shlédnout magické a kouzlem opředené, mystické monolity, v pravěkém Stonehenge, popřípadě se budete moci vychutnat magickou atmosféru a bujaré veselí, na počest vítání Slunovratu, které probíhá po celou noc.

 • Co to vlastně Stonehenge bylo? K čemu sloužilo? Teorie jsou různé. Ty střízlivé hovoří o pradávné svatyni či astronomické observatoři, ty méně pravděpodobné o lázních nebo přistávací ploše pro mimozemšťany. Buď jak buď, teorie, ke které se v současné době přiklání většina vědců, je ta, že Stonehenge můžeme považovat za nejstarší příklad kosmického chrámu. Večer ubytování.

4. den

 •  Dopoledne, volný program a poté odjezd do Windsoru, což je malebné, turisty hojně navštěvované městečko, jehož dominantou je hrad Windsor– druhý největší doposud obývaný hrad na světě.

5. den?

 • tranzit Belgií a Německem, předpokládaný návrat do ČR ve 20:00

 

 

Cena zahrnuje: dopravu autobusem, služby průvodce, ubytování se snídaní

?

Nástupní místo: Praha, Plzeň

?

Příplatky:

?

Povinné příplatky:

místní doprava (cca 5 GBP), parkovné, vjezd, trajekt cca 850,-

 

Nepovinné příplatky:

dvoulůžkový pokoj 300,- 

Příplatek za svoz:

Brno, Jíhlava - 350,-

?

Vstupné:

Warner Bros Studio - ateliéry Harryho Pottera dítě 5 - 15 let 1 500,-

od 16 let 1 000,-

London Eye 900,-

Sea Life London Aquarium - 700,-. Děti mají vstupné se slevou.

?

?

?V případě malého zájmu o nabízenou trasu, má pořadatel právo na její zrušení, či změnu ceny.

 

HS tour

?Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

19.6.2019 23.6.2019 4990 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel