Švýcarsko, Rakousko, Bernina expres
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Salzburg - Grossglocknerstrasse - Brixen - Paso Tonale - St. Moritz - Davos
5 denní putování autobusem, a také vysokohorským vlakem Bernina Express, přes nejkrásnější sedla a údolí Alp. Autokarem nastoupáte po vysokohorské silnici Grossglockner Hochalpenstrasse do úchvatných 2500 m.n.m., v Itálii Slunečním údolí Val di Sole přejedete přes sedlo Passo Tonale do Tirana, kde nasednete do jednoho ze symbolů Švýcarska - Bernina Expressu, a budete užívat cestu s jedinečnými výhledy na okolní horské velikány, které trať cestou míjí.

program:

1.den: Odjezd z nástupních míst velmi brzy ráno do Rakouska SALZBURG (Dóm - salzburgský chrám s 1.200 let starou historií,  Mozartův rodný dům, pevnost Hohensalzburg - největší a nejlépe zachovalý hradní komplex v Evropě, zámek a zahrady Mirabel). V podvečer odjezd na ubytování. Nocleh.
2.den: Ráno odjezd údolím Fuschertal po vysokohorské silnici GROSSGLOCKNER - HOCHALPENSTRASSE se spoustou úchvatných výhledů na okolní hory. EDELWEISSPITZE (2.577 m n. m., zastávka pod vyhlídkovým vrcholem s možností výstupu - cca 1 hod), pokračování horskou silnicí přes Heiligenblut, údolím Mölltal, Lienz a údolím řeky Drávy do Jižního Tyrolska. BRIXEN (nejen Karel Havlíček Borovský a Tyrolské elegie - báseň, kterou napsal při převozu do vyhnanství v Brixenu, ale také nádherně zachované historické centrum patří neodmyslitelně k tomuto krásnému městu, prohlídka) Večer odjezd na ubytování. Nocleh.
3.den: Brzký ranní odjezd směr VAL DI SOLE (cesta Slunečným údolím v horské skupině Adamello a Brentské Dolomity), průsmyk PASSO TONALE 1.883 m n. m. (široký, panoramatický přírodní amfi teátr, obklopen třítisícovými vrcholy, významný lyžařský areál), příjezd do Tirana, cesta BERNINA EXPRESSEM (UNESCO, železniční trať překonávající na své spanilé jízdě převýšení až 2.000 m a nabízí velkolepé přírodní divadlo, které se odehrává za okny vlaku. Expres překročí nejvyšší bod v průsmyku BERNINA 2.253 m n. m., a pak klesá do ST. MORITZ (krátká zastávka v tomto proslulém centru zimních sportů, místa konání dvou zimních olympiád a několika ročníků mistrovství světa v alpském lyžování). Pokračování cesty busem přes JULIERPASS (vysokohorský průsmyk v nadmořské výšce 2284 m.n.m.), a dál nádherným hlubokým údolím do Churu. Večer příjezd na ubytování. Nocleh.
4.den: Ráno po snídani CHUR (jedno z nejstarších sídel ve Švýcarsku se zachovalým historickým centrem, románsko-gotická katedrála), přejezd do města DAVOS (jedna ze švýcarských kolébek zimních sportů, ale také místo konání Světového ekonomického fóra). JAKOBSHORN (2.590 m n. m., možnost výjezdu lanovkou na vrchol s možností turistické vycházky na Jatzhorn 2.682 m n. m. cca 40 min). Odpoledne přejezd přes FLÜELAPASS (sedlo ležící v nadmořské výšce 2.383 m n. m. mezi třítisícovými vrcholy Schwarzhorn a Weisshorn) do UNTER ENGADIN  (malebné údolí řeky Inn).
5.den: Cesta Rakouskem zpět do ČR. Předpokládaný příjezd do ČR v časných ranních hodinách.

 

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ:
Ubytování v Rakousku v horském hotelu, v Itálii a Švýcarsku v hotelech s příslušenstvím a se snídaní.

CENA ZAHRNUJE: Doprava zájezdovým autobusem, poplatky a parkovné, 3x ubytování, 3x snídaně, kompletní
cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.
Cena nezahrnuje:
vstupné na lanovky, zubačky a jízdné vlakem, dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné na vstupy: cca 150,- CHF a 30,- EUR.

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Valašské Meziřičí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov

Jednotlivé termíny

  datum odjezdu datum příjezdu běžná cena    
  13.6.2018 17.6.2018 Původně: 7790 Kč    
 
CK Vsacantour


Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

13.6.2018 17.6.2018 7790 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


bernina expres
Salzburg
Copyright © 2017  VARIETA Travel