Parními vlaky po Rakouských Alpách
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Neopakovatelná směs kouře, páry a oleje u odjezdu parního vlaku vyvolá vzpomínku na staré dobré časy. Výjezdy k jezeru Achensee, na vyhlídkový Schafberg a jízda údolím Zillertal parními vlaky jsou toho potvrzením. Dalším zpestřením je lodní výlet po jezeře Achensee a historická města Rattenberg, Hall in Tirol a Bad Ischl.

 • zájezd pro milovníky parní nostalgie a krásné alpské přírody

 

 

Popis

3denní zájezd s denními přejezdy 
Trasa
 • Kolsassberg
 • Jenbach
 • Pertisau u jezera Achensee
 • Swarovski Wattens
 • Fügen
 • Mayerhofen
 • Rattenberg
 • Hall in Tirol
 • Schafberg
 • Bad Ischl

1. den

Odjezd ráno. Přejezd Bavorskem do Tyrolska. Příjezd údolím Innu do Jenbachu. Historickou parní zubačkou vyrobenou v roce 1889 takřka hodinu trvající výjezd k horskému jezeru Achensee pod masivem Rofan. Malebné jezero leží v nadmořské výšce 929 m n.m., je 9 km dlouhé a 1 km široké. Lodní výlet po jezeře obklopeném horami do lázeňského Pertisau. Odjezd na horskou salaš Gramaialm na krásné louce uprostřed pohoří Karwendel. Po občerstvení návrat do údolí Innu a odjezd na ubytování v hotelu Jägerhof, u hotelu venkovní bazén a krásný výhled do údolí Innu a na protilehlé pohoří Karwendel. Fakultativně večeře. Nocleh. 

2. den

Snídaně. Návštěva křišťálového světa Swarovski s úchvatnou expozicí skla. Odjezd do údolí Zillertal, které je jedno z nejkrásnějších v Tyrolsku. Historickým parním vlakem průjezd údolím z Fügenu do Mayerhofenu, jízda po úzkokolejné trati trvá více než hodinu, v soupravě za parní lokomotivou jsou zapřaženy dobové vagony. Odjezd do Rattenbergu, prohlídka města s mimořádně zachovalým historickým centrem. Možnost výstupu na hradní zříceninu s výhledem na město ležící na řece Inn a obklopené horami. Odjezd do rakouského historického mincovního města Hall in Tirol. Prohlídka starobylého města, ve kterém byly raženy první velké stříbrné mince ve střední Evropě. Návrat do hotelu. Fakultativně večeře. Nocleh. 

3. den

Snídaně. Odjezd do Salcburska. Po příjezdu do oblasti Solné komory průjezd okolo tajuplného jezera Wolfgangsee. Výjezd parní zubačkou po trati postavené v roce 1893 na vyhlídkový vrch Schafberg (1.782 m). Z vrcholu nejkrásnější panoramatický výhled v celé oblasti  na 14 jezer a okolní hory. Sjezd zubačkou zpět k jezeru a odjezd do Bad Ischlu. Krátká prohlídka známých lázní, kde trávil v císařské vile letní měsíce císař  František Josef s celým dvorem. Odjezd do ČR podél krásného jezera Traunsee s mohutnou horou Traunstein. Návrat před půlnocí. 

Minimální výměna na vstupy

79 EUR.
 
cena za osobu se snídaní:   5349 Kč
cena za osobu s polopenzí : 5939 Kč
 
CK INEX


Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

15.9.2018 17.9.2018 5939 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


parní vlak
Copyright © 2017  VARIETA Travel