Madeira
 
Způsob dopravy: ikona_letadlo

8 denní letecký poznávací zájezd Madeira. Zájezd s kombinovanou dopravou minivanem a v malém kolektivu na ostrov nazývaný „plovoucí zahrada Atlantiku“ nebo také „ostrov věčného jara.“ Ostrov nabízí pro svou příznivou subtropickou polohu možnost strávit aktivní dovolenou prakticky po celý rok. Vydejte se s námi na pohodový pobytově - poznávací zájezd s lehkou turistikou, za poznáním zdejší úžasně rozmanité přírody, levád, vavřínových pralesů a hor s úžasnými výhledy na oceán. Neopomeneme také navštívit zdejší hospůdky a restaurace s pestrou nabídkou místních specialit, velkého výběru ryb a vín. 

PROGRAM ZÁJEZDU
1.den: Odlet z Prahy, přílet na Madeiru, transfer do hotelu na ubytování. Nocleh.
2.den: Po snídani odjezd na poloostrov ST. LOURENCO (turistická vycházka nejvýchodnější částí ostrova s nád-
herným výhledem na moře, skalní útesy a sopečné vyvřeliny), BELVEDER (skalní vyhlídka nad divokým pobřežím a rozeklanými skalními útesy), PRAINHA (zastávka nad jedinou přírodní písečnou pláží ostrova), MACHICO (pobřežní městečko se starou pevností, křivolakými uličkami s typickými hospůdkami). Nocleh.
3.den: Po snídani přejezd pod třetí nejvyšší horu Madeiry - PICO DO ARIEIRO (1.810 m n. m. - s nádhernými výhledy na hřebeny nejvyšších hor ostrova. Krátká túra od parkoviště k vyhlídce „Hnízdo káňat“ s dech beroucím pohledem do údolí Fajá), odjezd do vesnice CAMACHA (vesnice známá košíkářskou tradicí, návštěva výrobny a ukázkové prodej-ny), odjezd na MONTE (vysoko nad hlavním městem rozprostřená čtvrť s paláci, vilami, zahradami a parky, které tu vznikaly od 19. stol., kostel Panny Marie, kde je pochován poslední rakouský císař Karel I. Habsburský, možnost vyzkoušet montský tobogán - sjezd v proutěných koších na dřevěných lyžích až do Funchalu). Nocleh.
4.den: Po snídani cesta do středu ostrova - ENCUMEADA (horské sedlo s výhledy na okolní hory), přejezd náhorní plošinou PAÚL DA SERRA (rozsáhlá planina bez stromů v nadmořské výšce 1.500 m n. m.), RABACAL (UNESCO, výchozí místo turistických tras do Parque Natural do Madeira), turistická vycházka k vodopádu RISCO kolem stejnojmenné levády, možno pokračovat k LEVADA 25 FONTES (jedny z nejoblíbenějších tras na Madeiře vedoucí vavřínovým pralesem kolem levád) PORTO MONIZ (město na severozápadním konci ostrova s přírodními mořskými bazény vytvořenými sopečnou činností s možností koupání a ochutnávky místních specialit), SAO VICENTE (městečko přilepené ke strmým horským útesům nedaleko severního pobřeží ostrova. Nedaleko centra zpřístupněná vulkanická jeskyně Grutas de Sao Vicente, vyhloubená v dávné minulosti rozžhavenou lávovou řekou, jehož součástí je interaktivní muzeum vulkanologie). Návrat do Funchalu. Nocleh.
5.den: Po snídani výjezd na Monte (možnost přesunu kabinkovou lanovkou z centra, která vede vysoko nad městem), TROPICKÁ ZAHRADA (Jardim Tropical zahrada osázená subtropickými květinami a dřevinami, které portugalští mořeplavci přiváželi z exotických krajin celého světa), BOTANICKÁ ZAHRADA (na bývalém pozemku anglické podnikatelské rodiny Reidů vzniklá zahrada, zaměřená na pěstování rostlin a květin Makaronésie, Madeiry a Jižní Ameriky, rozšířená o voliéry exotického ptactva), návrat do města, prohlídka FUNCHALU (hlavní město ostrova, katedrála Sé, nádherné městské parky, nábřežní promenáda s rybářskými hospůdkami, pevnost Fortaleza do Pico, jezuitský chrám a kostel sv. Petra, návštěva muzea a výrobny proslulého madeirského vína Madeira). Nocleh.
6.den: Ráno po snídani odjezd na ACHADA DO TEIXEIRA (výchozí bod na cca hodinovou pohodlnou túru k nejvyššímu vrcholu PICO RUIVO (1.862 m n. m., s úchvatnými výhledy na všechny strany ostrova pod vámi), SANTANA (nádherně položené městečko na úpatí hor s malebnými lidovými domky s doškovými střechami), RIBEIRO FRIO (pstruží farma v horách v nitru ostrova, kde můžete v přilehlé restauraci tuto rybu ochutnat), návrat na ubytování. Nocleh.
7.den: Po snídani odjezd na PICO DE BARCELOS (jedna z vyhlídek na město Funchal, jeho přístav a přilehlé pobřeží s útesy), EIRA DO SERRADO (1.006 m n.m. vyhlídkové místo v horách v srdci ostrova. Serrado je jedním z nejkrásnějších míst na Madeiře s nádherným výhledem na okolní hory a na vesnici Curral das Freiras - údolí jeptišek, které leží několik set metrů níže). CURRAL DAS FREIRAS (pověstný „úkryt jeptišek“, které v této divoké a odloučené části ostrova našly v 16. století úkryt před piráty. Dnes obec, zpřístupněna až relativně nedávno dlouhým tunelem, proslulá svými kaštanovými specialitami a likéry). CAMARA DE LOBOS (dnes rybářské městečko, ve kterém přebývali při osídlování Madeiry její objevitelé. Camaru nejvíce proslavil Sir Winston Churchill, který tu trávil dovolenou a maloval zdejší krajinu), CABO GIRAO (strmý mořský útes čnící 580 m nad hladinou oceánu, druhý nejvyšší v Evropě. Na nejvyšším bodě útesu je nově zbudovaná vyhlídka, která svou prosklenou částí podlahy doslova trčí do prostoru s úchvatnými výhledy dolů na oceán). Návrat na ubytování. Nocleh.
8.den: Transfer na letiště, odlet z Madeiry, přílet do Prahy.

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ


Ubytování na Madeiře v historickém centru hlavního města Funchal. Bydlení na jednom místě v hotelu střední kategorie (dvoulůžkové pokoje), součástí noclehů jsou snídaně.

 

CENA ZAHRNUJE: Letecká doprava Praha - Madeira a zpět, letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek, pronájem auta a doprava autem po Madeiře, 7x nocleh, 7x snídaně, průvodce, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje: vstupné do placených objektů a lanovky, připojištění storna zájezdu 200,- Kč, dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.


Doporučené kapesné na vstupy: 60,- EUR
Minimální počet účastníků: 8 osob.
Pořadí výletů může být změněno dle aktuálního počasí.

 

Termín 1.5.-8.5.2020. je v době konání květinového festivalu.

 CK Vsacan

 

  datum odjezdu datum příjezdu cena  
  17.4.2020 24.4.2020 Cena: 27 590,- Kč  
  24.4.2020 1.5.2020 Cena: 27 590,- Kč  
  1.5.2020 8.5.2020 Cena: 29 550,- Kč  
  25.9.2020 2.10.2020 Cena: 27 590,- Kč  


Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

17.4.2020 24.4.2020 27490 Kčobjednat
24.4.2020 1.5.2020 27590 Kčobjednat

květinový festival

1.5.2020 8.5.2020 29590 Kčobjednat
25.9.2020 2.10.2020 27590 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


madeira domky
madeira květena
Copyright © 2017  VARIETA Travel