Pohádkové Bavorské zámky a Mnichov
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

honosné labutí zámky a kosmopolitní srdce Bavorska

MNICHOV - WIESKIRCHE - HOHENSCHWANGAU - NEUSCHWANSTEIN - FÜSSEN - GARMISCH PARTENKIRCHEN - LINDERHOF

1. den

Odjezd z Brna v nočních hodinách.

2. den

Ráno přijedeme do bavorské metropole MNICHOVA. Čeká nás celodenní prohlídka města umění, klobás a proslulého piva. Centrem Mnichova je Mariánské náměstí, Marienplatz, dýchající kosmopolitní atmosférou, překypující životem, co budova, to stavební památka. Chloubou náměstí jsou Nová a Stará radnice spolu s kostelem sv. Petra, nejstarším v celém historickém jádru, a samozřejmě, jen o pár kroků dále, kostel Panny Marie, Frauenklirche, jehož věže zdobí nezaměnitelné zelené kopule. Jsou dominantou města, a to nejen na pohled, ale i na poslech: jejich zvonkohra je jedním velkým radostným poskočením. Budeme mít také individuální volno k návštěvě např. jedné z nejslavnějších světových galerií – Alte Pinakothek s malířským uměním 14. až 18. století včetně takových velikánů jako jsou Gaugin, Monet, Manet anebo můžeme zavítat do Rezidence bavorských králů, kde dnes sídlí muzeum s úžasnou sbírkou egyptského umění a pokladnice s korunovačními klenoty. Ve večerních hodinách odjedeme na ubytování.

 

3. den

Po snídani budeme pokračovat na jih Bavorska do mýtického kraje krále Ludvíka II. Zastavíme u zářivě bílého rokokového kostela WIESKIRCHE (UNESCO). Poté přijedeme do městečka Schwangau, ležící u Alpsee. Nad městem se tyčí zámek HOHENSCHWANGAU. Ludvík II. Bavorský zde trávil své dětství a královské rodině sloužil tento zámek jako letní sídlo. Nenecháme si ujít pohádkový zámek NEUSCHWANSTEIN s úchvatnou polohou nad strží a Labutím jezerem. Zámek byl postaven v 19. století, za vlády kontroverzního krále Ludvíka II. Bavorského. Ten nešetřil na umění a více než panování se věnoval realizaci svých estetických představ a bohémskému životu. Zámek byl jeho vysněným rytířským sídlem. Inspiraci našel v opeřeu Lohengrin od Richarda Wagnera. Netěšil se mu však dlouho, protože krátce před dokončením stavby zemřel. Král ho nechal vybudovat podle plánů divadelního architekta Christiana Janka. Přepychové interiéry a úchvatná podívaná vám budou odměnou za 20 minutový strmý pěší výstup. Ačkoli je zámek ve středověkém stylu, je vybaven centrálním topením, teplou vodou a splachovacími toaletami. Dnes je cílem více než 1,4 milionu turistů ročně. Jeho pompézní exteriérem se inspiroval i Disneyland, který podle něj nechal postavit hrad Šípkové Růženky. Nedaleko zámku se nachází most Marienbrücke, který se klene přes kouzlený vodopád Pollat a z něhož je překrásný pohled na celý zámek. Zavítáme také do malebného historického města FÜSSEN, nad kterým bdí středověký hrad. Po procházce centrem městečka odjedeme na ubytování.

 

4. den

Po snídani navštívíme dějiště olympijských her GARMISCH-PARTENKIRCHENU. Město toho má mnoho co nabídnout, a rovnou dvojnásobně. Obě tyto původně samostatné obce Garmisch a Partenkirchen jsou totiž charakteristické svými překrásnými historickými centry, nádhernou okolní krajinou, spoustou kultury a obzvláště velkou dávkou bavorské srdečnosti. A společně jsou jedničkou mezi německými středisky zimních sportů. Následně zavítáme na rokokový zámek krále Maxmiliána II. a Ludvíka II. LINDERHOF, který je zasazen do krásné francouzské zahrady poseté romantickými stavbami. Zámek je plný neskutečných pokladů v podobě fresek plných mýtů. Zajímavostí je, že Linderhof je jedinou stavbou, kterou Ludvík II. dokončil. Možná také proto byl jeho nejoblíbenější rezidencí až do jeho tragické smrti v r. 1886. V odpoledních hodinách se vydáme na cestu do ČR. Příjezd do Brna v nočních hodinách.

 

Cena  FIRST MINUTE do 31.12.17   4671 Kč 

cena od 1.1.2018                                5190 Kč

 

cena zahrnuje:

dopravu lux. autobusem, 2× ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 2× snídani, služby průvodce, pojištění CK.

Cena nezahrnuje

vstupy do navštívených objektů – doporučená částka cca 60 €.

Příplatky

1lůžkový pokoj – 2 790 Kč, 2× večeře – 1 590 Kč (min. počet osob 15), cestovní pojištění Uniqa.

 

nást.místa: 

bez příplatku: Tišnov, Kuřim, Vel.Meziříčí, Velká Bíteš

+ 200 Kč  Vyškov,Blansko

+ 300 Kč Olomouc, Prostějov, Vyškov, Boskovice,Kroměříž,Zlín,Uh.Hrad.,Hodonín, Břeclav, Žďár n.sáz.

+ 400 Kč Lipník n.B.,Hranice, N.Jičín, příbor, F.Místek, Ostrava

CK ČSAD Tišnov

 

Nezávazná objednávka


Mnichov
Mnichov
zámek ludv.bavor.
zámek Linderhof
Copyright © 2017  VARIETA Travel