slunná Kalábrie od Jónského moře
 
Způsob dopravy:

SELLIA MARINA-CAPO RIZZUTO-SERRA SAN BRUNO-STILO-SOVERATO-VALLI CUPE - CROPANI - LE CASTELLA- CAPO COLONNA - LIPARSKÉ OSTROVY

pobytově poznávací zájezd s polopenzí a ubytování na jednom místě ve 4* rezortu BORGO degli Ulivi

 

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy a Brna do Kalábrie, přílet do Lamezia Terme a transfer na ubytování do letoviska Sellia Marina. Ubytování ve 4* Villaggiu Borgo degli Ulivi přímo u Jónského pobřeží s krásnou širokou písečnou pláží.

2. den

Dopoledne odpočinek, koupání. Odpoledne výlet do přírodní mořské rezervace Capo Rizzuto s nedotčeným pobřežím a jedinečným mořským světem. Zde absolvujeme projížďku lodí se skleněným dnem, během které budeme moci pozorovat zdejší podmořský svět a určitě nás okouzlí i krásné výhledy na Aragonskou pevnost, která vévodí této části pobřeží.

3. den:

Pobyt u Jónského moře, odpočinek, koupání. Určitě nevynecháme i každodenní hodinu výuky jógy se zdejší cvičitelkou, která je zahrnuta v ceně pobytu.

4. den:

Celodenní výlet, během kterého projedeme část jónského pobřeží a podíváme se do vnitrozemí, kde navštívíme horské městečko Serra San Bruno vyhlášené svým klášterem řádu Kartuziánů i nádhernými okolními lesy, které v létě poskytují osvěžující prostředí. Po prohlídce kláštera navštívíme staré byzantské město Stilo, sídlo bohaté na umění a památky, mezi nimiž vyniká byzantský kostel La Cattolica vystavěný na skále nad městem. Díky stavební dokonalosti, kdy antické sloupy podpírají pět kopulí, patří Cattolica k nejkrásnějším byzantským stavbám vůbec. Po poledni zastávka v přímořském letovisku Soverato Marina s krásnou pláží a množstvím obchůdků, kaváren i typických rybářských restaurací. Volno na oběd, nákupy, posezení a procházky. Na závěr výletu přejedeme do oblasti Caminia s působivým skalnatým pobřežím ukrývajícím malé i větší pláže a po vyhlídce na pobřeží sjedeme k jedné z pláží a budeme moci se vykoupat.

5. den:

Pobyt u Jónského moře, odpočinek, koupání. Fakultativně půldenní výlet do hor zvedajících se nedaleko od pobřeží a návštěva údolí Valli Cupe, které je považováno za jednu z nejvýznamnějších přírodních oblastí celé Kalábrie. Okouzlí nás svou panenskou přírodou, nádhernými vodopády, kaňony a soutěskami i vyhlídkami, které berou dech. Dále pokračujeme návštěvou kulturního a uměleckého centra Cropani, jehož katedrála představuje jednu z nejvýznamnějších stavitelských děl v Kalábrii.

6. den:

Půldenní výlet do jedné z nejkrásnějších oblastí jónského pobřeží do Přírodní mořské rezervace Capo Rizzuto, která se rozkládá v délce 40km podél pobřeží. Prohlídka letoviska Le Castella pojmenovaného podle významného aragonského hradu z 16. stol., který se tyčí na ostrůvku odděleném od pevniny jen za rozbouřeného moře. Díky svým žlutavozlatým plážím a malebnému výhledu na pevnost se kdysi malá rybářská obec mění v Mekku turistů. Prohlídka hradu/pevnosti. Odpoledne přesun na nejvýchonější výběžek Kalábrie, na posvátný Mys Capo Colonna pojmenovaný podle jediného zachovaného sloupu z chrámu bohyně Héry, posvátného místa Starověkého Řecka. Velice působivý je i blízký kostel středověkého původu Madony z Capo Colonna tyčící se na útesu vysoko nad mořem.

7. den:

Pobyt u Jónského moře, odpočinek, koupání. Fakultativně celodenní výlet na Liparské ostrovy. Brzy ráno odjezd autobusem do přístavu Vibo Valentia a odjezd lodí na tři sopečné ostrovy Lipari, Vulcano a Stromboli. Na ostrově Vulcano můžeme využít léčivých koupelí v sirném bahenním jezírku nebo si odpočinout a vykoupat se na plážích z černého sopečného písku. Na ostrově Lipari lze absolvovat prohlídku historického města Lipari, posedět si v malebných restauracích nebo navštívit muzeum Liparských ostrovů. Na závěr připlujeme k ostrovu Stromboli, kde budeme moci pozorovat lávová pole, opakující se výbuchy i absolvovat krátkou procházku vesničkou plnou obchůdků a restaurací. Užijeme si i koupání. K večeru návrat lodí zpět do Vibo Valentia a odjezd na ubytování. Výlet se koná jen za příznivých povětrnostních podmínek a platí se na místě.

8. den:

Transfer na letiště a odlet zpět do Brna a do Prahy.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• leteckou přepravu tam a zpět
• letištní taxy
• 7x ubytování ve 4* rezortu
• 7x polopenzi
• výlety dle programu
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj (dvoulůžkový pokoj pro 1 osobu) 6.300 Kč
• fakultativní výlet na Liparské ostrovy (min 10 osob) 75 EUR
• fakultativní výlet Valli Cupe (min. 10 osob) 15 EUR
Slevy:
• 3. a 4. osoba na přistýlce -2.000 Kč
• 1. dítě do 13 let na přistýlce -5.000 Kč

 

11.6.-18.6.2019    16990Kč

18.6.-25.6.2019     17990 Kč

25.6.-2.7.2019       18990 Kč

CK EMMA

 

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

11.6.2019 18.6.2019 16990 Kčobjednat
18.6.2019 25.6.2019 17990 Kčobjednat
25.6.2019 2.7.2019 18990 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel