Liparské ostrovy
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Pompeje- Vulcano-Stromboli-Panarea-Lipary-Taormína....

Program zájezdu

1. den (čt): Odpoledne odjezd z ČR, noční přejezd přes Rakousko do Itálie.
2. den (pá): Odpoledne prohlídka POMPEJĺ - města, které před téměř 2000 lety pohřbila 7metrová vrstva popela a pemzy po výbuchu Vesuvu. Alternativně možno navštívit Herculaneum či Vesuv. Nocleh v oblasti Pompejí.
3. den (so): Průjezd jižní částí Itálie s překrásnou přírodou Kalábrie, odpoledne přejezd na Sicílii do Milazza. Zde autobus zůstává a vy se se zavazadly přesunete na trajekt na ostrov Vulcano (plavba cca 1,5 hod., předpokládané připlutí kolem 20. hod.). V přístavu vás bude čekat minibus, který vás doveze do apartmánů Vulcano Blu.
4. den (ne): Dopoledne seznámení s městečkem Vulcano. Odpoledne výstup k vyhaslému kráteru VULCANELLO a návštěva ÚDOLĺ PŘĺŠER. Pro všechny dny na ostrově Vulcano platí možnost relaxace u moře, v geotermálních lázních (2 hod. od cca 12 EUR - dle sezóny), léčebné koupele v sirném jezírku.
5. den (po): Ráno výstup na GRAN CRATERE, budete odměněni fantastickým panoramatickým výhledem na celé souostroví, pozorování sopečných fumarol s unikajícími párami, ráj pro geology.
6. den (út): Pro zájemce velký lodní výlet na ostrovy PANAREA a STROMBOLI s možností pozorování sopečných erupcí z lodi nebo pěší výstup nad Cestu ohně či až na vrchol Stromboli (loď cca 38 EUR, výstup na vrchol s akreditovaným průvodcem + cca 28 EUR).
7. den (st): Pobyt u moře, pro zájemce krátký výlet lodí kolem ostrova VULCANO (s úplným obeplutím ostrova, koupáním a návštěvou Koňské jeskyně, cca 12 EUR), pro zájemce plavba na kajaku kolem pobřeží cca 37 EUR.
8. den (čt): Pobyt u moře, léčebné koupele, pro zájemce lodní výlet s koupáním kolem pobřeží ostrova LIPARI a na zelenou perlu souostroví SALINU (cca 27 EUR).
9. den (pá): Pro zájemce lodní výlet do hlavního města souostroví - LIPARI - s prohlídkou katedrály a archeologického muzea, možnost nákupů (cca 12 EUR).
10. den (so): Ráno předání ubytovacích kapacit a odjezd z Vulcana (plavba cca 1,5 hod.), trajektem na Sicílii, návštěva sicilské perly TAORMINY, noční přejezd do Piombina.
11. den (ne): Fakultativní celodenní výlet na ostrov ELBA - prohlídka městečka PORTOFERRAIO, návštěva Napoleonova muzea, koupání (cca 35 EUR). Večer odjezd směr ČR.
12. den (po): V odpoledních hodinách návrat do ČR.

Ubytování

BILO typ A (základní cena) - apartmán pro 4 osoby s kuchyňkou na terase: 2 oddělené ložnice (1 s manželskou postelí, 1 se dvěma oddělenými lůžky), sociální zařízení.

MONO (za příplatek) - apartmán pro 2-3 osoby: 1 ložnice (manželská postel + 1 lůžko), kuchyňka, sociální zařízení, terasa.

Cena zahrnuje

  • zpáteční trajekty na ostrov Vulcano
  • průvodce
  • kyvadlovou dopravu minibusy mezi apartmánovým komplexem, centrem městečka a hlavními plážemi
  • 7x ubytování na ostrově Vulcano v apartmánech
  • dopravu klimatizovaným autobusem
  • 1x tranzitní ubytování v Pompejích

Fakultativně

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 420 Kč)
  • ubytování v apartmánu MONO (příplatek je za osobu) - v červnovém termínu (příplatek: 2000 Kč)
  • ubytování v apartmánu MONO (příplatek je za osobu) - v červencovém termínu (příplatek: 3000 Kč)

CK CROCUS MAYER

Nezávazná objednávka


Stromboli
Copyright © 2017  VARIETA Travel