DEN D - oslavy 75. výročí vylodění v Normandii
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

zájezd pro rok 2019 vyprodán

1. den:

Odjezd z ČR.
 • 2. den:
  Rouen - prohlídka historického centra města, kterému vévodí velkolepá gotická katedrála, která byla námětem pro celý cyklus Monetových obrazů. Centrum Rouenu je tvořeno hrázděnými domy, mezi kterými vyniká impozantní pozdě gotický parlament, ale také hodinová věž s orlojem. Uvidíte také náměstí Vieux Marché, kde byla roku 1431 upálena hrdinka boje proti Angličanům Jana z Arcu . Nocleh
 • 3. den:
  Cesta po Dolní Normandii: Arromanches, kde spojenci vybudovali umělý přístav Mulberry - místo hlavních oslav 70.výročí invaze. Německá baterie des Longues s kanóny Škoda. V Colleville návštěva amerického památníku nad plážemi Omaha. Na dest tisíc bílých křížů kontrastujese zelení trávníku nad pláží Omaha, místem nejurputnějších bojů během dne „D“. Cesta poinvazních místech Vás zavede i Pointe du Hoc, kde strmé srázy k vyklizenému postavení zdolaliUS Rangers. Nocleh.
 • 4. den:
  Zázrak středověkého stavitelství, klášter Mont St.Michel, který je za přílivu obklopen mořskou vodou. Přejezd do St.Mére Église (parašutista na kostelní věži), zastávka u německého hřbitova v La Cambe, kde s téměr dvěma desítkami tisíc spolubojovníků je pochován i Michael Wittmann, tankové eso LSAH. Po přejezdu kolem Caen zamíříme k Pegasus Bridge, místo prvního výsadku Britů (kluzáky Horsa majora Howarda, je zde první osvobozený dům ve Francii). V blízkém Ranville je hřbitov britských vojáků, obranná baterie v Merville. Nocleh.
 • 5. den:
  Paříž, uvidíte nejzajímavější památky této metropole. Vystoupíte u Eiffelovy věže a budete mít volno na její návštěvu. Poté procházka s průvodcem povede po Martových polích, kolem vojenské akademie, Invalidovny s hrobkou císaře Napoleona na náměstí Concorde a přes zahrady Tuilleries k Louvre. Zde osobní volno, v rámci kterého budete moci navštívit to co vás nejvíce zajímá např. Louvre, Latinskou čtvrť, katedrálu Notre Dame či Champs Elysées. Večerní (fakultativně) plavba lodí po Seině umožní si dobře a v pohodlí prohlédnout večerní Paříž.
 • 6. den:
  Návrat do ČR

 

First minute do 30.9.2018

KódTurnusTermínPokoj 1/3  infoPokoj 1/2 infoDoprava
932 1 3.6.2019 - 8.6.2019 6 632 Kč 7 462 Kč Doprava autokarem

 

Cena zájezdu zahrnuje:

 • 3x ubytování v hotelu**/***, dopravu moderním klimatizovaným autokarem, průvodce, pojištění CK, DPH.

Cena zájezdu nezahrnuje:

 • vstupy a místní taxy, 3x snídaně 890 Kč

Doprava autokarem - odjezdová místa

Bez příplatku: Brno, Jihlava-Pávov, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov
Příplatek 100 Kč: Olomouc, Prostějov, Vyškov
Příplatek 200 Kč: Ostrava, Frýdek – Místek, Kopřivnice, Nový Jičín, Hranice, Lipník nad Bečvou, Přerov
Příplatek 300 Kč: Opava, Zlín, Uherské Hradiště, Žďár n/S, Hradec Králové, Pardubice

CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa podle počtu osob (bez příplatku min. 8 osob / příplatková místa min. 15 osob). V případě malého zájmu bude svoz proveden linkovými autokary nebo jinými spoji.

CK WISNAR

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Zájezd k 75. výročí vylodění ke Dni D v Normandii. Zastávka na všech vyloďovacích plážích, prohlídka baterií Atlantického valu, tankové muzeum v Saumuru, vojenské muzeum v Invalidovně…

31.5.-9.6.2019      zájezd vyprodán

 

 

Program zájezdu:

 

1. den: průjezd ČR po trase Olomouc – Svitavy – Pardubice – Praha – Plzeň – Rozvadov. Nocleh u hranic.

 

2. den: prohlídka muzea automobilové a vojenské techniky v Sinsheimu. Přejezd na prohlídku tvrze Maginotovy linie. Nocleh v Metách.

 

3. den: přejezd do Saumuru, prohlídka  jednoho z největších světových tankových muzeí. Nocleh na okraji Le Mans.

 

4. den: zastávka na kanadském a polském vojenském hřbitově poblíž Falaise, prohlídka baterie Merville a mostu Pegasus Bridge s muzeem britských výsadkářů. Nocleh.

 

5. den: odjezd na poloostrov Cotentin – prohlídka baterií Atlantického valu Azeville a Crisbeck, pak přejezd na pláž Utah s muzeem a v obci Catz prohlídka nového muzea „Normandy tank museum“ a nakonec zastávka na německém hřbitově La Cambe. Nocleh.

 

6. den: prohlídka výsadkářského muzea (82. a 101. US výsadková divize) v St. Mere Eglise, pak u pláže Omaha  prohlídka muzea Memorial Omaha Beach,  zastávka na největším americkém hřbitově v Normandii v Colleville a na Pointe du Hoc. Nocleh.

 

7. den: přejezd k Longues s německou baterii i se zachovalými kanóny, ve vedlejším Port en Bessin návštěva muzea, které shromažďuje zbraně včetně obrněné techniky vytažené z moře. V Bayeux prohlídka zdejšího muzea bitvy o Normandii a nakonec zastávka na zdejším ústředním britském vojenském hřbitově. Nocleh.

 

8. den: v Arromanches prohlídka muzea vylodění, pak s postupnými zastávkami kolem vyloďovacích pláží Gold a Juno přejedeme k pláži Sword, kde si prohlédneme muzeum umístěné ve věži řízení palby Riva Bella. Na nocleh přejedeme k Paříži.

 

9. den: příjezd do Paříže – prohlídka vojenského muzea v Invalidovně nebo námořního muzea nebo jiného dle výběru, pak individuální prohlídka centra Paříže. Jízda přes noc do ČR po trase Saarbrücken – Rozvadov.

 

10. den: ranní a dopolední průjezd ČR po trase Plzeň – Praha – Pardubice – Svitavy – Olomouc.

 

Program je rámcový, pořadí navštívených muzeí se může změnit. 

 

 

Ubytování: 7x Francie, 1x ČR - 4x dvoulůžkové pokoje se sprchou a WC, 4x mobilhome (3 ložnice).

se sprchou a WC. 

 

Stravování: bez stravy. 

 

Základní cena: 16 990 Kč / osoba ve dvoulůžkovém pokoji.

 

Příplatek za jednolůžkový pokoj: 5 100 Kč (na vyžádání).

 

Cena zahrnuje: dopravu autobusem, 8x nocleh, vstupné uvedené v podrobném programu (16 muzeí v ceně 140 €), cestovní pojištění, průvodce, zákonné pojištění CK.

CK Praděd


 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Tento 5 ti denní zájezd je věnovaný pouze oslavě 75.výročí vylodění spojeneckých vojsk v Normandii.

 

4.6. - 8.6.2019    vyprodáno!!!!

Den D je výraz užívaný v anglické vojenské řeči pro den, kdy začíná válečný útok či operace. Tento krycí název měl také původ v tom, že z anglického originálu znamená zkratka D-Day (day of deliverance) – den osvobození.

Detailní plány velkých vojenských operací jsou sestaveny dlouho před určením data konání. Rozkazy jsou tedy dávány tak, aby dodržovaly den D a hodinu H plus nebo minus pár dnů, hodin nebo minut. V určitý čas je vydán další rozkaz, který stanovuje aktuální den a hodinu. Pokud je užit s čísly, nebo se znaky „+“ a „?“, označuje čas před nebo po určité akci. „H?3“ tedy znamená 3 hodiny před Hodinou H, „D+3“ znamená 3 dny po Dnu D.

Úplně první využití těchto výrazů v armádě USA je zřejmě datováno do 1. světové války. Jeden rozkaz z 7. září 1918 zněl „První armáda zaútočí v hodinu H a den D na výběžek St. Mihiel.“

Zatím nejznámějším Dnem D je 6. červen 1944 – den, kdy započala bitva o Normandii (operace Overlord), zahajující osvobození západní Evropy Spojenci. Invaze byla nejdříve plánována na 5. června 1944, ale nepřízeň počasí zapříčinila odklad. Vrchní velitel spojeneckých sil generál Dwight D. Eisenhower odložil vylodění na 6. červen a toto datum je nyní známo jako „Den D“.

(TourOperátor: Jana Koderová - CK Levante)

 

Ubytování: hotel

 

hotel F1 Caen
dvoulůžkové ložnice

 

Stravování: vlastní

 

Vzhledem k časové náročnosti oslav předpokládáme spíše stravování individuální v rámci návštěvy oslav

 

Doprava: autokarem

 

doprava klimatizovaným mikrobusem - minimální počet klientů nutný pro realizaci zájezdu = 6

 

Program zájezdu

1. den: odjezd z ČR ve večerních hodinách, noční přejezd přes Německo do Francie
2. den: Arromanches-les-Bains – museum vylodění s přístavem Mulberry + případně kino 360°; Bayeux museum bitvy o Normandii, anglický hřbitov, katedrála. 70 m tapiserie z 11.stol v museu tapiserií
3. den: Pláž Utah – památník na St. Marie du Mont, museum Airborne. parašutista na věži v St, Mére – Englise; německá Batterie d´Azeville s museem
4. den: Colleville sur Mer- americký hřbitov 10 000 hrobů, Pláž Omaha monument a museun v St,Laurent a také při výjezdu od pláže ve Vierville sur Mer a Baterie a památník Rangers na Pointe du Hoc. Večer odjezd do ČR
5. den: Návrat v ranních hodinách

 

Cena  8690 Kč zahrnuje

 • doprava klimatizovaným mikrobusem
 • průvodce
 • 2x ubytování - dvoulůžkové pokoje

Cena nezahrnuje

 • předpokládané vstupné cca 50€

CK DUBI tour

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Po stopách druhé světové války ve Francii

 

Speciální tématický zájezd pro milovníky vojenské historie s odborným průvodcem. Příležitost zúčastnit se oslav 75. výročí vylodění v Normandii přímo na místech zapsaných do světových dějin!

 

Termín | 4.–10. června 2019    vyprodáno !!!!


Cena | 9 980 Kč | příplatek za jednolůžkový pokoj 2 980 Kč

 

1. den: Odjezd z Brna ve 4.45 přes Prahu, Plzeň a Německo do Francie, nocleh u Paříže. Zastávka v německém Sinsheimu, prohlídka technického muzea, které mimo jiné vystavuje jako jediné na světě dvě nadzvuková letadla TU-144 a Concorde. Přejezd do Francie, nocleh v oblasti Verdunu. 

 

2. den: Po snídani odjezd k severnímu pobřeží Normandie k nejstaršímu francouzskému lázeňskému městu Dieppe, kde 19. 8. 1942 uskutečnily kanadské a britské jednotky operaci Jubilée

 

zdokumentovanou v muzeu Mémorial du 19 aout 1942. Zkušenosti z akce byly využity při přípravě vylodění v Normandii v červnu 1944. Pokračování přes přístav Le Havre v ústí Seiny do kanálu La Manche, přes most Pont de Normandie do Honfleur, oblíbeného místa malířů a spisovatelů. Procházka přístavem se stopami slavné námořní minulosti. Nocleh v Honfleur. 

 

3.-5. den: Dny prožijeme ve vzpomínkách na červen roku 1944. Atmosféru oslav 75. výročí vylodění si

 

 

užijeme dle aktuálního programu oslav v jednotlivých autentických místech, při prohlídce dobových vojenských táborů, vojenské techniky a zbraní. Budeme potkávat členy vojenských klubů v dobových uniformách i občany v dobovém oblečení. Navštívíme německou pobřežní dělostřeleckou baterii Merville, zastavíme se u legendárního Pegasus Bridges možností prohlídky muzea britských výsadkářů, prohlédneme si německé stanoviště Site Hillman

 

 

Colleville-Montgomery a půjdeme i do Muzea vylodění 4. komanda v Ouistreham. Nevynecháme Arromanches se zbytky umělého přístavu a Muzeem vylodění. V Port-en-Bessin si prohlédneme muzeum vystavující vozidla a materiál utopený při invazi a vylovený z moře. Projdeme se terénem německé pobřežní baterie na Pointe-du-Hoc dobyté americkými rangers. Na americkém vojenském hřbitově nad pláží Omaha v Colleville-sur-Mer se pokloníme padlým vojákům. Na

 

 

poloostrově Cotentin se zastavíme v městečku Sainte-Mere-Eglise a Saint-Côme-du-Mont, se dvěma muzei Dead Man´s Corner a D-Day Experience.

 

 

6. den: Brzy ráno odjezd do Paříže. Bezpečnostní pauza autokaru 9 hodin. Průvodce nabídne možnosti individuálního i společného programu, například individuální prohlídka Invalidovny – největšího vojenského muzea na světě s hrobkou Napoleona. Pro zájemce fakultativní večeře a po ní plavba lodí po Seině. Po 22. hodině odjezd zpět do Česka. 

 

7. den: Návrat přes Prahu do Brna odpoledne

 

Cena zahrnuje | dopravu autokarem, 5 noclehů v hotelu (4x Premiere Classe, 1x F1), 5 kontinentálních snídaní, služby průvodce CK a odborného průvodce, pojištění CK.

 

Cena nezahrnuje | vstupné (bez pařížských muzeí a plavby lodí cca 65 €), stravování, cestovní pojištění.

Fakultativně | 4 společné večeře od 3. dne (zajistí průvodce na místě, celkem cca 45 €).

Poznámky | min. počet 35 účastníků. Pořadí navštívených muzeí a lokalit bude upřesněno na místě v návaznosti na průběh oficiálních oslav a dle bezpečnostních opatření.

Nástupní místa v ceně | Brno | Velké Meziříčí (dálnice) | Jihlava (dálnice) | Praha | Plzeň
Nástupní místa za příplatek 300 Kč | Přerov | Kroměříž | Zlín | Olomouc | Prostějov | Vyškov

CK ČEBUS

 

 

Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel