DEN D - oslavy 75. výročí vylodění v Normandii
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

zájezd pro rok 2019 vyprodán

1. den:

Odjezd z ČR.
 • 2. den:
  Rouen - prohlídka historického centra města, kterému vévodí velkolepá gotická katedrála, která byla námětem pro celý cyklus Monetových obrazů. Centrum Rouenu je tvořeno hrázděnými domy, mezi kterými vyniká impozantní pozdě gotický parlament, ale také hodinová věž s orlojem. Uvidíte také náměstí Vieux Marché, kde byla roku 1431 upálena hrdinka boje proti Angličanům Jana z Arcu . Nocleh
 • 3. den:
  Cesta po Dolní Normandii: Arromanches, kde spojenci vybudovali umělý přístav Mulberry - místo hlavních oslav 70.výročí invaze. Německá baterie des Longues s kanóny Škoda. V Colleville návštěva amerického památníku nad plážemi Omaha. Na dest tisíc bílých křížů kontrastujese zelení trávníku nad pláží Omaha, místem nejurputnějších bojů během dne „D“. Cesta poinvazních místech Vás zavede i Pointe du Hoc, kde strmé srázy k vyklizenému postavení zdolaliUS Rangers. Nocleh.
 • 4. den:
  Zázrak středověkého stavitelství, klášter Mont St.Michel, který je za přílivu obklopen mořskou vodou. Přejezd do St.Mére Église (parašutista na kostelní věži), zastávka u německého hřbitova v La Cambe, kde s téměr dvěma desítkami tisíc spolubojovníků je pochován i Michael Wittmann, tankové eso LSAH. Po přejezdu kolem Caen zamíříme k Pegasus Bridge, místo prvního výsadku Britů (kluzáky Horsa majora Howarda, je zde první osvobozený dům ve Francii). V blízkém Ranville je hřbitov britských vojáků, obranná baterie v Merville. Nocleh.
 • 5. den:
  Paříž, uvidíte nejzajímavější památky této metropole. Vystoupíte u Eiffelovy věže a budete mít volno na její návštěvu. Poté procházka s průvodcem povede po Martových polích, kolem vojenské akademie, Invalidovny s hrobkou císaře Napoleona na náměstí Concorde a přes zahrady Tuilleries k Louvre. Zde osobní volno, v rámci kterého budete moci navštívit to co vás nejvíce zajímá např. Louvre, Latinskou čtvrť, katedrálu Notre Dame či Champs Elysées. Večerní (fakultativně) plavba lodí po Seině umožní si dobře a v pohodlí prohlédnout večerní Paříž.
 • 6. den:
  Návrat do ČR

 

First minute do 30.9.2018

KódTurnusTermínPokoj 1/3  infoPokoj 1/2 infoDoprava
932 1 3.6.2019 - 8.6.2019 6 632 Kč 7 462 Kč Doprava autokarem

 

Cena zájezdu zahrnuje:

 • 3x ubytování v hotelu**/***, dopravu moderním klimatizovaným autokarem, průvodce, pojištění CK, DPH.

Cena zájezdu nezahrnuje:

 • vstupy a místní taxy, 3x snídaně 890 Kč

Doprava autokarem - odjezdová místa

Bez příplatku: Brno, Jihlava-Pávov, Humpolec, Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov
Příplatek 100 Kč: Olomouc, Prostějov, Vyškov
Příplatek 200 Kč: Ostrava, Frýdek – Místek, Kopřivnice, Nový Jičín, Hranice, Lipník nad Bečvou, Přerov
Příplatek 300 Kč: Opava, Zlín, Uherské Hradiště, Žďár n/S, Hradec Králové, Pardubice

CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa podle počtu osob (bez příplatku min. 8 osob / příplatková místa min. 15 osob). V případě malého zájmu bude svoz proveden linkovými autokary nebo jinými spoji.

CK WISNAR

Nezávazná objednávka


Copyright © 2017  VARIETA Travel