Jižní Morava aneb Bobule 3
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Jižní Morava- aneb BOBULE 3

Znojmo • Slup • Mikulov • Lednice • Valtice • Mikulčice • Plže • Strážnice • Čejkovice

Program zájezdu

1. den:

Ráno odjezd z Prahy, Jihlavy a Brna do Znojma. Okolo poledne příjezd do Znojma a procházka historickým centrem města s městskou památkovou rezervací - úzké uličky s historickými domy, Radniční věž, kostel sv. Mikuláše, Svatováclavská kaple, rotunda sv. Kateřiny i Znojemský hrad s krásnými výhledy do údolí řeky Dyje. Po prohlídce města odjezd do Slupi, návštěva pozoruhodné renesanční stavby vodního mlýna, který je stále funkční a byl vyhlášen národní kulturní památkou. Po prohlídce mlýna odjezd do Mikulova, jihomoravského pohraničního města s pohádkovou atmosférou historického centra s měšťanskými domy a zámkem i krásného okolí, kterému vévodí Svatý kopeček a Kozí Hrádek. Procházka centrem města, možnost výstupu po křížové cestě na Svatý kopeček. Večer odjezd do Valtic na ubytování. Fakultativně večerní posezení ve vinném sklepě s ochutnávkami vína a občerstvením.

2. den

Po snídani odjezd na celodenní prohlídku Lednicko-valtického areálu, zapsaného od roku 1996 do seznamu UNESCO. Odjezd do Lednice k jednomu z našich nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších zámků. Prohlídka zámku, možnost prohlídky unikátního skleníku a poté odjezd na lodičkách po kanále v zámeckém parku k Janovu hradu, romantické stavbě využívané jako lovecký zámeček. Odsud procházka zámeckým parkem k Minaretu, nejpozoruhodnější stavbě zámeckého parku s maurskou architekturou, která u nás nemá obdoby. Odpoledne okruh autobusem se zastávkami u dalších romantických staveb vystavěných k ozdobě Lichtenštejnského panství - Apollonův chrám, Dianin chrám, Hraniční zámek aj. Okruh zakončíme ve Valticích s možností návštěvy zámku, zámeckých sklepů anebo Salonu vín - degustační expozice umístěné ve sklepních prostorách zámku, kde můžete ochutnat 100 nejlepších vín z Čech a Moravy, které jsou každoročně vybírány. Je možno si vybrat z několika degustačních programů - buď tzv. volné degustace nebo několika druhů degustací řízených sommelierem. Večer návrat na ubytování.

3. den:

Po snídani odjezd do Mikulčic a návštěva nejrozsáhlejšího slovanského archeologického naleziště v ČR - Slovanského hradiště.Jedná se o pozůstatky velkomoravského hradu z 8. a 9. století, významného místa počátků naší státnosti a možného působení sv. Cyrila a Metoděje. Po prohlídce areálu přejezd do Petrova a procházka památkovou rezervací lidové architektury - areálem 80 barokních vinných sklepů Plže budovaných od 15. století. Po prohlídce a určitě i ochutnávce od místních vinařů přejedeme do Čejkovic. Návštěva bylinkového ráje Sonnentor s možností exkurze ve výrobně čajů, kde nám odhalí tajemství sáčku čaje od pěstování bylin až po šálek čaje. Poté návštěva Templářských sklepů vybudovaných templáři již ve 13. století. Po prohlídce rozsáhlého sklepního areálu s možností degustace odjezd a návrat do Brna, Jihlavy a Prahy.

Cena zahrnuje

dopravu klimatizovaným autobusem
• 2x ubytování ve 3* hotelu se snídaní
• služby průvodce

 

 

Příplatky

Večerní posezení ve vinném sklepě s ochutnávkou vín a občerstvením 350 Kč
• Jednolůžkový pokoj 1.200 Kč
Slevy:
• 3.osoba na přistýlce - 400 Kč

 

 

CK EMMA IČO 44041918

 Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

8.6.2018 10.6.2018 3211 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


zámek Lednice
Copyright © 2017  VARIETA Travel