Krásy Provence na kole
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Hy?res - Toulon - Port Grimaud - Verdon - St. Tropez - Porquerolles - Cassis

 
Ubytování
Ubytování v kempu na poloostrově Giens v Provence (Camping Iles d´Or). Hvězdicový zájezd - ubytování celou dobu na jednom místě (400 m od moře).
Stravování
Vlastní.
 
Program
1. den: odjezd z ČR odpoledne.

2. den: odpoledne příjezd do Giens, v podvečer orientační vyjížďka po poloostrově (10 km). Nocleh.

3. den: dopoledne vyjížďka po cyklostezce do přístavního města Toulon, prohlídka přístavu a historického centra města s provensálskými trhy. Možnost výjezdu na kole nebo lanovkou na vrchol Mont Faron (584m n. m.) s opakovatelnými
výhledy na město a přístav. Ve městě na městské pláže nebo cestou zpět možnost koupání. Nocleh (trasa cca 60 km + 15 km Mont Faron).

4. den: dopoledne odjezd po cyklostezce při pobřeží do „kamenného městečka“ Bormes les Mimosas, kde na vás dýchne vůně Provence z rozkvetlých mimóz a buganvilií. V úzkých uličkách městečka s malebnými krámky a kavárničkami
budete mít možnost se na chvíli přenést do období středověku. Z městečka se můžete vrátit zpět (celkem cca 45 km), nebo pokračovat na pobřeží k pevnosti Bregançon, vedle níž má své letní sídlo francouzský prezident. Cestou zpět je možné se vykoupat a dále pokračovat maurskou cyklostezkou mezi vinicemi a olivovými háji kolem malebných vinařství-chateau (celkem cca 65 km). V podvečer výlet autobusem do městečka Grimaud, z jehož zříceniny na kopci se otvírá úchvatný výhled na záliv St. Tropez. Poté přejezd do Port Grimaud – francouzských Benátek, jehož dopravní síť tvoří převážně kanály s kotvícími loďkami. Večerní návštěva osvětleného St.Tropez – procházka městem po přístavu, kolem četnické stanice, známé z filmů, až k citadele. Nocleh.

5. den: dopoledne volno, možnost návštěvy tradičního provensálského trhu v Giens s pestrou nabídkou místních produktů jako jsou olivy, tapenády, čerstvé ryby a plody moře, víno i ovoce. Odpoledne možnost vyjížďky do blízkého městečka Hyéres, výšlap ke kostelu panny Marie Útěšné s výhledem na poloostrov Giens a celé městečko. Návštěva zahrad Svaté Kláry s bohatou sbírkou místní i exotické flóry. Procházka pro náměstí Place Masillon a posezení na zahrádce jedné z mnoha příjemných kavárniček (trasa cca 20 km). Pokud byste si chtěli od kola odpočinout, můžete jet autobusem na prohlídku tradiční vinařské farmy Chateau l´Aumerade, která dodávala víno na stůl Jindřicha IV. Navarrského již v 16. století, zde možnost ochutnávky a nákupu tradičního a kvalitního vína. Po cestě zpět zastávka v Hyéres a prohlídka města. Nocleh.

6. den: celodenní výlet do jednoho z nejhlubších evropských kaňonů - kaňonu Verdon. Po cestě možnost návštěvy parfumérie v Grasse – prohlídka muzea a výklad technologie výroby parfémů, možnost nákupu výrobků za výhodné ceny. Přejezd do kaňonu, kde Vás čeká malebná vyhlídková jízda po jeho levém břehu, most přes říčku Artuby vysoký 180 m, kouzelné vyhlídky a tunely. Kaňon, jehož strmé stěny jsou v nejužších místech vzdáleny pouhých 6 m a místy dosahuje hloubky až 700 m, se táhne nad řekou Verdon v délce 21 km přes vesnici Aiguines až k jezeru Sv. Kříže. Na konci cyklotrasy vás čeká příjemný relax na pláži u jezera a koupání v tyrkysově modré vodě nebo projížďka po jezeře na šlapadle či kánoi. V případě zájmu můžete autobusem navštívit půvabnou hrnčířskou vesničku Moustiers Ste. Marie. Trasa při okraji kaňonu může mít odlišnou náročnost, záleží na schopnosti každého cyklisty (20 nebo 45 km). Nocleh.

7. den: dopoledne odjezd autobusem do přistavu La Ciotat, odtud přejezd na kole přes hřeben do Cassis (celkem 20 km) – trasa s nádhernými vyhlídkami na přístav La Ciotat, Cassis a zátoky zvané „Calanques“. Sjezd do vesnice, koupání, možnost výletu na lodičce kolem útesů. Nocleh.

8. den: fakultativně výlet lodí na ostrov Porquerolles - pevnost Sv.Agáty, maják, úchvatné písčité pláže v zátokách (samostatně bez průvodce), cyklotrasa po ostrově (max. 20 km). Pro zájemce možnost odpoledního krátkého pohodového
výletu mezi vinicemi krásnou provensálskou krajinou (cca 40 km). Nocleh.

9. den: odjezd z Giens.

10. den: návrat do ČR dopoledne.


PROGRAM VHODNÝ I PRO ELEKTROKOLA, půjčení elektrokola 2.800 Kč/týden.

Doprava
Autobusová s cyklovlekem.

Nástupní místa: Praha, Beroun, Žebrák, Plzeň.
Svozová místa (min. počet 6 osob) – zdarma: Klatovy, Přeštice, Kdyně, Domažlice, Liberec, Jablonec n/N., Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav.
350 Kč: Hradec Králové, Pardubice, Kolín, Jihlava, Humpolec, Brno.
V ceně
Doprava autobusem + kolo v cyklovleku, 7x nocleh v mobilhomu - doobsazení (2 dvojlůžkové ložnice, společná obývací kuchyňka, koupelna, WC, terasa), průvodce / cykloinstruktor, zákonné pojištění dle zákona 159/99 Sb.
Příplatky
POVINNÉ:
Vratná kauce: 200 EUR/MBH (dělí se o ni společně ubytovaní účastníci).
Místní poplatky: cca 5 EUR/os./týden.

NEPOVINNÉ:
Lodní lístek na Porquerolles: 32 EUR (včetně přepravy kola).
1/1 ložnice v MBH: 2.300 Kč.
Cestovní pojištění:
Poznámka
Doporučené kapesné: 70 EUR
CK CAMPANATOUR


Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

8.6.2018 17.6.2018 8451 Kčobjednat
22.6.2018 1.7.2018 8451 Kčobjednat
24.8.2018 2.9.2018 8451 Kčobjednat
7.9.2018 16.9.2018 8451 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


provence
Copyright © 2017  VARIETA Travel