Chorvatsko na kole
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Vzduch voní pelyňkem a mateřídouškou, svěží zeleň piniových hájů kontrastuje s tyrkysovou barvou moře zvoucího ke koupání. Po opuštěných silničkách, v sezóně přelidněných davy plážovníků, projede sotva několik místních. Poježděníčko na sklonku léta ve slunné Dalmácii je skutečnou lahůdkou. Kromě každodenního koupání v moři či v řekách si bicyklování okořeníme výjezdem do takřka nebeských výšin nejvyšší hory Biokova – Svatého Jiří. Jezdit budeme jako vždy nalehko, spát budeme většinou dvě noci v jednom kempu. Jezdíme převážně po asfaltu, zájemci o nezpevněný terén si mohou trasy upravit.

program:

1.–2. Přes Rakousko a Slovinsko do Chorvatska, delta Neretvy, opevněné městečko Ston, saliny a vinařské vesničky poloostrova Pelješac.

3.–4. Plavba na ostrov KORČULA, celodenní poježdění domovinou Marca Pola, návrat na Pelješac. Komu se nebude chtít na kolo, může si vyjít pěšmo na nejvyšší horu Pelješacu Sv. Ilja (961 m).

5.–6. Modravé drahokamy Bačinských jezer, MAKARSKA – centrum riviéry na úpatí hor, bonbónek – výjezdík na Sveti Jure (1.762 m), nejvyšší vrch Biokova, z něhož si vychutnáme fantastické výhledy na bělostné ostrovy nořící se z modře Jadranu a bombastický sjezd zpět k moři. Koupání na Makarské riviéře. Pro zájemce možnost výletu ke kráterovým jezerům.

7. Odpočinkový den – busem projedeme Omiš s pirátskou pevností a řekou Cetina, zavítáme do SPLITU – uvidíme Diokleciánův palác  a další antické památky, koupání v Trogiru .

8. V sedle našich bajků budeme poznávat metropoli ŠIBENIK  se spletí úzkých uliček a malebnou vesničku Primošten, která na vás zapůsobí středověkým dojmem.

9.–10. NP KRKA je okouzlující soustava jezer, mezi kterými voda padá v několikametrových travertinových kaskádách. Některé scény z Vinnetoua se natáčely právě tady. Cyklistiku si tak zpestříme koupáním jak v jezerech a vodopádech, tak i v nedaleké mořské zátoce či Brjanském jezeře. Noční přejezd zpět do ČR.

Doporučený typ kola: silniční, trekové
Povrch: 90% asfalt, 10% šotolina

 • 6x nocujeme v těsné blízkosti moře
 • památky, přírodní krásy
 • nástupní místo BRNO
 • Cena  10500 Kč  zahrnuje:

  dopravu autobusem včetně kol, 2x trajekt, 7x kemp, polopenzi, pojištění léč. výloh, zákonné pojištění CK, průvodce a 3x Chimpanzee pišingr

 • Nocovat budeme 7x v kempech (3x v Orebiči, 2x v Baško Polje, 1x v Trogiru, 1x u NP Krka) ve vlastních stanech a spacácích. Nemáte-li vlastní stan, můžete si jej zapůjčit v naší půjčovně (bude-li vámi požadované ještě volné). Zásuvky odpovídají českým standardům, není tedy zapotřebí žádné speciální redukce.
 • Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakie nebo intolerance laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem).. Bude-li to vyžadovat program, dostanete někdy místo večeře teplý oběd nebo odpolední jídlo či balíček na cestu. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality místní kuchyně. Možnost dokupovat místní potraviny bude téměř denně.
 • Při tomto cykloputování ujedeme celkem přibližně 450 km po silničkách s všelijakou kvalitou povrchu. Neobouvejte proto na silniční kola extra úzké pláště. Ideální je trekové kolo. Pojedete-li na horském kole, doporučujeme přezout na hladší pláště. Čistě bajkových tras najdete minimum. Počet ujetých kilometrů samozřejmě záleží pouze na vás.Během etap jedeme nalehko, někdy se budeme moci občerstvit u autobusu, který nás bude při některých etapách čekat v určených hodinách na kontaktních místech. Kteroukoliv část etapy či zájezdu je pak možno absolvovat busem, popř. si udělat zcela vlastní individuální program (na kole i bez něj).
 • Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.
 • termín: 1.9.-10.9.2017

CK KUDRNA

Nezávazná objednávka


vodop.Krka
Korčula
Copyright © 2017  VARIETA Travel