Průvod čertů v Mariazell
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Horská vesnice Mariazell patří k nejvýznamnějším poutním místům ve střední Evropě. Jsou to zároveň i horské klimatické lázně a nad městečkem se rozprostírá oblíbené lyžařské středisko. Dopolední procházkou vystoupíme na vyhlídkový vrchol Bürgeralpe s pohledem na Alpy. Poté si prohlédneme slavnou poutní baziliku, krásné centrum. V historické části města projdeme cestou k pohyblivému betlému a uvidíme 5 metrů vysokou perníkovou chaloupku. Zhlédnete také největší adventní věnec v Rakousku o průměru 12 metrů a váze 6 tun.

Mariazell - poutní místo v Rakousku

Mariazell leží v Horním Štýrsku v nadmořské výšce 868 metrů. Samotné město je skutečně maličké. Tvoří ho jen pár ulic a hlavní náměstí, jemuž dominuje poutní bazilika s velice zajímavým a zvláštním průčelím – mezi barokními věžemi s kupolemi stojí ještě gotická věž. Prohlédneme si historickou část města s dominantou slavné baziliky Mariazell s doprovodem.

Projdeme křížovou cestou k pohyblivému betlému a uvidíme 5 metrů vysokou perníkovou chaloupku. Zhlédneme také největší adventní věnec v Rakousku o průměru 12 metrů a váze 6 tun. Ve městě dále nalezneme např. kavárnu na rohu Hlavního náměstí a pekárnu medových perníků Pirker, vyrábějící čistě přírodní produkty. Dále můžeme navštívit likérku, pivovar i muzeum perníků. Na adventním trhu před bazilikou jsou u stánků nabízeny tradiční produkty – medovina, perníčky, výrobky z jedlového dřeva a včelího vosku a další. Ve městě je spousta vánočních atrakcí – andělský poštovní úřad, živé jesličky a několik betlémů včetně mechanického.
Průvod čertů - Krampuslauf
Adventní zvyk Rakouských horských vesnic. Téměř v každém městě dolního Rakouska můžeme před Vánocemi obdivovat víkendové průvody čertů. Čerti jsou oblečení do kůží, na hlavách mají ze dřeva vyřezávané masky s hrozivými výrazy. Do pochodu jim hraje rocková hudba typu Ramstein a za cinkotu zvonů a mlácení s řetězy prochází průvod přes náměstí. Diváci jsou většinou odděleni od průvodu hrazením, mohou se však často s čerty vyfotit. Není výjimkou, že je některá ta blondýnka z davu čerty unesena (a později zase vrácena). Přestože je celá akce vedena v mírumilovném stylu, může zážitek nechat - zejména u menších dětí - dost traumatické zážitky. Zvažte tedy účast velmi malých dětí na tomto zájezdu.

Program:      

 05,00 -   odjezd z Prostějova – Wolkerova, parkoviště naproti býv. OD BILLA

 05,30 -   odjezd z Olomouce – Kosmonautů, zast.MHD u OC ALBERT

 06,00 -   odjezd z Přerova – zastávka MHD kino Hvězda, Čechova ul.

 06,30 -   odjezd z Kroměříže – Wolkerova ul., nádraží ČD / ČSAD

 06,50 -   odjezd z Vyškova – benzinová pumpa MOL, 1.sjezd od Prostějova

 07,20 -   odjezd z Brna – ul. Opuštěná, benzinová stanice SHELL u UAN Zvonařka

 10,30 -   příjezd do města Sankt Pölten – pěší prohlídka historického centra města kolem radničního náměstí a katedrály, oblast pěších zón – volno, vánoční trhy

 13,30 -   přejezd do nejslavnějšího poutního místa v Rakousku Mariazell se Zázračnou kaplí, prohlídka, volno, vánoční trhy s největším adventním věncem v Rakousku, možnost návštěvy muzea perníku, ochutnávka tradičních likérů

 17,30 –  přejezd do nedalekého městečka Gusswerk na unikátní čertovskou veselici s alegorickými vozy a průvodem strašidelných čertů v Rakousku s pekelnou atmosférou doprovázenou hudbou a ohni

 19,30 -   předpokládaný odjezd z Rakouska  23,30 -   předpokládaný návrat do nástupních míst

 

Cena 950 Kč zahrnuje:         dopravu autokarem do Rakouska a zpět dle programu,

 

                                  průvodce

 

 Příplatek:                   komplexní pojištění      30 Kč

CK RIALTO

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

termín 23.11.2019

 Svoz začíná z Ostravy kolem 2:45. hod. ranní a končí v Hodoníně kolem 7. hod. ranní. Časy jsou orientační a mohou se měnit. Naší snahou je vyjít vstříc Vám, našim klientům, a umožnit tak pohodlné cestování ze svého města. Upozorňujeme také na možnost přestupu do jiného autobusu na území ČR.

 

Program: 

příjezd do městečka Mariazell v dopoledních hodinách. Následuje prohlídka města, po které budeme mít volný čas na vychutnání si vánoční atmosféry, nákupy, procházku po vánočních trzích, atd.
V podvečerních hodinách se přesuneme do obce St. Sebastian na přehlídku čertů. Plánovaný odjezd zpět do ČR je okolo 19. hodiny. 

Cena 790 Kč zahrnuje: 

autobusovou dopravu z Hodonína, Břeclavi nebo Mikulova, služby průvodce v autobuse. 

Cena nezahrnuje: 

cestovní pojištění, případné vstupy, příplatek za nástupní místo Kyjov 50 Kč, Brno, Uherské Hradiště 100 Kč, Zlín, Kroměříž, Přerov, Prostějov, Olomouc 150 Kč, Frýdek-Místek, Ostrava 200 Kč.

Ck KM TRAVEL

 

 

 

 

 

                 

  •  


Zájezd Datum odjezdu Datum příjezdu Cena

Název zájezdu

23.11.2019 od 790 Kčobjednat


Nezávazná objednávka


advent.Mariazell
čerti
Copyright © 2017  VARIETA Travel