adventní Lublaň a wellness
 
Způsob dopravy: ikona_autobus

Připraveni na pohodu? Dopřejte si ji ve Slovinsku. Během adventního zájezdu objevíte se zkušeným průvodcem krásy předvánoční Lublaně a užijete si odpočinek v termálních lázních v Moravských Toplicích. Projdete se po Dračím mostě, zhlédnete Lublaňský hrad, projedete se lodí, vychutnáte si vánoční trhy i tradiční krofi. Zažijte s námi kouzlo slovinských Vánoc v Lublani a zrelaxujte v termálech!

Jedinný termín v roce 2017

program:

1.den  Odjezd z Prahy nebo Českých Budějovic

2.den  Celodenní prohlídka Lublaně, návštěva adventních trhů, předvánoční nákupy a pro zájemce plavba lodí po řece Ljubljanici.

V ranních hodinách příjezd do Lublaně, kde nás bude čekat prohlídka historického centra hlavního města Slovinska. Nejprve přejdeme řeku Ljubljanicu po působivém secesním Dračím mostu se sochami děsivě vyhlížejících draků chrlících oheň. Dostaneme se na městskou tržnici, kde si budeme moci prohlédnout typické slovinské produkty a samozřejmě také zdejší adventní trhy.

Poté dorazíme k jednomu z ústředních symbolů města, katedrále svatého Mikuláše s jeho ohromnou kupolí. Masivní bronzové vstupní dveře nás zavedou do interiéru svatostánku, bohatě zdobeného malbami a freskami. Zdejší kůr a kazatelnu navrhl známý slovinský architekt Plečnik, stejně jako řadu lublaňských budov, z nichž některé během naší prohlídky také uvidíme.

Následně se projdeme po nábřeží, uvidíme budovu radnice z 16. století, před kterou stojí nádherná kašna Tří řek, a lublaňské mosty, na kterých vždy panuje čilý ruch. Podíváme se na Staré náměstí, které lemují příjemné hospůdky a obchody a dojdeme až ke kostelu svatého Jakuba s úchvatnými stropními medailony. Okolo zdobeného Gruberova paláce se vydáme na hradní nádvoří, na němž se tyčí Lublaňský hrad. Z vrcholu kopce si užijeme úchvatný výhled na celé město a dozvíme se zajímavé informace o lublaňské historii.

V odpoledních hodinách nás bude čekat individuální volno, které každý bude moci využít podle libosti – procházky, předvánoční nákupy, příjemné posezení či návštěva některého z lublaňských muzeí. Zájemci se mohou později odpoledne vydat na plavbu lodí po řece Ljubljanici, během níž si společně prohlédneme město a jeho dominanty z vodní hladiny.

Ve večerních hodinách odjezd na hotel a ubytování.

3.den Ochutnávka tradičních koblih a relaxace v termálních lázních Vivat.

Po snídani se autobusem vydáme do městečka Trojane, které bývalo důležitou zastávkou na obchodních cestách již v době antiky. Dnešní návštěvníky však láká především na tradiční koblihy (tzv. krofi), které se nejčastěji plní meruňkovou marmeládou, ale můžete je ochutnat rovněž plněné čokoládou, vanilkovým krémem nebo skořicí. Tuto sladkou pochoutku nevynecháme ani my a zastavíme se na její ochutnávku.

Poté autobusem přejedeme do městečka Moravské Toplice, kde nás bude čekat příjemný odpočinkový den ve zdejších termálních lázních Vivat. Budeme se tu moci vykoupat jak v čiré, tak v černé slané termální vodě s příměsí ropy o teplotě 42 °C. Koupele v těchto vodách zlepšují průchodnost cév, pomáhají při kožních problémech a potížích s pohybovým ústrojím a celkově dodávají energii.

Ve večerních hodinách odjezd autobusem zpět do ČR.

4.den  Návrat do ČR v brzkých ranních hodinách.

 

Co už máte v ceně?

 • 1x ubytování v penzionu poblíž Lublaně v pokojích s vlastním soc. zařízením
 • 1x snídaně
 • doprava autobusem v rámci programu
 • vstupné do termálních lázní Vivat
 • průvodce po celou dobu zájezdu (mimo volný program)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • vstupné na místě
 • večeře za příplatek: 330 Kč/os.
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 1 000 Kč
 • CK Rady na cestu
Nezávazná objednávka


zimní Lublań
Copyright © 2017  VARIETA Travel